02
2017
2017. február 2.  |  05:53

Könnyed kecskeméti siker a Szeged ellen

Két nyolcba igyekvő rivális találkozott egymással Kecskeméten. A szegedieknél több sérülés is hátráltatta Nikola Lazics vezetőedző munkáját, ennek ellenére két perc után már 4-10-et mutatott az eredményjelző. Ivosevék aztán fordítottak, majd a váltott vezetés végén 24-21-el zárták az első negyedet a csapatok. Egy darabig még tartotta magát a Szedeák, 31-28 után viszont pillanatok alatt elhúzott 38-28-ra Forray Gábor csapata. Állandósult a különbség, sőt Ivosev tripláját követően 50-35-ös állással fordultak a csapatok.

Nem tudta rendezni sorait a szünetben sem a vendég csapat, a második félidő elején még tovább nyílt az olló, 57-37-nél már megvolt a húszpontos különbség is a két csapat között. Nem könnyítette a csongrádiak dolgát, hogy centerük, Sulovics második technikai hibája után a kiállítás sorsára jutott. 69-51-ről indult a záró felvonás, amely már csak formalitás volt. A végén még a cserék, a kevesebb játéklehetőséget kapó játékosok is pályára léptek, végül 21 ponttal nyert a Kecskemét, és ezzel visszavágott a szegedi vereségért.

Meglepően nagy verést mért a Pécs a Körmendre

Nem a legjobb előjelekkel várta az Egis Körmend a pécsi vendégjátékát: Parrish Petty elutazott ugyan a csapattal, de sérülés miatt nem tudta vállalni a játékot, de Terry Allen és Sterling Gibbs sem volt teljesen egészséges. A vasiak kezdtek jobban, de lendületük nem tartott sokáig. Hamar eszmélt a házigazda, és egy 15-0-s rohammal már az első negyedben átrobogott esélyesebb ellenfelén. Tíz perc után magabiztos, 24-11-es előnyt harcolt ki magának Csirke Ferenc együttese. Nem változott a játék képe a második negyedben sem, a remek százalékkal dobó PVSK nem állt le, a Körmend pedig továbbra sem találta a ritmust. A különbség átlépte a húsz pontot is. Az ellenállhatatlan Budimir két duplája zárta a félidőt, 48-30-ról várták a felek a folytatást.

Fordulás után folytatódott a hazai parádé, 18-2-es rajtot vettek a hazaiak, a különbség elérte a harmincat. Hiába kért többször is időt Gaspar Potocnik, ő is tehetetlen volt. 66-32 után kapaszkodott ugyan a vendégcsapat, de a záró felvonás előtt így is 79-50-et mutatott a tábla. A záró negyedre nem maradt kérdés, a Körmend csak árnyéka volt önmagának, az előző négy mérkőzését elvesztő PVSK nagy győzelmet aratott.

Pakson nyert a Sopron

Két jó formában lévő csapat találkozott egymással Pakson, ahol az Atomerőmű SE a Sopront fogadta. A hazaiak kezdtek jobban, de aztán a kezdeti nehézségek után belejött az SKC, amely már 11 ponttal is vezetett, az első negyed utolsó két percét aztán megnyomták a tolnaiak, és 7-0-ás rohammal négy pontra zárkóztak (19-23). Kovács Ákos vezérletével visszavette az előnyt az ASE, amely azonban nem tartott sokáig, a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést, Dufault triplája és Johnson büntetői után nyolccal is vezetett a Sopron. Maradt még fordulat a félidőre: a Paks megint megrázta magát az utolsó percekre, és a nagyszünetre egy pontra zárkózott (37-38).

Fej-fej mellett haladtak a csapatok a második játékrészben, hol egyik, hol másik gárda járt előbbre pár ponttal, az utolsó tíz perc 52-52-ről indult. Mills és Myles révén újra elhúztak tíz ponttal a vendégek (56-66). Indított még egy nagy hajrát az ASE, az utolsó percben öt pontra fel is jött, de a Sopron már engedte kiénekelni a sajtot a szájából, és megérdemelten nyerte meg az összecsapást.

Hozta a kötelezőt az Alba

A papírformának megfelelően nekiesett a listavezető Alba Fehérvár a kiesés ellen menekülő MAFC-nak. 6-6-ig még bírta tartani a lépést a vendégcsapat, de utána Edwards és Taylor vezérletével elhúzott az ellenfél. Hiába játszott ponterősen Poscic, a nyolcadik percben már tíz volt közte, végül 35-21 lett az első negyed vége. A folytatásban sem változott a játék képe, az Alba uralta a meccset, amely továbbra sem a védekezésről szólt. A sok kosarat hozó első félidő után 59-44 volt az állás.

14-2-es szériával végleg eldöntött minden kérdést Braniszlav Dzunics együttese a fordulás után. Parádézott, Edwards, Lóránt és Shepard is, a harmadik negyed végén már majdnem harminc pont volt a két csapat között (87-59). Nagy csoda a végén sem történt, a kék-fehérek javítani tudtak szombathelyi vereségük után, és esélyeshez méltóan hozták a kötelezőt.

