Papírforma-szombat a női élvonalban
11
2017
2017. február 11.  |  23:13
Félidőben még döntetlenre állt az MTK Cegléden, a Diósgyőr pedig a 37. percben csupán 7 ponttal vezetett a a BEAC ellen. Végül mindkét meccsen érvényesült a papírforma, s hazai siker született.

VBW CEKK Cegléd - MTK Budapest 93-69 (18-19, 28-27, 27-9, 20-14)

Talán még a csütörtöki kassai meccs utóhatása miatt az első félidőben önmagához képest - főleg védekezésben - volt tompa a Cegléd, az MTK pedig rutinos játékosai, Zsovár Orsolya (19/6 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz), Székely-Horváth Zsuzsanna (14/9 pont, 6 lepattanó, 9 eladott labda, 6 gólpassz) és Benczurné Túróczi Nikolett (10 pont, 5 lepattanó) vezetésével remekül dobott, s kiválóan tartotta magát.

Szünet után Cziczás László együttese szigorított a védekezésén, s végülis egy - jelesül a harmadik - igazán jó negyed elég volt neki a biztos győzelemhez. A ceglédiektől hárman is dupla-duplát értek el, Maja Skorics 30/3 ponttal, 11 lepattanóval és 6 gólpasszal, Nagy-Bujdosó 17/6 ponttal, 11 lepattanóval, a hazaiak játékát szenzációsan szervező Medgyessy Dóra pedig 17 ponttal, 8 lepattanóval és 20 (!!) gólpasszal fejezte be a találkozót.

Aluinvent DVTK Miskolc - BEAC-Újbuda 74-56 (10-14, 17-8, 30-25, 17-9)

Az első percekben a BEAC bátor, ügyes játékával alaposan meglepte a kissé lezseren védekező, tompa Diósgyőrt, s Barnai Judit (20 pont, 13 lepattanó) eredményességére építve a nyitó szakasz közepén 12-6-ra megugrott. A szakasz második felében a védekezésén szigorított, de támadásban továbbra sem tudott felpörögni az esélyes hazai együttes, így meglepetésre 4 pontos fővárosi vezetéssel zárult az első negyed.

A második szakasz elején Rasheed Rita (23/6 pont, 7 szerzett labda) két villanásával gyorsan ledolgozta hátrányát a Diósgyőr, de Barnai versenyben tartotta a BEAC-ot. A szakasz második felében a hazaiak Tina Jovanovics (18 pont, 13 lepattanó) vezérletével egy 11-2-vel elléptek, ám a félidő 3 vendég ponttal, s 5 pontos DVTK-vezetéssel zárult.

A BEAC szünet után is tartotta a lépést a hazaiakkal, az egyetemiektől ekkor elsősorban Lelik Réka (15/3 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda) villogott, és tapadtak a bátran, jól játszó és dobó vendégek a tompán játszó Diósgyőrre. A negyed végén egy Rasheed vezette 9-0-lal 10 pont fölötti előnyt szereztek a hazaiak, a záró szakasz előtt kerek 10 ponttal ment a DVTK.

A záró szakasz első felében tartotta 10 pont körüli előnyét a hazai együttes, majd 7 pontra feljött a BEAC, ám eddig tartott az erőn felül teljesítő fiatal vendég együttes ereje, az utolsó 3 és fél percet 11-0-ra nyerve végül közel 20 pontos győzelmet aratott a DVTK, de 37 percig csak szenvedett a jól játszó BEAC ellen.