Női Amatőr Nemzeti Bajnokság: ez történt az elmúlt héten
22
2017
2017. február 22.  |  01:40

Nagyüzem volt a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban, hiszen a múlt hét végi fordulóban lejátszott mérkőzések mellett több összecsapást is játszottak hét közben. Keleten az éllovas Nyíregyháza (képünkön) alaposan megszenvedett az MTK ezúttal igen erős összetételben pályára lépő második csapata ellen, nyugaton pedig az élcsapatok dolgát alaposan megnehezítő BKG kikapott Nagykanizsán

Keleti csoport:

MAFC - Vasas Akadémia 63-109 (23-32, 14-22, 12-31, 14-24)

Az első negyed közepéig tudta tartani a lépést a MAFC  Vasas fiataljaival. Ekkor egy 15-2-es száguldással elhúzott, s ettől kezdve végig kontroll alatt tartotta a mérkőzést a Varga Alíz (20 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz), Farkas Fanni (19/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Tóth Dorina (15/3 pont, 3 szerzett labda, 6 gólpassz), Tóth Franka (14/3 pont, 17 lepattanó, 7 gólpassz) és Bernáth Réka (11/9 pont, 5-5 lepattanó és szerzett labda, 10 gólpassz) vezette vendég együttes. Hazai részről Gorácz Eszter (15 pont, 11 lepattanó, 5 gólpassz) dicsérhető leginkább, Fülep Csilla 13/3 ponttal, 5-5 lepattanóval és gólpasszal, Tillmann Dóra pedig 12 ponttal, 4 lepattanóval és 6 eladott labdával zárt.

Nyíregyházi Kosársuli - MTK 78-71 (24-20, 24-21, 15-12, 15-18)

Váratlanul nagy ellenállásba ütközött az éllovas Nyíregyháza, pedig a Papp Klaudia (28/12 pont, 5 szerzett labda)-Farkasinszki Orsolya (19 pont, 10 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda) kettős mellé ezúttal felnőtt Takács Anna (16/9 pont, 6/8 mezőnyből, 4 lepattanó) és Páll Vivien (8 pont, 10 lepattanó) is. A triplákat remekül dobó (7/8) vendégek azonban Wéber Fruzsina (15/6 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda), Tarnai Kata (14/12 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Aradi Zsanett (13 pont, 4 lepattanó), Grófi Tímea (10/3 pont) és Jankó Flóra (9 pont, 8 lepattanó) vezérletével végig tartani tudták a lépést a záró szakasz közepén csupán 5 ponttal vezető hazaiakkal, és egy igen értékes, jó meccset játszottak Nyíregyházán.

Kecskeméti KC - Szegedi KE 65-96 (19-33, 15-28, 21-14, 10-21)

A vendég Szeged az első félidőben Radócz Fanni (19/3 pont, 11 lepattanó), Kecskés Fanny (15/3 pont), Jáhni Zsófia (14 pont, 10 gólpassz), Vári Zita (11/3 pont) és Tóth Cecília (10/3 pont) eredményes játékának köszönhetően 60 pont fölé jutott, s eldöntötte a meccset a maga javára. A hazaiak szünet után Farkas Petra (17/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Kálló Dóra (12 pont, 6 eladott labda, 9 gólpassz) és Pogány Vivien (12 pont) vezérletével kiegyenlítetté tették a játékot, de a Szeged remek első félidei játékára építve fölényes győzelmet aratott.

DEAC - Aluinvent DVTK Miskolc U23 63-56 (16-13, 10-15, 22-12, 15-16)

Kemény, küzdelmes találkozón kerekedett felül a több kulcsembere, a sérült Göttlinger és Jávor, valamint a beteg Új és Foltin nélkül felálló DEAC a diósgyőri fiatalokkal szemben. Földvári Anna 24 ponttal és 10 lepattanóval járult a hazai sikerhez, a tapasztalt Vida Anna 1-1 lepattanó és gólpassz híján tripla duplát ért el (18/3 pont, 9-9 lepattanó és gólpassz), Gál Annamária pedig 10/3 ponttal, 5 lepattanóval és 3-3 szerzett labdával és gólpasszal vette ki részét a félidőben még 2 pontos hátrányban lévő, ám a 3. negyedben ellentmondást nem tűrően játszó DEAC sikeréből. A vendégeknél a fiatal Vörösházi Jázmin (15 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) bizonyult a legeredményesebbnek, Bach Boglárka 12/3 ponttal, 5 lepattanóval, de 8 eladott labdával zárt, Sikora Emőke 12 pontos, 11 lepattanós dupla-duplával nehezítette a debreceni együttes dolgát, Kalocsai Dorina pedig 11 pontot, 4 lepattanót és 5 labdát szerzett, s volt még 6 gólpassza, de ő is eladott 8 labdát.

