Férfi NB I: a szombati meccsek összefoglalója
12
2017
2017. február 12.  |  01:02

A vártnál nehezebben nyert az Alba

Alaposan ráijesztett a listavezető Alba Fehérvárra a Jászberény az első negyedben. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, eleinte nem született sok kosár, mindkét oldalon sok volt a hiba. A vendégek 6-0-val zárták az első tíz percet, így ötpontos előnnyel várhatták a folytatást (15-20). A folytatásban Bojics és Saddler vezérletével tovább őrizte minimális előnyét a JKSE, hiába próbálkozott az Alba, nem tudott közelebb férkőzni ellenfeléhez, Stevan Tot együttese hétpontos előnnyel vonulhatott a nagyszünetre (37-44).

A félidőben rendezni tudta a sorokat Braniszlav Dzunics edző, egyre csökkentette a különbséget az Alba, majd Lóránt triplája hosszú idő után újra hazai vezetést jelentett. 11-0-s szériát repesztettek a Fejér megyeiek. A záró felvonás előtt hárommal már a Fehérvár járt előbbre, de ekkor még nem adta fel a Jászberény (66-63). A záró etap elején aztán minden kérdést lezártak Lóránték, 13-2-vel kezdtek, ezzel gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. Végül, ha nehezebben is, de hozta a kötelező az Alba.

Fontos győzelmet aratott Kecskeméten a Pécs

Érdekes meccsre volt kilátás Kecskeméten, ahol a hazaiaktól Tomiszlav Ivosev, a vendégektől pedig Ismet Sejfic hiányzott sérülés miatt. Eleinte a KTE akarata érvényesült, de aztán az első negyed végére a 10 pontig jutó Nelson vezérletével fordított a PVSK, és 23-19-re megnyerte az etapot. Hiába volt ponterős Djukanovics és Karahodzsics, a Pécs csapatként erősebbnek bizonyult, és sokkal pontosabban célzott. A folytatásban tovább nőtt a különbség, a félidőben 35-44 volt az állás.

A harmadik negyedet is Csirke Ferenc együttese nyerte, úgy tűnt, a szünet után hamar eldől a meccs. 51-67-ről indult a záró szakasz, ám a hazaiak nem adták fel, szigorítottak védekezésükön, és egy nagy hajrával visszajöttek. Erejükből azonban már nem futotta a győzelemre, összességében megérdemelten nyertek a vendégek, akik 35 percig uralták a mérkőzést.

Papírforma szolnoki győzelem

Nem várt könnyű feladat a MAFC-ra, amely a bajnoki címvédő otthonába látogatott. A hazaiakat fűtötte a visszavágás reménye, hiszen ősszel fájó vereséget szenvedtek el a fővárosban. Nehezen lendültek bele a csapatok, az elején Poscic és Pavlicsevics vívott nagy csatát, a nyitó negyedet hatpontos előnnyel zárta az Olaj (22-16). Vérszemet kapott a folytatásban az újbudai együttes, amely előbb egyenlített, majd a vezetést is átvette. A Szolnok persze ezt nem hagyta annyiban, Vojvoda vette vállára csapatát, és az első félidő végére a bajnok állva hagyta ellenfelét, 41-33-ról indult a második játékrész.

A fordulás után felváltva estek a kosarak mindkét oldalon, majd Eilingsfeld duplája után nőtt először 10 fölé a különbség. Lendületben maradt az Olaj, amely három perccel a záró felvonás előtt már húsz ponttal vezetett. Az utolsó tíz percet 74-50-es állásról várták a csapatok. A végén sem született meglepetés, a vendégek ugyan még faragtak a hátrányukon, de összességében így is magabiztos és megérdemelt Tisza-parti siker született.

Nehezen bírt a Szegeddel a Falco

Fej-fej mellett haladt a mérkőzés elején a Falco és a Szeged, kezdetben a vendégek játszottak nagyobb elánnal, de aztán Váradi kosaraival átvették a vezetést a vasiak, 23-17 lett az első negyed vége. A sárga-feketék még eggyel nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak, és elhúztak 31-19-re. Ekkor azonban jött egy fordulat, a Falco megtört, a Szedeák egy 7-0-s rohammal pillanatok alatt felzárkózott. Sok hiba, kevés a kosár jellemezte mindkét oldal játékát. A félidőben kilenc ponttal járt előbbre a hazai pályán veretlen Szombathely.

A fehérorosz légiós, Pustahvar lépett elő vezérré, kellett is a Falcónak az erőcsatár jó játéka, mert a második félidőben a csapatként nagyot küzdő csongrádiak feljöttek, sőt fordítottak is. Az utolsó felvonás 57-55-ről indult, harminc perc után még semmi nem dőlt el. Hiába kezdte a negyedik negyedet 7-0-val a Falco, a vendégek továbbra sem törtek meg, és nem adták fel. Az utolsó percekig meccsben voltak, végül érvényesült a papírforma, győzött a rutin, de a vendégek tisztességgel helytálltak.

