Férfi NB I: négy meccs maradt vasárnapra
06
2017
2017. február 6.  |  00:30

Másodszor is a Vasas nyerte a fővárosi csatát

A várakozásoknak megfelelően nagy csatát, teltházat és jó hangulatot hozott a MAFC-Vasas fővárosi, alsóházi derbi. Felváltva vezettek a csapatok, egyik fél sem tudott nagyon meglépni a másiktól. Az első negyedet Smith vezérletével a hazaiak nyerték, minimális különbséggel (18-17). A hazaiak amerikai irányítója továbbra is hatalmas energiával játszott, az ő vezérletével a második etapot is megnyerték egy ponttal az újbudaiak, a félidőben 43-41 állt az eredményjelzőn.

A Vasas kezdte jobban a második játékrészt, hiába sikerült 50-50-nél utolérnie Jakab Máté csapatának a vendégeket, Pacher pontjaira építve tartotta öt-hat pontos vezetését a Vasas. Az utolsó etap sem a hazaiak szájíze szerint, 57-61-ről kezdődött. Továbbra is Pacher volt az újonc legjobbja, de a MAFC nem adta magát könnyen, Smith két gyors kosarával újra nyílt volt a találkozó. Egyenlíteniük azonban nem sikerült a piros-feketéknek, a végét pedig érett játékkal hozták le az angyalföldiek. Győzelmével a Vasas elmozdult az utolsó helyről, és megelőzte a MAFC-ot a tabellán.

A Szolnok is kikapott Szombathelyen

A 17. forduló rangadóját Szombathelyen rendezték, ahol a Falco fogadta a Szolnokot. Fej-fej mellett haladtak a csapatok az elején, igaz ehhez az is kellett, hogy a piros-feketék extrán dobtak. 21-18-as eredménnyel zárult az első negyed. A folytatásban egy pillanatra fordított az Olaj, a Falco azonban nem roppant meg, tudott újítani, és visszavette az előnyt. Szrecsko Szekulovics együttese igazi csapatként, ponterősen játszott, jól is védekezett, és remekül lepattanózott. Medford triplája után már átlépte a tíz pontot is a különbség (44-33), a félidőre 47-35-ös állással vonultak öltözőbe a csapatok.

Zsigeranovics volt a főszereplő a harmadik negyed elején. Felrobbant az Aréna Savaria, amikor a 27. percben Váradi középtávolijával már húsz volt a két csapat között (66-46). Ezt követően azonban megtorpant a Falco, 72-58-ról indult a záró felvonás. Tovább tartott a bajnok lendülete, másfél perc alatt tízen belülre került a Szolnok (72-64), egyszerűen képtelen volt betalálni a Falco, Tóth Ádám egy büntetője után Pavlicsevics dobott egy triplát, 72-70-nél Govens törte meg a hosszú kosárcsendet, büntetőkből. A vendégek alaposan ráijesztettek a vasiakra, ám a hajrát már okos játékkal hozták le a sárga-feketék, így kilencedik hazai meccsüket is megnyerték, és felléptek a dobogóra.

Nem bírta magasemberek nélkül a Szedeák

Igazi center nélkül fogadta a Zalaegerszeget a Szeged, Juhos sérülés, Sulovics eltiltás miatt hiányzott, így alacsony szerkezettel próbálkozott Nikola Lazics. Az első negyed második felére tíz pont fölé kúszott a ZTE előnye, szinte minden bement a vendégeknek. 20-32 lett a vége. A folytatásban megtorpantak a zalaiak, ezt pedig remekül használta ki a Szedeák, 34-40-nel zárult a félidő.

A fordulás után Wirth egyenlített a sarokból (44-44), pillanatok alatt éles lett a meccs. Jól tartotta magát a csongrádi alakulat, Lilov kosarával ért véget a harmadik negyed (55-58). Öt percig bírta még erővel a hazai csapat, de a végére elfogyott és elfáradt. Megérdemelten nyert a Zalaegerszeg, de a tartalékos Szedeákra sem lehetett panasz.

