Női NB I: Cegléd után Győrt is bevette a Szekszárd
27
2017
2017. február 27.  |  00:20

A szerdai ceglédi sikere után vasárnap Győrben is nyerni tudott a Szekszárd. A Sopron az első félidő végén eldöntötte a Cegléd elleni meccset

CMB Cargo-UNI Győr - Atomerőmű KSC Szekszárd 62-67 (12-16, 21-14, 13-19, 16-18)

A Győr kezdett jobban, de 8-4 után a szlovén légiósai, Eva Lisec (19/3 pont,  13 lepattanó), Sandra Pirsic (17 pont, 8 lepattanó) és Maja Erkic (12/3 pont, 7 gólpassz) vezette Cegléd egy 7-0-lal fordított, s az első negyed végéig tartotta előnyét.

A második szakasz első felét 12-5-re nyerte a Goree (19/6 pont, 11 lepattanó), Zofia Hruscaková (9/3 pont, 4 lepattanó) és Varga Zsófia (8 pont, 2 szerzett labda) vezette Győr, amely így előnybe került, s fordulatos játék mellett szünetben 3 ponttal ellenfele előtt járt.

A második félidő elejét nagyon megnyomta a Szekszárd, amely 15-4-re hozta a 3. negyed első felét. Egy 9-2-vel feljött 1 pontra a Győr, de a záró szakasz előtt 3 ponttal vezettek a vendégek. A záró etap izgalmas üldözőversenyt hozott, hol ellépett 7 ponttal a Szekszárd, hol feljött 2-re a Győr, de a kritikus, kiélezett helyzetekben a tolnai társulat tagjai rendre újítani tudtak, így újabb értékes idegenbeli győzelmet arattak.

Uniqa Sopron - VBW CEKK Cegléd 90-68 (26-16, 26-13, 19-24, 19-13)

Jobban kezdtek a Maja Skoric (15 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda), Nagy-Bujdosó Nóra (14/3 pont, 8 lepattanó, 3-3  gólpassz és szerzett, 5 eladott labda), Jelena Makszimovics (11 pont), trió vezette vendégek és 8-4-re elléptek. Ezt követően a Sopron egy 12-0-s rohammal fordított, s 8 pontos előnnyel zárta az első szakaszt.

A második negyedet is a Cegléd kezdte jobban (10-5), és feljött 3 pontra. A félidő hajrája egyértelműen a bajnoké volt, amely Krnjic Sara  (16 pont, 6 eladott labda, 3 gólpassz) és Cayla George (14 pont, 7 lepattanó) ponterősségére építve egy 21-3-mal lényegében eldöntötte a meccset, 21 ponttal vezetett a félidőben.

Szünet után egyszer 15 ponton  belülre kerülni a Cegléd, de a Fegyverneky Zsófia (11 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz) által jól mozgatott Sopron Turner (13/3 pont, 6 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda), Johnson (10/6 pont, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) és a mezőnyből hibátlanul dobó Tijana Ajdukovics (10 pont, 5/5 mezőnyből, 3 lepattanó) jóvoltából tartotta, sőt a meccs végén újra 20 pont fölé hizlalta előnyét, s magabiztos győzelmet aratott.