Papírforma győzelmek a női élvonalban
26
2017
2017. február 26.  |  03:22
Három mérkőzést játszottak szombaton a női élvonalban. A BEAC az első negyed után még vezetett a fővárosi derbin a Vasas otthonában, de a második negyedben fölényben játszó pasaréti együttes megnyugtató előnyt szerzett, s végül biztos győzelmet aratott. A ZTE a záró szakaszban tette fölényessé sikerét az MTK otthonában. A Diósgyőrnek is elég volt egy - jelesül a második - jó negyed a PINKK ellen egy magabiztos diadalhoz.

Vasas Akadémia - BEAC-Újbuda 66-52 (16-17, 18-8, 15-11, 17-16)

Mérész Beatrix (9 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) vezérletével 7-0-lal kezdett a Vasas, ám a negyed közepére egységes csapatmunkával egy 8-3-mal feljött, sőt a negyed hajrájában Barnai Judit (8 pont, 9 lepattanó) eredményessége révén fordított a BEAC.

A második negyedet Solymosi Noémi (6 pont, 5 lepattanó) villanásaira építve 8-0-lal indította a Vasas, a BEAC több, mint 4 perc elteltével szerezte első pontjait a negyedben. A félidő hajrája Pusztai Petra (13 pont - 15 mezőnykísérlet - 4 lepattanó) és a hatalmas mezőnymunkát végző Snezena Colic (10 pont - 15 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 6 eladott labda, 8 gólpassz) pontpárbaját hozta, s ebből is a hazaiak jöttek ki jobban, akik 9 ponttal vezettek félidőben.

Szünet után is Pusztai próbálta versenyben tartani a BEAC együttesét, állandósult a 10 pont körüli hazai vezetés. A szakasz közepén 15 pontosra nőtt a hazai előny. Egységes csapatmunkával egy 7-2-vel 10 pontra feljöttek az egyetemiek, de a szakasz a bolgár bedobó Radoslava Bachvarova (9/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) triplájával, s megnyugtatónak mondható, 13 pontos Vasas vezetéssel zárult.
A befejező negyed közepén Pusztai 2+1-es akciójával  10 ponton belülre kerültek a vendégek, de ezzel ellőtték puskaporukat, a hajrában egy 9-4-gyel tette biztossá győzelmét a Vasas, amelynek sikerében jelentős szerepe volt annak, hogy a lepattanóharcot döntő fölénnyel,57-35-re  nyerték.

MTK Budapest - ZTE NKK 61-90 (18-20, 20-24, 14-15, 9-31)

Elsősorban tapasztalt játékosai, - Zsovár Orsolya (17/6 pont, 6 eladott labda, 4 gólpassz), a dupla-duplát elérő Benczurné Turóczi Nikolett (11/3 pont, 11 lepattanó), Székely-Horváth Zsuzsanna (10/3 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) - valamint Szabó Bettina (11/6 pont) jóvoltából az MTK partiban volt a zalai lányokkal. A záró etap - bár az elején Székely-Horváth  kosarával feljöttek 5 pontra a hazaiak- aztán meglepően egyoldalú játékot hozott. 59-54 után a vendég zalaiak egy 17-2-es 5 percet repesztve a remek napot kifogó Nagy Dóra (26/12 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda), Szalay Virág (15/3 pont, 6 gólpassz), Kirby Burkholder (12/6 pont, 7 lepattanó) és  Whitney Bays (12 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda) vezérletével eldöntötték a meccset, s végül fölényes győzelmet arattak.

Aluinvent DVTK Miskolc - PINKK Pécsi 424 83-58 (20-21, 31-12, 17-11, 15-14)

Az első negyedben szinte végig a Bozóki Bettina (13/3 pont, 4 lepattanó), Sarok Nikolett (9/3 pont, 5 lepattanó) duó vezette vendég baranyai alakulatnál volt az előny. A második szakaszt légiósai, elsősorban Samantha Pralalis (15/3 pont, 3-3 szerzett labda és gólpassz), valamint Louella Tomlinson (11 pont, 7 lepattanó) vezérletével egy 10-0-s bő 2 és fél perccel kezdte a Diósgyőr, s ebben a negyedben egyértelműen fölényben játszva szünetig közel 20 pontos előnyt szerzett. Térfélcsere után leginkább Tina Jovanovics (15 pont, 9 lepattanó) és Rasheed Rita 11/3 pont) tett róla, hogy a hazai előny tovább növekedjen, Czank Tímea (3 pont, 5 gólpassz) és Szécsi Orsolya (7/3 pont, 7 lepattanó) pedig nagy mezőnymunkával járult hozzá a fölényes hazai sikerhez.