Férfi NB I B: két meccs volt pénteken
12
2017
2017. február 12.  |  04:26
Két szoros meccs, egy hazai és egy vendégsiker - ez a pénteki mérleg a férfi másodosztályban. A Budafok nyerni tudott Sopronban, a Pápa (képünkön) pedig küzdelmes meccsen győzte le a Tehetséges Fiatalok együttesét.

SMAFC-NYME - Budafok 73-79 (20-20, 23-23, 14-17, 16-19)

A vendégek kezdtek jobban, Drevenka Dávid (20/9 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz), Lados Erik (16 pont, 5 eladott labda, 6 gólpassz) és Fehér Csaba (11/6 pont - 18 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) vezérletével 13-6-ra vezettek az első negyed közepén, de a hazaiak Rátvay Tamás (15/6 pont, 7 lepattanó) és Polgárdy Ádám (9 pont) jóvoltából egy 8-0-lal fordítottak. A második negyed közepén Tóth Szabolcs (13 pont, 5 lepattanó) vezetésével újra megugrottak a vendégek, de szünetig elsősorban Berneczei László (18/6 pont, 8 lepattanó) jó játékára építve a SMAFC ledolgozta hátrányát.

A harmadik negyedben végig fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a felek, a szakasz vége a vendégeknek sikerült jobban, és ebben Mészáros Bence (11/9 pont, 3 lepattanó, 2 szerzett labda) keze is benne volt. A záró szakasz közepén még a hazaiak vezettek, de az utolsó 5 percet a rutinosabb vendégek 12-5-re nyerték, így fontos idegenbeli győzelmet arattak.

MOTAX-Pápai KC - Tehetséges Fiatalok Budapest 69-65 (15-15, 23-19, 12-18, 19-13)

Fordulatos mérkőzésen a kiegyenlített első negyedet követően a Nikola Majics (18/3 pont, 3 lepattanó), Kálmán László (15/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz), Horváth Gergely (10/6 pont, 7 lepattanó), Keresztes Rafael (9 pont, 8 lepattanó, 2 blokk) kvartett vezette hazai gárda szűk előnyt szerzett. Térfélcsere után a védekezésén szigorító vendégek Franczva Ádám (18 pont, 4 lepattanó) Beák Gábor (16/9 pont, 3 lepattanó), Szobi Dániel (10/3 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) és Buzás Bence (10/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) fordítottak, de a végén a nagyobb tapasztalattal rendelkező hazai gárda kerekedett felül.