Férfi NB I: két meccs maradt csütörtökre
03
2017
2017. február 3.  |  03:06

Harmadszor kapott ki otthon a ZTE

A forduló rangadóját Egerszegen rendezték, ahol a ZTE és a Szolnok találkozott egymással. Jobbak kezdtek a kék-fehérek, 13-5-re, majd 16-5-re is vezettek. A folytatásban aztán „magához tért" a bajnok, amely a negyed végére csökkentette hátrányát, de 23-18-ra a hazaiak vezettek. Vojvoda, majd Pavlicsevics tolta meg a Szolnok szekerét, fordítottak a vendégek. A ZTE magasemberei faultproblémákba kerültek, Szabó, Ubilla és Benke tripláinak köszönhetően azonban így is kétpontos zalai előnnyel mehettek öltözőbe a csapatok.

A fordulás után hol egyik, hol másik csapat vezetett pár ponttal, a harmadik negyed végén Norfleet egyenlített, így döntetlenről indult a hajrá, megjósolhatatlan volt a győztes. Aztán gyorsan meglépett öttel a Szolnok, hiába kért időt Bencze Tamás edző, Vojvoda két hármasa, majd zsákolása után már 11 ponttal vezetett az Olaj. Öt perce maradt a ZTE-nek, hogy fordítson, öt pontra ugyan sikerült is felzárkóznia, de a végére már nem maradt energia és higgadtság Szabóékban, így megérdemelten nyert a Szolnok, amely visszavágott őszi vereségéért.

Másodszor nyert idegenben a Falco

Sok hibával indítottak a csapatok, a Vasas kapta el hamarabb a fonalat, sokkal agresszívebben játszottak a hazaiak. A hajrához közeledve aztán fordított a Falco, de akaratos játékával megint sok elemi hibára (lépéshibák, visszajátszás, eladott labdák) kényszerítette a vendégcsapatot az újonc, Katona triplájával az utolsó negyed 18-16-os eredménnyel zárult. Palánk alatt jobb volt a Vasas, Pacher vezérletével már majdnem tízzel vezettek a fővárosiak (30-21). Aztán megint jött egy fordulat, megrázta magát a Szombathely, a félidőben 34-31 volt az állás.

Medford sportszerűtlenül faultolta Pachert, aki a két büntetője után egy ziccert is dobott. A 23. percben Govens szerezte a Falco első tripláját. 7-0-s rohammal egyenlítettek a sólymok (38-38). A remekül játszó Pustahvar triplája után ismét a vasiak vezettek (42-43), de nem szakadt le az Angyalföld sem, Thompson kosara után 52-52-ről indult az utolsó felvonás. Megint elment a Falco, Medford triplája után 54-64-nél időt kért Sárosi Bulcsú. A végén átállt egészpályás letámadásra a Vasas, kicsit kozmetikáztak az eredményen a hazaiak, de a Falco győzelmére már nem jelentettek igazán nagy veszélyt.

ZALAKERÁMIA ZTE KK-SZOLNOKI OLAJ KK 78-86 (23-18, 16-19, 19-21, 20-28)

Zalaegerszeg, 1500 néző. V: Papp P., Farkas G., Praksch

ZTE: Ubilla 12/6, NORFLEET 15/3, BENKE 15/3, Szabó Zs. 10/3, DRUNGILAS 15/3. Csere: Kerpel-Frónius 8, Mohácsi 3/3, Czinger, Fekete. Edző: Bencze Tamás

SZOLNOK: Pavlicsevics 9/3, VOJVODA 20/6, Eilingsfeld 9/3, Barnies 12/6, ANDRIC 20. Csere: BORISZOV 14/6, Bryant 2, Wittmann. Edző: Kmézics Zoran

Kipontozódott: Szabó Zs. (39. p.), Benke (40. p.)

Statisztika:

VASAS BUDAPEST-FALCO VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 80-84 (18-16, 16-15, 18-21, 28-32)

Sport 11 csarnok, Kánai út, 250 néző. V: Söjtöry, Tőzsér, Rácz Zs.

VASAS: TAYLOR 18, Katona R. 5/3, Horváth Á.8/6, PACHER 20/3, Wright 10. Csere: THOMPSON 15, Moravcsik 2, Garamvölgyi, Faragó P., Boros M. 2. Edző: Sárosi Bulcsú

SZOMBATHELY: Barham 2, GOVENS 24/6, Váradi B., PUSTAHVAR 16/9, ZSIGERANOVICS 15. Csere: MEDFORD 16/6, Kovács P. 3, Tóth N. 8, Bognár K. Edző: Szrecsko Szekulovics