Férfi NB I B: a péntek a hazaiaké volt
04
2017
2017. február 4.  |  20:42

Négy mérkőzést rendeztek pénteken a férfi másodosztályban, mind a négyen biztos hazai siker született.

KELETI CSOPORT

MEAFC-MAFC 109-77 (37-16, 24-18, 22-22, 26-21)

A miskolciak a lehengerlő első negyedükkel elsősorban a két Szabolcs, a közelről jó hatékonysággal dolgozó Lippai (24 pont, 5 lepattanó), valamint a távolról az igen jó  dobóformát kifogó Szepesi (20/18 pont, 6/10 tripla) ponterőssége révén eldöntötték a meccset. A miskolciaktól Galló Márk (14 pont), Kopasz Márton (12/6 pont, 3 szerzett labda) és Máté Balázs (10/6 pont, 6 lepattanó) és Szojka Gábor (10 pont, 13 lepattanó) is elérte a 10 pontot. Az ezúttal tartalékosan felálló MAFC-fiatalok a második negyedtől felnőttek a feladathoz, s Szanyi Róbert (18/6 pont, 5 lepattanó) Fehér Ákos (15/9 pont, 5 eladott labda, 3 gólpassz) és Siklós Olivér (14 pont, 5 lepattanó) partiban voltak a hazaiakkal, de ebben az összetételben többre nem futotta tőlük.

Pápai KC - Alba Fehérvár 69-50 (22-16, 15-6, 13-13, 19-15)

Kálmán László nélkül egy nem különösebben látványos meccsen a Keresztes Rafael (16 pont, 12 lepattanó), a játékszervezésben előrelépő Szanati Mátyás (11-11 pont és gólpassz), Bereczki Márk (11 pont, 8 lepattanó) és Nikola Majics (10/3 pont, 15 mezőnykísérlet, 5 lepattanó) vezette Pápa annyit adott ki magából, amennyi a biztos győzelemhez kellett.  Abban, hogy a fehérvári fiatalok helytálltak, Joel Nshimba (16/3 pont, 10 lepattanó) és Varga Máté (13/6 pont, 9 lepattanó) játszotta a főszerepet.

OSE Lions - PVSK Kronosz Kiadó 113-66 (31-18, 30-10, 30-22, 22-16)

Több szempontból is fontos volt ez az összecsapás a hazaiaknak. Egyrészt vissza akartak vágni a pécsi fiataloknak az ősszel Pécsett elszenvedett vereségért, másrészt pedig a két legutóbbi meccsét, s így az éllovas pozícióját is elveszítette az Oroszlány. A péntek esti találkozón kiváló csapatmunkával fölényes rajt-cél győzelmet aratott az OSE. Ez a fölényes siker helyreteheti Vavra András játékosainak az utóbbi hetekben talán kissé megtépázott önbizalmát. Lewis 16 pontos, 10 lepattanós 13 gólpasszos tripla duplával zárt, úgy, hogy mind a 10 triplkísérletét elrontotta. Zsíros Péter viszont úgy jutott 16/12 pontig, hogy mind a négy triplája sikeres volt. Az OSE csapatában 8 játékos szerzett legalább 10 pontot, Wehner 14/3 ponttal és mellé 5 gólpasszal, Gorzsás és Varga 12-12, Burai és Kovács G. 11/3-11/3, Kiss Kornél pedig 10/3 ponttal és 6 gólpasszal zárt, csapatszinten 37 asszisztot jegyzett az OSE. Érdekesség, hogy bár közel 50 pontos vereséget szenvedtek, Demeter Attila (26/3 pont, 5 lepattanó) személyében mégis a pécsiek adták a mezőny messze legeredményesebb játékosát. Popgyákunik Balázs volt a második legeredményesebb pécsi kosaras, ő 10/3 pontot és 6 lepattanót szerzett.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Budafok 108-74 (34-16, 24-19, 30-19, 20-20)

A nagy kedvvel kosarazó hazaiak Puszta Dávid (27/12 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz), Nárai Bence (23 pont, 6 lepattanó), Gombás Gábor (15/9 pont, 7 lepattanó), Baruta Richárd (15/9 pont, 6 lepattanó) és Kovács Soma (12/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) révén lényegében az első negyedben eldöntötték a találkozót, a harmadik negyed végére pedig fölényessé tették sikerüket. Az agytröszt Drevenka Dávid nélkül felálló budafokiaktól Fehér Csaba (16/6 pont - 19 mezőnykísérlet - 7 gólpassz), Mészáros Bence (14 pont), Verbényi Kálmán (13 pont, 8 lepattanó) és Tiba János (13 pont) próbálta leginkább megnehezíteni a győri csapat dolgát.