Női NB I: győri győzelem a rangadón
13
2017
2017. február 13.  |  02:23

A Győr lényegében szinte végig kézben tartva a mérkőzést nyerte a forduló rangadóját a PEAC-Pécs ellen. A Sopron 30 percen át csak szenvedett az erősen tartalékos, bátran, vagányan játszó Vasas otthonában, de a záró 10 percben ahogy mondani szokták csak egy csapat volt a pályán, s a bajnok biztosan győzött.

CMB Cargo UNI Győr - PEAC-Pécs 83-75 (29-22, 18-16, 16-20, 20-17)

Kosarakban gazdag, hullámzó játékkal kezdődött a rangadó, a hazaiak kezdtek jobban, de 16-10-es vezetésük után  egy 10-3-at produkált  PEAC, amely Mandics (15/3 pont, 4 gólpassz) triplájával átvette a vezetést. A negyed hajrájában Simon (15/6 pont. 4-4 lepattanó és gólpassz) egy 10-2-es hazai rohamot vezényelt. Bár a második negyed pécsi kosarakkal kezdődött, Hruscaková (19 pont, 5 lepattanó) vezetésével átlendült a holtponton a Győr, amely 9 ponttal vezetett szünetben.

A második félidő elején Kiesel (14/6 pont, 4 gólpassz) triplája egy 9-4-es hazai roham szerves részét képezte, megnyugtató előnyt szereztek a hazaiak. Ekkor azonban - talán tudat alatt - kicsit kiengedtek, a pécsiek viszont Raksányi Krisztina (17/9 pont) és Kuster  (11 pont 3 lepattanó) vezérletével elkezdtek kapaszkodni, a negyed utolsó 4 percét 14-5-re nyerve 5 pontra feljöttek a szívósan küzdő vendégek. A záró szakasz elején Hruscaková vette vállaira a Győrt, de Raksányi és Fűrész is triplát dobott, 2 pontra feljöttek a vendégek. A hajrában azonban Liktarovics és Simon is beemelt egy-egy triplát, így győri győzelem született.

Vasas Akadémia - Uniqa Sopron 63-92 (20-20, 20-22, 19-20, 4-30)

Ha csak a végeredményt nézzük, azt lehetne mondani: papírforma, a bajnok biztosan hozta a kötelezőt. A harmadik negyed után azonban a Sopron csupán 3 ponttal vezetett a 2 kulcsjátékosát, a bolgár bedobó Bachvarovát és az amerikai center Rochellt nélkülöző Vasas otthonában. Az erősen tartalékosan felálló hazaiak Dusanics (14 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda) és két fiatal magyar játékosa, Bajnóczi Viktória (11/9 pont) és Solymosi Noémi (9/3 pont, 4 lepattanó) révén bátor, vagány, felszabadult játékkal remekül tartották magukat.

A záró szakaszban Crvendakic (19 pont, 4 lepattanó) eredményessége jóvoltából 8-0-lal kezdve 10 pont fölé hizlalta előnyét a bajnok. Ezzel megtörte tartalékos ellenfele ellenállását, s végül fölényes győzelmet aratott, amihez George egy igen izmos dupla-duplát (21 pont, 22 lepattanó) tett hozzá, Johnson 15 ponttal, 7 lepattanóval és 5 gólpasszal zárt, Határ Bernadett pedig 12 ponttal és 4 lepattanóval fejezte be a mérkőzést.