Nyugati csoport

ELTE-BEAC Újbuda - Kanizsai Vadmacskák 101-66 (39-21, 19-23, 22-10, 21-12)

Az első negyed kosáresője után látszott: a BEAC fiataljai érvényre juttatják a papírformát.  Lelik Réka (22/12 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Barnai Judit (16 pont, 5 lepattanó, 2 blokk), László Boróka (12 pont), és Angyal Nikolett (10 pont) vezérletével 100 fölé jutott a BEAC. Hiába játszott a mezőn legjobbja Fuisz Viktória (27/6 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) a vendégeknél, nagykanizsai részről egyedül ő jutott 10 pont fölé, időnként nagyon magára maradt.

Tatai SE - TFSE 59-83 (13-24, 13-18, 18-23, 15-18)

A TFSE egyik legjobbja, Németh Alma nélkül is végig kézben tartotta a találkozót, Mányoky Judit (24/18 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda, 6 gólpassz), Karlócai Julianna (23/9 pont, 18 lepattanó, 4 gólpassz), Szeli Dorina (12 pont, 3 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda) és Miháczi Dia (11 pont, 18 lepattanó, 7 gólpassz) vezérletével az első negyed végére megnyugtató előnyt szerzett. Ezt a folytatásban apránként növelni is tudta a lelkes, időnként ügyes dolgokat bemutató tatai együttes ellen, amelyből leginkább Takács Emese (19/3 pont, 3 szerzett labda), a Mányokyval nagy triplapárbajt vívó Kiss Judit (18/15 pont, 5 lepattanó), valamint Lendér Lilla (9/6 pont - 14 mezőnykísérlet - 11 lepattanó) dicsérhető.

TFSE - Dávid Kornél KA 70-52 (19-22, 11-10, 27-8, 13-12)

Nem először nyert félidei hátrányból fordítva meccset a TF csapata, amelyet bizony az első 20 percben megleptek a Pap Regina (15 pont, 3 lepattanó), Rozsics Teodóra (13 pont, 5 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz) Balsay Dalma (10 pont, 9 lepattanó) trió vezette fehérvári fiatalok - talán még a hétközi csata fáradtsága érződött Boros Zoltán tanítványain. A harmadik negyedre nagyon összekapták magukat  a hazaiak, ekkor éllovashoz méltó teljesítményt nyújtva Németh A. (18 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Mányoky (16/12 pont - 18 mezőnykísérlet - 8-8 szerzett labda és gólpassz) és Karlócai (16/6 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda) eredményessége révén csapatként is jól kosarazva döntő csapást mértek a fehérvári együttesre, s a vártnál valamivel nagyobb küzdelemben, de biztosan győztek úgy, hogy egyetlen igazán jó negyed elég volt a sikerhez.

Ajka - Tatai SE 80-67 (12-16, 21-23, 25-9, 22-19)

Három negyedben is teljesen egyenrangú ellenfele volt a Tata az ajkai csapatnak, de a szünet utáni 10 percben egyértelműen rákényszerítette ellenfelére akaratát a lepattanózást 59-36-ra nyerő hazai együttes. A szédületes tripla-duplát elérő Balsay Anna (27 pont, 22 lepattanó, 10 gólpassz), Zólyomi Karina (20/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 5 eladott labda), Fabini Borbála (17 pont, 10 lepattanó 4 eladott labda, 5 gólpassz) és Balsay Rita (12 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda) vezette ajkai együttes a remek 3. negyedével célba ért, azaz felülkerekedett a tatai lányokon, akik közül Lendér  21/6 ponttal - 23 mezőnykísérletből - és 9 lepattanóval, Strupka Renáta pedig 13/6 ponttal - 16 mezőnykísérletből - 5 eladott labdával és 7 gólpasszal zárta a találkozót.

Szombathelyi Egyetem - ELTE-BEAC Újbuda 31-78 (12-14, 4-27, 9-16, 6-21)

Egy negyeden át jól tartotta magát a Gusztafik Lilla (10 pont - 14 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz) vezette hazai csapat, ám a második negyedtől egyértelmű fölényben játszottak a BEAC fiataljai, akik közül Boros Dorka emelkedett ki a maga 20 pontjával. A lepattanózást 43-32-re nyerték a vendégek.

Kanizsai Vadmacskák - BKG DSE 56-49 (15-8, 14-12, 14-16, 13-13)

Úgy látszik, jó hatással volt a nagykanizsaia lányokra a hétközi fellépés a BEAC fiataljainak otthonában. A Fuisz (19 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Fekete Csilla (12 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 4-4 szerzett labda és gólpassz) és Zsámár Lili (12 pont - 16 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 2 szerzett labda) vezette Kanizsai Vadmacskák az első 13 percben eldöntötte a meccset, a közelmúltban a TFSE csapatát és a BEAC fiataljait is megszorongató BKG DSE meglepő módon megilletődötten kezdett. 23-9-es hazai vezetés után tértek magukhoz a tartalékos vendégek.  Szívós munkával a záró szakaszban több alkalommal is megközelítette 4 pontra ellenfelét a szigetszentmiklósi együttes, ám fordítani talán azért nem tudott, mert Ruttner Réka (18 pont, 14 lepattanó) időnként eléggé magára maradt a pontszerzés tekintetében.