Kettős vereség a női Euroligában
01
2017
2017. február 1.  |  21:48

A Sopron parádés első 15 perc után, a Győr pedig gyenge kezdés után az első félidőben még felállva maradt alul az Euroligában.

Uniqa Sopron - Nagyezsda Orenburg 69-89 (24-20, 18-25, 16-25, 11-19)

A találkozó elején Crvendakics sziporkázott, s az Uniqa az Euroliga ezüstérmese előtt járt. A záró szakasz hajrájában, majd a második elején a Sopron külső sorának tagjai, Fegyvernely Turner és Jonnson villogtak. A második negyed közepén a kitűnően kosarazó soproni lányok 38-26-ra vezettek. A félidő vége azonban az orenburgi együttesé volt, amelynek ekkor négy játékosa - Zsedik, Zahui, Ouvina és Beglova -  is beemelt egy-egy triplát, s a második negyed második felét 19-4-re nyerve szünetig fordított.

Térfélcsere után a Sopron próbált tapadni az Euroliga ezüstérmesére, ám a kritikus pillanatokban rendre jött egy-egy orosz tripla. A negyed hajrájában egy 10-3-mal 10 pont fölé nőtt az Euroliga-ezüstérmes előnye. A záró szakaszt pedig 10-2-vel kezdte a hosszabb kispaddal rendelkező Orenburg, amely végül érvényesítette a papírformát a szédületes első negyedórát produkáló magyar bajnok ellen.

Sopron: Fegyverneky 7, TURNER 19/3, JOHNSON 17/6, CRVENDAKIC 16/3 , Krnjic 9. Cs.: Határ 2, Weninger, Dubei.

Statisztika:

Wisla Krakkó-CMB Cargo-UNI Győr 66-47 (19-11, 11-19, 21-10, 15-7)

Győrben ősszel 30 pontos verést mért Völgyi Péter együttesére a Wisla, s most, Krakkóban is úgy indult a meccs, hogy fölényes Wisla siker lehet belőle. A nyitó negyed közepén 12-2-re vezetett a lengyel együttes. Ezt követően a negyed második felében elsősorban Kiesel eredményességének köszönhetően kiegyenlítetté tette a játékot a Győr.

Sőt, a második negyedben egységes, jó csapatmunkával fokozatosan faragtak hátrányukból Simon Zsófiáék, és a szünetre el is tüntették a különbséget, s amolyan tenisz-döntetlennel - 30-30 - térhettek pihenőre a csapatok.

A meccs a második félidő elején dőlt el, 17-2-vel kezdett a Wisla. Ezt követően ugyan újra magára talált a győri csapat, de már nem tudta szorossá tenni a meccset. Ami pozitívum: most idegenben sokkal nagyobb ellenállást fejtett ki a lengyel együttessel szemben Völgyi Péter csapata, mint tette ezt az ősszel Győrben.

Győr: KIESEL 9/3, Laklóth 3, Likhtarovic 5/3, Varga Zs., Goree 8. Cs.: Hruscaková 12, Simon Zs. 10, Kovács V., Török Á., Simon A., Markó.