Jó kezdés után nyert a Kaposvár Pakson

Ellentétes formában várta a hétvégét a Paks és a Kaposvár. A hazaiak legutóbbi két bajnokijukat elveszítették, a vendégek viszont zsinórban három győzelmet arattak. Bár az ASE új igazolása, az amerikai irányító, Battle öt ponttal kezdett, sok okuk nem volt az örömre az első negyedben a tolnaiaknak. A szenzációs dobóformával kezdő somogyiak ugyanis faképnél hagyták ellenfelüket, Wisseh és Frazier pontjaival 31-17-re megnyerték az első negyedet. A folytatsban aztán „felébredt" Teo Cizmic csapata, Tiby játéka feljavult, de Gilbert és Will pontjai is kellettek ahhoz, hogy tízen belülre jöjjenek a szünet előtt (40-47).

A fordulás után megérkezett a KKK „nyakára" a Paks, 49-51 után viszont megrázták magukat a kék-fehérek, és nem engedték, hogy kiegyenlítsenek a hazaiak. 59-64-es állásról várták a csapatok az utolsó tíz percet. Izgalmasan alakult a vége is, előbb megint feljött két pontra az Atomerőmű, majd egy 8-0-s sorozattal visszaverte a rivális felzárkózási kísérletét a Kaposvárt. Ez végül döntőnek bizonyult, innen már nem volt visszaút, 82-78-ra nyert Fekete Ádám együttese.

ALBA FEHÉRVÁR-JP AUTO-JKSE 92-80 (15-20, 22-24, 29-19 , 26-17)

Székesfehérvár, 1500 néző. V: Benczur, Balog Gy., Rácz Zs.

FEHÉRVÁR: B. TAYLOR 11/3, EDWARDS 15/6, Shepard 8, KELLER Á. 10, LÓRÁNT 22/9. Csere: Farr 14, Markovics 4, Tóth P., Burgess 7/3, Keller I. 1. Edző: Dzunics Braniszlav

JÁSZBERÉNY: SADDLER 14/6, Arrington 10/6, Williams 11/3, Sztamenkovics 13/3, BOJICS 23. Csere: Brbaklics 4, Cseh 3/3, Mándoki 2, Czirbus. Edző: Stevan Tot

Statisztika:

SZOLNOKI OLAJ KK-MAFC 93-77 (22-16, 19-17, 33-17, 19-27)

Szolnok, 1000 néző. V: Hegedűs T., Söjtöry, Gyuris

SZOLNOK: Pavlicsevics 12/6, VOJVODA 17/9, BARNIES 13/6, EILINGSFELD 11, Andric 8. Csere: TÓTH Á. 12, POPOVICS 16/3, Boriszov 2, Wittmann, Nagy D., Hajdú 2, Anda. Edző: Kmézics Zorán

MAFC: M. SMITH 13/3, Lakits 6, Misek 4, SIHOTA 18/12, POSCIC 15/3. Csere: Polyák 6/3, Kovács Ádám 9/3, Pápai 6, Kucsora. Edző: Garai Péter

Kipontozódott: M. Smith (35. p.), Kovács Ádám (37. p.), Wittmann (39. p.), Popovics (40. p.)

FALCO VULCANO ENERGIA KC-NATURTEX SZTE-SZEDEÁK 74-69 (23-17, 15-12, 19-26, 17-14)

Szombathely, 2400 néző. V: Győrffy, Török, Boros

SZOMBATHELY: GOVENS 5/3, Váradi B. 9/6, Barham 4, PUSZTAHVAR 24/12, Zsigeranovics 11. Csere: MEDFORD 11/3, Tóth N. 5, Kovács P. 5/3, Bognár. Edző: Szrecsko Szekulovics

SZEGED: BOLTICS 6, Lilov 14/3, CSIRICS 13/6, Juhos 9/3, SULOVICS 18/3. Csere: Wirth, Bán 9/3. Edző: Nikola Lazics

Kipontozódott: Bán (38. p.)

ATOMERŐMŰ SE-KAPOSVÁRI KK 78-82 (17-31, 23-16, 19-17, 19-18)

Paks, 1000 néző. V: Kapitány G., Török R., Boros T.

PAKS: BATTLE 23/15, Samenas 5/3, Gilbert 9/6, TIBY 14/6, Watkins 6. Csere: Kovács Á. 7, Will 14/12, Illés M. Edző: Teo Cizmic

KAPOSVÁR: WISSEH 18/9, FRAZIER 26/15, COOKE 17/3, Hendlein 9, Simms 7. Csere: Fodor M. 2, Papp P., Baki G. 3/3, Grebenár. Edző: Fekete Ádám

Kipontozódott: Samenas (40. p.)

KTE-DUNA ASZFALT-PVSK-PANNONPOWER 79-85 (19-23, 16-23, 16-21, 28-18)

Kecskemét, 800 néző. V: Cziffra, Szabó G., Fodor A.

KECSKEMÉT: PONGÓ MÁTÉ 13/3, Djukanovics 20/6, Pongó Martin 3/3, Djeraszimovics 10/3, KARAHODZSICS 19. Csere: Hegedűs G. 8, Mészáros M. 6, Molnár D. Edző: Forray Gábor

PÉCS: NELSON 19/3, SUPOLA 16/6, C. Smith 6/3, BUDIMIR 15/9, Harazin 8. Csere: Bödör 8, Halász 3, Bíró 10/9, Antóni. Edző: Csirke Ferenc

Kipontozódott: Djukanovics (37. p.), Pongó Martin (40. p.)