Izgalmas csatában nyert Jászberényben a Kaposvár

Az ex-körmendi Devon Saddlerrel a soraiban, ám a sérült Szvetozar Sztamenkovics és Bazsó Brúnó hiányában fogadta a Jászberény a Kaposvárt, amely egy körmendi skalppal a zsebében érkezett. A vendégek távolról próbálkoztak, míg a berényiek inkább a betöréseket választották. Utóbbi volt a sikeresebb, kétpontos jászberényi vezetéssel zárult az első tíz perc. A somogyiak továbbra is sok hibával játszottak és meglehetősen gyengén dobtak, a berényiek türelmesebben játszottak. Bojicsot nem tudták semlegesíteni a palánk alatt, a hajrára elhúzott a JKSE, amely a félidőben 48-35-re vezetett.

A két együttes őszi, kaposvári találkozóján a hazaiak a negyedik játékrészben fordítottak, s végül 79-73-ra győztek.

Sokkal összeszedettebb Kaposvár kezdte a második félidőt, hatalmas csata volt a palánkok alatt, Bojic és Simms között. A negyed közepén a vendégek kijöttek egészpályás letámadásra, aminek meg is lett az eredménye, a záró felvonásra 67-64-re feljöttek, a kaposvári csapat megérkezett a mérkőzésbe, és egyből izgalmasabb lett a találkozó. 70-70-nél Hendlein egalizált, Frazier kosara után pedig a 34. percben már a KKK vezetett. Innentől a vendégek diktálták a tempót, két és fél perccel a vége előtt eldőlni látszott a találkozó, Fodor triplája után tízre nőtt a különbség, ezen kozmetikázott ugyan Stevan Tot együttese, de egyenlíteniük, fordítaniuk már nem sikerült.

KTE-DUNA ASZFALT-NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 82-61 (24-21, 26-14, 20-17, 12-9)

Kecskemét, 800 néző. Vezette: Benczur, Hegedűs T., Mészáros B.

KECSKEMÉT: Djukanovics 6/3, Pongó Martin 2, DJERASZIMOVICS 23/3, IVOSEV 21/3, Karahodzsics 8. Csere: PONGÓ MÁTÉ 10/6, MÉSZÁROS M. 10, Molnár D., Hegedűs G., Dobos L. 2, Fehér. Edző: Forray Gábor

SZEGED: Boltics 11, LILOV 20/6, CSIRICS 10/6, Vágvölgyi 2, Szulovics 3. Csere: Wirth 5/3, Révész 10. Edző: Nikola Lazics

Kipontozódott: Djukanovics (30. p.), Csirics (33. p.), Pongó Martin (36. p.)Kiállítva: Szulovics (19. p.)

PVSK-PANNONPOWER-EGIS KÖRMEND 94-75 (24-11, 24-19, 31-20, 15-25)

Pécs, 1200 néző. Vezette: Papp P., Gál J., Hervay

PÉCS: Nelson 2, C. Smith 15/3, Supola 2, BUDIMIR 14/3, SEJFIC 14. Csere: HALÁSZ 14/6, BÍRÓ 20/12, Harzin 2, Antóni 9/9, Dragasevic, Bödör 2, Krnjajszki. Edző: Csirke Ferenc

KÖRMEND: Gibbs 12/3, L. SMITH 19/6, Ferencz 7/3, Loveridge 11, Horti 10. Csere: Csorvási 10, Németh Á. 2, Allen 4. Edző: Gasper Potocnik

Kipontozódott: Csorvácsi (39. p.)

ATOMERŐMŰ SE-SOPRON KC 72-78 (19-23, 18-15, 15-14, 20-26)

Paks, 1000 néző. Vezette: Török R., Vida B., Kovács N.

PAKS: P. J. Hill 7/3, KOVÁCS Á. 18/6, Samenas 8/6, GILBERT 23/6, Tiby 9/3. Csere: Illés M. 5/3, Gulyás M. 2, Will. Edző: Teo Cizmic

SOPRON: B. JOHNSON 18/12, Ruják 5, MILLS 13/9, Dufault 6/3, Tóth G. 16/12. Csere: MYLES 16/12, Spica 1, Dénes 3/3. Edző: Dragan Alekszics

Kipontozódott: Tiby (40. p.), Myles (40. p.)

ALBA FEHÉRVÁR-MAFC 101-75 (35-21, 24-23, 28-15, 14-16)

Székesfehérvár, 1000 néző. Vezette: Pálla, Szabó G., Vida

ALBA: B. Taylor 12/6, EDWARDS 18/6, SHEPARD 15, Keller Á. 10, LÓRÁNT 18. Csere: FARR 12/3, Tóth P. 2, Keller I. 7/3, Burgess 7/6, Nshimba. Edző: Dzunics Braniszlav

MAFC: Polyák 5/3, M. Smith 7, Lakits 4, SIHOTA 20/12, Poscic 11/3. Csere: Misek 9, KOVÁCS ÁDÁM 10, Pápai 4, Molnár M. 2, Kucsora 3/3, Siklós, Bordács. Edző: Jakab Máté

JP AUTO-JKSE-KAPOSVÁRI KK 90-94 (17-15, 31-20, 19-29, 23-30)

Jászberény, 400 néző. V: Kapitány, Jakab L., Varga Z.

JÁSZBERÉNY: Brbaklics, Arrington 9/3, B. WILLIAMS 17/3, Cseh 8, BOJICS 42. Csere: Saddler 14/3, Czirbus, Mándoki. Edző: Stevan Tot

KAPOSVÁR: WISSEH 15/3, FRAZIER 22/3, Cooke 8/3, HENDLEIN 19/3, Simms 15. Csere: Papp P., FODOR M. 11/9, Baki, Grebenár 4. Edző: Fekete Ádám