Férfi NB I: 100 pont fölött a Jászberény
05
2017
2017. február 5.  |  03:47

Visszavágott a Kaposvár a Pécsnek

Teltház és remek hangulat fogadta a csapatokat a Kaposvár-Pécs tévés rangadón. A vendégeknél Supola nem tudta vállalni a játékot betegség miatt, ennek ellenére a PVSK kezdett jobban. A kék-fehérek azonban nem szakadtak le, és az első negyed végére fordítani is tudtak (18-14). A folytatásban tovább gyűrte egymást a két csapat, a tempóra nem lehetett panasz, az álllás pedig változatlanul volt. Sokáig a Kaposvár állt előrébb egy picivel, de aztán Halász remeklésével újra átvette a vezetést a Pécs, a nagyszünetben 35-29-re vezettek a „párducok".

A fordulás után a KKK szép apránként dolgozta le hátrányát, a baranyaiak közel három percen keresztül nem találtak a gyűrűbe. Felváltva vezettek a csapatok, aztán hirtelen megléptek a somogyiak, hiába kért időt Csirke Ferenc, Fodor triplája után már zúgott a "Tíz! Tíz! Tíz!" a lelátóról, a negyedik negyed 56-47-es állásról indult. Visszaesett a tempó a végére, az idő a Kaposvárnak játszott, a pécsiek dolgát pedig nehezítette, hogy hét és féllel a vége előtt Nelson kipontozódott, nem sokkal később pedig Sejfic megsérült. Ez végleg megpecsételte a sorsukat, Fekete Ádám csapata visszavágott az őszi vereségért, és tovább tapad az élmezőnyre.

Könnyed körmendi siker a tartalékos Kecskemét felett

Két vereség után javítani készült a tartalékos, Djukanovics nélkül felálló Kecskemét ellen az Egis Körmend hazai pályán. Nehezen lendültek bele a csapatok a pontgyártásba, az első negyed végére aztán meglógtak tíz ponttal a vasiak. Az idő múlásával egyre jobban nyílt az olló, 12-0-s körmendi periódus után született meg az első kecskeméti találat, ám ez sem tudta kizökkenteni a piros-feketéket, akik a félidőre 20 pontra hizlalták előnyüket.

A harmadik játékrészben a kecskemétiek annak ellenére tudtak faragni hátrányukból, hogy Ivosev lovaglóizom-sérülés miatt nem vállalta tovább a játékot. A hazai fölény befoghatatlan volt, a meccs utolsó perceire már teljesen eldőlt minden kérdés, így a vezetőedzők minden nevezett játékosuknak lehetőséget tudtak adni a pályán.

Felőrölte a Jászberény a Paksot

Előzetesen mindkét oldalon voltak játékosok, akiknek szereplése kérdéses volt, a találkozó kezdetére, akit csak lehetett a jászberényiek és a paksiak is játékra alkalmas állapotba hoztak. Tolnai oldalon végül Medve, Will és Bagó maradt ki, a berényieknél pedig Bazsó nem öltözött át.
Sok pontot hozott az első negyed, felváltva vezettek a csapatok, tíz perc után 25-27 volt az állás. A második etapban tovább folytatódott a nagy rohanás a pályán. Izgalmas és eseménydús volt a találkozó, a hajrához érkezvén meglógtak a hazaiak, már több mint tíz ponttal is vezetett (51-40) Stevan Tot együttese, a félidőre sikerült kozmetikáznia az eredményen az ASE-nak (55-46).

A fordulás után Sztamenkovics hármasával 62-46-ra alakította az eredményt, de Teo Cizmic egy időkéréssel rendezni tudta csapata sorait, így kereken 10 pont lett a harmadik játékrész végén a különbség (70-60). Az utolsó tízpercbe is a korábbiakhoz hasonló vehemenciával vágtak bele a csapatok, hazai oldalon jöttek a pontok, a vendégek viszont hiába próbálkoztak távolról. Samenas kipontozódásával tovább fogyott a Paks, ennek ellenére erejéből még futotta egy utolsó felzárkózásra, négy perccel a vége előtt, Kovács Ákos ziccerével öt pontra olvadt a különbség. Innentől aztán átrobogott ellenfelén a Jászberény, a vége 102-89 lett.

EGIS KÖRMEND-KTE-DUNA ASZFALT 90-65 (20-14, 29-14, 20-23, 21-14)

Körmend 1900 néző. V: Farkas G., Török R., Vida B.

KÖRMEND: PETTY 12, L. SMITH 15/3, FERENCZ 12/9, Allen 13/3, Horti 7. Csere: Loveridge 3, CSORVÁSI 7, Gibbs 16/9, Németh 3, Doktor 2, Márton. Edző: Gasper Potocnik

KECSKEMÉT: PONGÓ MÁ. 9/3, Pongó Ma. 10/3, DERASIMOVIC 18/6, Ivosev, KARAHODZSICS 11. Csere: Mészáros 10/6, Hegedűs 5/3, Dobos, Molnár D., Fülöp 2, Pálinkás. Edző: Forray Gábor

Kipontozódott: Hegedűs (33. p.) Pongó Ma. (34. p.)

Statisztika:

JP AUTO-JKSE JÁSZBERÉNY-ATOMERŐMŰ SE 102-89 (25-27, 30-19, 15-14, 32-29)

Jászberény, 600 néző. V: Hegedűs T., Ádám J., Gorka Sz.

JÁSZBERÉNY: SADDLER 16/12, Arrington 7/3, WILLIAMS 13/3, SZTAMENKOVICS 29/24, BOJICS 20. Csere: Brbaklics 9/6, Cseh 8/6, Czirbus, Mándoki. Edző: Stevan Tot

PAKS: Hill 4, Kovács 9/3, SAMENAS 17/12, GILBERT 22/15, TIBY 26/12. Csere: Illés 11/9, Kalmár, Watkins. Edző: Teo Cizmic

Kipontozódott: Samenas (35. p.), Tiby (40. p.)

KAPOSVÁRI KK-PÉCSI VSK-PANNONPOWER 63-55 (18-14, 11-21, 27-12, 7-8)

Kaposvár, 1000 néző. V: Pálla Z., Boros T., Kulcsár T.

KAPOSVÁR: WISSEH 11/3, Frazier 10, COOKE 12/3, HENDLEIN 9, Simms 11/3. Csere: Fodor M. 8/3, Grebenár, Baki 2, Papp P. Edző: Fekete Ádám

PÉCS: Nelson, Bíró 10/6, C. SMITH 19/3, Budimir 9, Sejfic 8. Csere: Halász 7/3, Antóni, Harazin 2. Edző: Csirke Ferenc

Kipontozódott: Nelson (a 32. p.)