2017
2017. február 20.  |  01:04

A szezon előtt nem feltétlenül gondoltuk volna, hogy a PINKK zalaegerszegi sikerét bravúrként  minősíthetjük, de az évadban eddig történtek alapján váratlan, a baranyai együttes egerszegi sikere. A másik két szombati összecsapáson nem borult a papírforma.

ZTE NKK - PINKK Pécsi 424 53-63 (16-14, 19-23, 13-8, 5-18)

Három negyeden át a PINKK elsősorban Bozóki Bettina (15/3 pont, 6/7 mezőnyből, 4 lepattanó) és Monica Louise Engelman (11/3 pont, 6 eladott labda) eredményessége révén kiegyenlítetté tette a játékot a hazai pályán az élcsapatokra is veszélyes, s ismét a Kirby Burkholder (14pont, 11 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda. 3 gólpassz)-Nagy Dóra (13/3 pont, 7 lepattanó) duó által húzott ZTE otthonában. A záró szakasznak 3 pontos hazai vezetésről vágtak neki a felek, s ez nőtt 5-re a negyed elején. 50-45 után azonban  egységes csapatmunkával egy 11-1-es 7 és fél perces rohamot bemutatva fordított, s 5 pontos előnyre váltotta ugyanekkora hátrányát a PINKK. Bő 2 perccel a befejezés előtt Burkholder büntetői csillantották fel a reményt a hazaiak előtt,  de a záró szakaszban nagyot alakító Katarnia Ristic (16/6 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 2 gólpassz) triplája megadta a kegyelemdöfést a végjátékra meglepő módon elfogyó hazai csapatnak.

Atomerőmű KSC Szekszárd - Vasas Akadémia 81-57 (28-18, 20-10, 17-11, 16-18)

Az ezúttal teljes csapattal felálló Vasas légiósai - elsősorban Latinca Dusanic (11/3 pont) és Cassandra Rochel (11 pont, 6 lepattanó)  - vezérletével időnként felnőtt a feladathoz és egyenrangú ellenfele tudott lenni a Szekszárdnak, ám a első 30 percben végig nagyjából hasonló szinten, hullámvölgyek nélkül kosarazó, s csapatként remekül működő hazai együttes, két szlovén centere, Eva Lisec (19 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Sandra Pirsic (15 pont, 11 lepattanó), a sérült Scekic helyére igazolt, jó játékkal debütáló Cherise Daniel (15/6 pont, 3-3 eladott labda és gólpassz), Bálint Réka (11/6 pont, 2 szerzett labda) és Gereben Lívia (11 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda) eredményességére alapozva gond nélkül hozta a papírforma-győzelmet.

MTK Budapest - Aluinvent DVTK Miskolc 48-79 (12-23, 15-18, 15-22, 6-16)

Hullámzó teljesítménnyel is végig irányította a játékot, s gond nélkül győzött Tina Jovanovics (13 pont, 11 lepattanó), Tierra Ruffin-Pratt (13/3 pont), Rasheed Rita (11 pont), Samantha Prahalis (10/6 pont, 4 eladott labda), valamint a jól dobó, hasznosan játszó Szécsi Orsolya (10/9 pont, 3/5 tripla, 8 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 gólpassz) vezérletével a Diósgyőr a Városmajorban. Az MTK együtteséből ezúttal egyedül Benczurné Túróczi Nikolett nyújtott kiemelkedőt (15/6 pont, 8 lepattanó), és Szabó Bettina 9/3 pont, 5 lepattanó nyújtott még átlagon felüli teljesítményt, de ez még a mérkőzés szorossá tételéhez sem volt elég.

BEAC-Újbuda - CMB Cargo UNI Győr 33-58 (11-17, 7-17, 7-15, 8-9)

Laklóth Anna (10/6 pont, 2-2 lepattanó és gólpassz) triplája egy 7-0-s győri rohamnak ágyazott meg az összecsapás elején. A sok hibával tarkított játékból kezdetben kiemelkedett Barnai Judit (8 pont - 13 mezőnykísérlet - 9 lepattanó), az első 7 percben csak ő szerzett kosarat az eredmény s ellenfele után futó hazai csapat részéről.

A második negyed elején Pál Szandra (9/3 pont) ügyes betörés utáni találatával 4 pontra feljött a BEAC, ám ezt követően Török Ágnes (10 pont, 2 lepattanó) erőszakos, dinamikus játékára építve egy 14-2-es rohammal megnyugtató előnyt szerzett az egyik legjobbját, Simon Zsófiát nélkülöző esélyes ezüstérmes, amely szünetben 16 ponttal vezetett. Az összecsapás a harmadik negyed második felében dőlt el végképp, amikor Laklóth egy  és Markó 2 triplájára építve egy 13-0-s rohammal 20 pont fölé növelte előnyét a vendég Győr.