Férfi NB I B: vasárnap öt meccset rendeztek
14
2017
2017. február 14.  |  04:18

Remek meccsen, túlóra után 100 pont fölé jutva verték a MAFC fiataljai az Eger csapatát, amelyben Tóth Zoltán 45 pontja, s benne 11 triplája is kevés volt a sikerhez. Fordulatos meccsen győzött a Nyíregyháza a Honvéd otthonában, a DEAC-nak pedig egyetlen igazán jó negyed elég volt a MEAFC biztos legyőzéséhez. Nyugaton az Oroszlány hozta a kötelező győzelmet a fehérvári fiatalok otthonában, a pécsi fiatalok viszont ezúttal a Győr csapatát leckéztették meg.

Keleti csoport:

MAFC - EKE Eger KOK 105-98 (17-21, 23-25, 27-22, 19-18, 19-12)

Óriási dobópárbaj, extra egyéni teljesítmények, izgalmak a tetőfokon, s hosszabbításos hazai siker.  Az első félidőben a 11 (!) triplát beemelő Tóth Zoltán (45/33 pont, 11/20 tripla, 5 gólpassz) vezette vendég egri gárda akarata érvényesült, de a MAFC azért nem szakadt le. Tóthnak méltó segítőtársa volt Jakab Zsolt (20/12 pont, 4 lepattanó), Csabák Balázs pedig 11/6 pontja mellé 4 lepattanót és 3 labdát is szerzett - igaz négyet eladott - s volt 7 gólpassza. Mégis a csapatként talán valamivel egységesebb, jobb MAFC szünet után Molnár Marcell (30/18 pont - 6/11 tripla , 5 lepattanó, 6 eladott labda, 4 gólpassz), Kucsora Csaba (29/9 pont - 12/13 büntető - 6 lepattanó, 4 gólpassz), az óriási mezőnymunkát végző Pápai Máté (20 pont, 21 lepattanó, 3 szerzett, 8 eladott labda, 4 gólpassz) és Siklós Olivér (13 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) vezetésével  ledolgozta hátrányát, sőt fordított is, de Tóth triplájával a rendes játékidő végén az Eger mentette hosszabbításra a találkozót. A ráadás 5 perce pedig méltó volt az addigi 40-hez, ezt a MAFC fiataljai bírták jobban.

Bp. Honvéd - Nyíregyháza Blue Sharks 78-85 (15-21, 21-22, 22-11, 20-31)

Színvonalas, fordulatos találkozón szünetben a Czura Attila (24/6 pont, 4 gólpassz), Michael Gant (15 pont, 10 lepattanó), Nagy Krisztián (13/6 pont, 7 lepattanó) és Oláh Zoltán (11/3 pont) és a remekül szervező Bus Iván (10 pont, 4 szerzett, 3 eladott labda, 12 gólpassz) ötös fogat vezette Nyíregyháza irányított. Szünet után roppant szigorúra, mindhatni katonásra vette az elhárítást, azaz a védekezést a Honvéd,

s ettől a támadásoknak is jobb lett a ritmusuk hazai oldalon. A vendéglátók Stefán Dávid (18 pont, 9 lepattanó), Máté Márk (17/6 pont, 5 lepattanó) Kováts Róbert (13 pont, 6 lepattanó) és Kerpel Fronius Gáspár (7 pont, 6 gólpassz) vezérletével 4 pontos előnnyé alakították a szünetbeli 7 egységnyi hátrányukat. Sőt, a záró szakasz közepén már 7 ponttal, 67-60-ra mentek Puskás Artúr tanítványai, akik még a 38. perc elején is vezettek 73-71-re. Ekkor azonban egy 7-0-s 2 percet mutatott be a tapasztaltabb játékosok alkotta vendég együttes, s ezzel a maga javára fordította ezt a színvonalas, élvezetes, fordulatos összecsapást.

DEAC-MEAFC 100-84 (20-20, 35-23, 26-21, 19-20)

A második negyedet leszámítva a MEAFC Drahos Gábor (18/9 pont, 6 gólpassz), Máté Balázs (15/12 pont, 9 lepattanó), Szögi Ádám (14/6 pont, 4 gólpassz) és Szojka Gábor (10 pont, 4 lepattanó) révén partiban volt a közelmúltban jelentősen megerősített debreceni együttessel. A három korábbi válogatott játékossal felálló DEAC-nak azonban egyetlen extra negyed - jelesül a második, amelyben 35 pontot szereztek a vendéglátó együttes játékosai - elég volt egy újabb magabiztos győzelemhez. A DEAC-ból Szabó Miklós 22/6 ponttal és 9 lepattanóval, Molnár András 18 ponttal és 5 lepattanóval, a kanadai irányító, Jahmal Jones 17/3 ponttal és 5 gólpasszal, Farkas Attila pedig 15/6 ponttal, 7 lepattanóval és 6 gólpasszal vette ki részét a DEAC újabb magabiztos győzelméből.

Nyugati csoport:

Alba Fehérvár - OSE Lions 48-79 (21-23, 4-17, 10-15, 13-24)

Az első negyedben még Keller Iván (15/6 pont, 3 lepattanó) és Varga Máté (10/6 pont) eredményességére építve jól tartották magukat a fehérvári fiatalok. A második 10 percben aztán az amerikai Leist ezúttal nékülöző OSE 4 ponton tartotta ellenfelét, ekkor lényegében eldőlt a találkozó. A oroszlányiak magabiztos sikerüket Kiss Kornél (17/9 pont, 6 lepattanó), Wehner Zoltán (15/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Burai Róbert (14/3 pont, 3-3 lepattanó, szerzett labda és gólpassz), valamint Kovács Gábor (13/3 pont, 3 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz) vezérletével vívták ki.

PVSK-Kronosz - Agrofeed Széchenyi Egyetem 85-75 (23-18, 22-20, 24-23, 16-14)

Újabb szép skalpot szereztek a pécsi fiatalok, akik minden negyedet megnyerve fektették két vállra a győri együttest. Azonban, hogy mennyire szoros, kiélezett csata volt, azt jól jelzi: másfél perccel a befejezés előtt csupán 5 pont volt a csapatként remeklő pécsi együttes előnye, amelyből Veljko Dragasevic 22/9 pontot és 7 lepattanót tett a közösbe, Demeter Attila 21/3 pontos, 10 lepattanós dupla-duplával zárt - megfejelve ezt 7 gólpasszal Boris Krajanski 14 pontig, 6 lepattanóig és 4 gólpasszig jutott, Antóni Csanád pedig 11/9 ponttal - igaz 15 mezőnykísérletből - fejezte be a találkozót. Győri részről Kovács Soma (22/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) volt a legeredményesebb, Ruják Bence (16 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Gombás Gábor (13 pont, 16 lepattanó) és Hegedűs Gergely (12/9 pont) tett sokat a sikerért, de a kritikus pillanatokban higgadtabb pécsiek megérdemelten nyertek.