FIBA Európa-kupa: búcsú emelt fővel
22
2017
2017. február 22.  |  22:56
Utolsó nemzetközi kupamérkőzését játszotta szerda este az Elan Chalon vendégeként az Egis Körmend. A piros-feketék a sérült Horti Bálint és Lenzelle Smith nélkül álltak fel, illetve nem lehetett még ott a keretben a két új igazolás, Lasan Kromah és Cole Dickerson sem.

Még két perc sem telt el, Roberson vezérletével máris 11-0-ra vezetett az ellenfél, időt is kért Gasper Potocnik. Sikerült rendeznie a sorokat csapatának, a 8. percben Allen kosarával már a Körmend vezetett (17-18), az első negyed végül 21-20-as eredménnyel zárult. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, 41-34-et mutatott a tábla a félidőben.

A fordulás után sem változott a játék képe, tovább őrizte előnyét a Chalon. Mielőtt azonban újra meglógtak volna tíz ponttal a franciák, a vendégek ismét visszajöttek a meccsbe. A 28. percben Allen triplájával már újra a magyar csapat járt előbbre, igaz az utolsó felvonás ismét Chalon-előnyről, 61-56-ról indult. Kosárra kosár volt a válasz, a 36. percben, 69-72-nél időt kért a Chalon. Izgalmasan alakult a hajrá, az utolsó percben előbb Gibbs triplája lejött, majd a kontra végén, hét másodperccel a vége előtt Loum nagy nehezen kiegyenlített, Allen pedig rontott a végén, így döntetlennel zárult a visszavágó.

Elan Chalon - Egis Körmend 82-82 (21-20, 20-14, 20-22, 21-26)

Chalon, FIBA Europe Cup nyolcaddöntő, 2. mérkőzés

Chalon: Roberson 23/9, Nzeullie 9, Fall 15, Harris 10/6, Clark 10. Csere: Bouteille 7/3, Pitard 3/3, Loum 5, Marshall -.

Körmend: Petty 16/6 , Oroszi -, Ferencz 16/12, Allen 25/6, Csorvási 10. Csere: Gibbs 15/9, Doktor -, Németh Á. -.

Továbbjutott: a Chalon, 181-160-as összesítéssel.