13
2017
2017. február 13.  |  03:00

Az újonc otthonában nyert a Sopron

Nagy iramban kezdődött a vasárnap délutáni Vasas-Sopron összecsapás. Hol egyik, hol másik gárda vezetett, de igazán nagy különbség nem tudott kialakulni az első negyedben. Tíz perc után 22-20-ra a fővárosiak álltak előbbre. A második negyedben sem álltak le a játékosok a pontgyártással, tovább folytatódott a szoros csata. Egy 10-0-s vendég rohammal meglépett ugyan az SKC, de Pacher visszahozta a Vasast, a félidőben 40-38-at mutatott az eredményjelző.

Az SKC kapta el jobban a rajtot a szünet után, Sárosi Bulcsú vezetőedző időt is kért 42-49-nél. Sikerült rendezni a sorokat a rögtönzött taktikai értekezlet alatt, Wrighték feljöttek, sőt vissza is vették a vezetést, az utolsó felvonás előtt 59-55-re már ismét ők álltak jobban. Egészen az utolsó két percig ment a „húzd meg, ereszd el", hol a vendégeknél, hol az angyalföldieknél volt az előny. A végén a kék-fehérek bírták jobban idegekkel, hiába kért ismét időt a Vasas, a hazaiak rosszul büntetőztek a kulcspillanatokban, így győzött a Sopron.

Másodszor is a Körmend nyerte az örökrangadót

A ZTE-Körmend örökrangadóval zárult a forduló vasárnap este. A várakozásoknak megfelelően telt ház és remek hangulat fogadta a csapatokat. Csorvási vezérletével a vasiak kezdtek jobban, az első negyedben a Körmend akarata érvényesült, nyolcpontos vezetésükkel ért véget az első tíz perc. A második negyed közepére aztán - elsősorban szívós védekezésének köszönhetően - feljött a Zalaegerszeg, ám a vezetést csak rövid időre sikerült megszereznie, a vendégek a félidőben 44-41-re vezettek.

Az első félidő krónikájához tartozik, hogy Horti Bálint megsérült, és már nem is tudott visszatérni a pályára, így hat emberrel fejezte be a meccset az MTE. Fej-fej mellett haladtak a csapatok a rangadón, a harmadik negyed után hárommal a kék-fehérek jártak előrébb. A jól játszó Norfleet kapta el a fonalat, nyolcra nőtt a ZTE előnye, nem telt el azonban egy perc sem, és már is egált mutatott az eredményjelző. A végére Allen is belelendült, 82-82 után pedig már semmi nem jött össze Bencze Tamás tanítványainak. Drungilas kétszer is nagyot hibázott, az utolsó negyedben összesen kilenc labdát adott el a ZTE, így végül egy végletekig kiélezett, szoros meccsen a Körmend megérdemelten nyert.

VASAS BUDAPEST-SOPRON KC 83-87 (22-20, 18-18, 19-17, 24-32)

Sport 11 csarnok, Kánai út, 600 néző. V: Győrffy, Farkas G., Menyhárt

VASAS: R.TAYLOR 13/3, Horváth Á. 2, Katona R. 7/3, PACHER 23/6, Wright 10. Csere: Moravcsik 3/3, Garamvölgyi 4, THOMPSON 19/9, Boros M., Faragó 2. Edző: Sárosi Bulcsú

SOPRON: B. JOHNSON 23/9, Ruják A. 4, Takács N. 6/6, Tóth G., Spica 12. Csere: MILLS 16, DUFAULT 19/3, DÉNES 4, Myles 3/3. Edző: Dragan Alekszics

Kipontozódott: Moravcsik (35. p.), Spica (37. p.), Dufault (39. p.), Katona R. (40. p.)

Statisztika:

ZALAKERÁMIA ZTE KK-EGIS KÖRMEND 85-88 (19-27, 22-17, 21-15, 23-29)

Zalaegerszeg, 2400 néző. V: Földházi, Jakab, Tőzsér

ZTE: Ubilla 10/3, NORFLEET 21/9, BENKE 12/3, Szabó Zs. 7/3, DRUNGILAS 18. Csere: Wright 7, Kerpel-F. 7/3, Mohácsi 3/3. Edző: Bencze Tamás

KÖRMEND: Petty 9/3, SMITH 19/9, FERENCZ 12/6, Allen 16/3, CSORVÁSI 14. Csere: GIBBS 18/3, Horti. Edző: Potocnik Gasper