Férfi NB I B: a szombati mérkőzésekről
13
2017
2017. február 13.  |  03:54

A Békés jelentős vezetés után nehezen, az Óbuda végig vezetve könnyedén nyert hazai pályán a férfi másodosztály szombati játéknapján. A Tiszaújváros tartalékosan is nyerni tudott Salgótarjánban, az MTK pedig fölényes győzelmet aratott Baján.

KELETI CSOPORT

Calle PubFood Békés - Vásárhelyi Kosársuli 82-76 (22-16, 27-16, 14-15, 19-29)

Az első félidőben egyértelműen a vendéglátó Békés dominált, 19-10-re is vezetett az elején a hazai gárda. Különösen azonban a második 10 percben érvényesült a Koma Dániel (33 pont, 8 lepattanó), Nagy Balázs (19/9 pont, 7 lepattanó), Danijel Krsztics (16/6 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda), Kertész Dániel (11/6 pont, 7 lepattanó, 9 gólpassz) kvartett vezette házigazda akarata. Félidőben 17 ponttal vezetett a Békés, amely a záró szakasz közepéig tartotta tízen túli, azaz 10 pont fölötti előnyét. A hajrában, 76-65 után egy 10-2-vel 3 pontra feljött a Szabó Péter (26/3 pont, 3 szerzett labda), Rostás Imre (13 pont, 4 lepattanó) és Varga Zalán (10/3 pont -15 mezőnykísérlet - 5 lepattanó) vezette vendég gárda, ám ennél közelebb nem tudott kerülni a fontos összecsapást megnyerő békési együtteshez.

Salgótarjáni KSE - Tiszaújvárosi Phoenix 72-75 (12-16, 25-17, 11-21, 24-21)

A légiósok teljesítménye közötti különbség ha nem is volt döntő, de jelentős szerepet játszott az északkeleti derbi végkimenetele szempontjából.  Hazai részről Dashan Harris 10 pontot - 11 mezőnykísérletből - 8 lepattanót és 5 labdát szerzett, s volt 7 gólpassza, a Phoenix amerikai kosarasa viszont fölöttébb izmos, 22 pontos, 20 lepattanós dupla-duplával zárt. A fordulatos összecsapás első negyede után a vendég, félidejében viszont a Harris mellett a Jakab Péter (21/9 pont, 6 lepattanó), Blaskovits László (17/6 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda), Csapai Péter (10 pont, 4 lepattanó) trió vezette hazai együttes vezetett 4 ponttal. Döntőnek bizonyult a 3. negyed, amelyet a két kulcsjátékosát, Madár Andrást és Debreceni Dánielt is nélkülöző Phoenix Hill mellett Papp Bendegúz (20/6 pont, 2 szerzett labda) és Benőcs Dávid (12/3 pont, 4 lepattanó) vezérletével 10 ponttal megnyert. A hazaiak szívós munkával a 39. percben ledolgozták hátrányukat, izgalmasnak tűnt a végjáték, amelyben Papp biztos kézzel értékesített büntetőivel a vendégek nyertek.

Óbudai Kaszások - Nagykőrösi Sólymok SE 104-82 (28-21, 23-13, 19-22, 34-26)

Joseph Prophet (30/12 pont, 9 lepattanó, 7 gólpassz), majd Nagy Szabolcs (19/15 pont, 12 lepattanó) triplája adott alaphangot a meccsnek, amelynek félidejében már közel 20 ponttal vezetett az Óbuda, amelyből Vámos  László (16/12 pont, 2/2 dupla, 4/4 tripla) és Korona Zsolt (11/9 pont) is kitett magáért. Szünet után Tóth Viktor (22/6 pont, 4 szerzett labda, 5 gólpassz), Molnár Miklós (22/3 pont, 5 gólpassz), Fehér Ádám (16/12 pont) és Mácsai Károly (13/6 pont - 15 mezőnykísérlet - 16 lepattanó) jóvoltából kiegyenlítetté tette a játékot a Nagykőrös, de szorossá tenni nem volt képes a találkozót.

NYUGATI CSOPORT

Bajai Bácska FKE - MTK Törökbálint 47-81 (12-19, 16-15, 7-19, 12-28)

A vártnál jóval könnyebben nyert lényegében végig előnyben játszva Horváth Kristóf (20/12 pont), Mohay Péter (16 pont, 10 lepattanó) és Jakab Péter (16/3 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz) vezette, s különösen a második félidőben nagy fölényben játszó törökbálinti gárda. A Baja csak a második negyedben nőtt föl a feladathoz Milos Vukicsevics (15 pont, 10 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz) és Nagy Dániel (14 pont, 3 lepattanó) vezérletével.