Bosszút állt az Alba a Sopronon

A listavezető Alba Fehérvár a nyolcadik Sopron KC-t fogadta. A hazaiak kezdtek jobban, már 23-9-re is vezettek, de innentől a vendégek percei következtek, 23-14-gyel zárult az első negyed. Egy darabig állandósult a különbség, aztán szemmel láthatóan nem feküdt a Sopron zónája a hazaiaknak, 32-30-nál mentek nagyszünetre a csapatok.

Továbbra is az Alba vezetett, de látótávolságon belül maradt az SKC. A harmadik etap hajráját megnyomták Lóránték, 55-48-ról várták a felek az utolsó tíz percet. Zárkózott a Sopron, de az Alba a legkritikusabb szituációkban fontos pontokat jegyzett. Pontra pont volt a válasz, így aztán alig csökkent a különbség. 69-60-nál már úgy tűnt, eldőlt a meccs, de aztán egy 7-0-s rohammal megint visszajöttek Rujákék, sőt 15 másodperccel a vége előtt már az egyenlítésért (vagy a győzelemért) támadhattak. Takács triplája azonban lejött, így 69-67-re az Alba nyerte a találkozót.

ALBA FEHÉRVÁR-SOPRON KC 69-67 (23-14, 9-16, 23-18, 14-19)

Székesfehérvár, 1800 néző. V: Papp, Frányó, Fodor

ALBA: B. TAYLOR 12/12, Edwards 9/3, SHEPARD 18, Keller Á. 9, LÓRÁNT 12/3. Csere: Markovic 5, Tóth P. 2, Keller I., Farr, Burgess 2. Edző: Dzunics Braniszlav

SOPRON: Takács N. 3/3, RUJÁK 17/9, Mills 8/6, Spica 12, Tóth G. 3. Csere: Myles 10, Dénes, DUFAULD 14/3. Edző: Dragan Alekszics

Kipontozódott: Spica (38. p.)

Statisztika:

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY-SZOLNOKI OLAJ 87-79 (21-18, 26-17, 25-23, 15-21)

Szombathely, 2000 néző. V: Benczúr, Szabó G., Minár

FALCO: MEDFORD 13/3, Govens 11/9, VÁRADI 12/6, Pusztahvar 7/3, ZSIGERANOVICS 19. Csere: Kovács P. 2, TÓTH N. 8, BARHAM 13/6, Bognár K. 2. Edző: Szrecsko Szekulovics

SZOLNOK: PAVLICSEVICS 24/12, VOJVODA 14/9, Barnies 10/3, Eilingsfeld 9/3, ANDRIC 11. Csere: Wittmann 3/3, Tóth Á. 6, Boriszov 2. Edző: Kmézics Zorán

Kipontozódott: Govens (36. p.), Andric (36. p.), Pavlicsevics (39. p.)

NATURTEX-SZTE SZEDEÁK-ZALAKERÁMIA ZTE KK 73-86 (20-32, 14-8, 21-18, 18-28)

Szeged, 1000 néző. V: Kapitány, Pozsonyi, Balogh Gy.

SZEGED: Boltics 15, LILOV 25/15, Bán, CSIRICS 22/3, Révész 6. Csere: Wirt 5/3, Vágvölgyi. Edző: Nikola Lazics

ZALAEGERSZEG: Ubilla 14/6, NORFLEET 20/9, Benke 17/6, SZABÓ ZS. 16/12, Drungilas 7. Csere: Wright 1, Kerpel-Frónius, Mohácsi 11/9, Kis R. Edző: Bencze Tamás

MAFC-VASAS BUDAPEST 77-83 (18-17, 25-24, 14-20, 20-22)

Gabányi-sportcsarnok, 1200 néző. V: Földházi, Balog Gy., Praksch

MAFC: M. SMITH 27/12, Lakits 7/3, MISEK 14/9, Sihota 9/3, Poscic 11. Csere: Polyák 6/3, Kovács Ádám 3/3, Pápai. Edző: Jakab Máté

VASAS: TAYLOR 16, HORVÁTH Á. 13/6, Thompson 11, PACHER 27/3, WRIGHT 15. Csere: Moravcsik, Garamvölgyi, Katona R. 1, Faragó. Edző: Sárosi Bulcsú