Férfi NB I B: Miskolci siker Salgótarjánban
30
2017
2017. január 30.  |  23:38

Két mérkőzést játszottak szombaton a férfi másodosztályban. Ősszel is kosarakban gazdag meccset játszott a Békés az Óbudai Kaszásokkal, akkor a viharsarkiak hosszabbításban kerekedtek felül - most a rendes játékidőben, egy szintén látványos találkozón. A másik összecsapáson a szünetben még 6 pontos hátrányban lévő MEAFC izgalmas végjátékban tudott nyerni Salgótarjánban.

Calle Pubfood Békés - Óbudai Kaszások 98-84 (23-19 22-21, 24-19, 29-25)

Az összesen 18 triplát hozó találkozón a távolról kimondottan jól (11/22, 50%) célzó hazaiak ha szűken is, de minden negyedet megnyertek, így behúzták e látványos találkozót. Molnár Ákosnak, a hazai csapat 20 éves játékosának remek napja volt, úgy zárt 24/15 ponttal, hogy 9/10-es mezőnymutatóval, 90%-os találati aránnyal dobott, leszedett 7 lepattanót, s kiosztott 5 gólpasszt társainak. Danijel Krsztics 20/12 ponttal, 7 gólpasszal, de 6 eladott labdával zárt, Koma Dániel 19 pontig jutott, Nagy Balázs 16/3 pontja mellé 9 lepattanót szerzett, Kertész Dániel pedig 12/3 pontja mellé hozta a szokásos hatalmas mezőnymunkáját: 3 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda, 7 gólpassz szerepel még statisztikai lapján. A jól küzdő óbudaiaktól Joseph Prophet 22 mezőnykísérlettel jutott el 24/3 pontig, mellé 5 lepattanót szerezve, 3-3 eladott labdával és gólpasszal. A békési kötődésű Vámos László otthon érezte magát, 18/12 ponttal nehezítette volt csapata életét, pazar, 80%-is, 4/5-ös triplamutatóval, Nagy Szabolcs pedig  10 ponttal és 6 lepattanóval zárt.

Salgótarjáni KSE - MEAFC 74-78 (19-14, 26-25, 16-23, 13-16)

Ellentétes félidők mérkőzésén az első 20 perc után Jakab Péter (21/9 pont, 6 lepattanó), Blaskovits László (18/9 pont -18 mezőnykísérlet), valamint Dashan Harris (15 pont, 9 lepattanó) eredményessége révén a hazaiak 6 ponttal vezettek. A 3. negyed közepén pedig 10-zel. Ekkor  rendezte védekezését  MEAFC, amely előbb egy Drahos Gábor (21/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 5 szerzett labda) vezetésével futott 10-3-mal 1 pontra megközelítette ellenfelét, majd a negyed végén fordított. Az izgalmas záró etapban fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladtak a felek, a végjátékban Endrész Tamás (10 pont) két duplájával a vendégek kerekedtek felül. Szögi Ádám 11/3 ponttal, 5 szerzett, s 4-4 eladott labdával, valamint gólpasszal járult a MEAFC újabb idegenbeli sikeréhez, Lippai Szabolcs pedig 10 ponttal és 5 lepattanóval zárt.

Papírforma vasárnap - így foglalhatjuk össze röviden a férfi másodosztályban történteket. Talán a DEAC-diadal mértéke, valamint az MTK magabiztos pécsi sikere némiképp váratlan.

KELETI CSOPORT

DEAC-Bp. Honvéd 100-59 (32-9, 21-22, 24-9, 23-19)

A jelentősen megerősített DEAC erőt demonstrált a Honvéd ellen az első negyedben, s ez megalapozta a debreceni gárda fölényes győzelmét. A hazai kezdő ötös minden tagja elérte a 10 pontot, Jones 20 ponttal, 4 szerzett labdával és 9 gólpasszal, Farkas Attila 20/6 ponttal és 10 lepattanóval, Szabó Miklós pedig 13 ponttal és 10 lepattanóval ért el dupla-duplát, utóbbi 4 gólpasszt is kiosztott társainak. Velkey János 18/9 ponttal és 5 gólpasszal,  Molnár András pedig 10/6 ponttal és 5 gólpasszal zárta a találkozót. Hogy mennyire jól működött csapatként a DEAC, azt a 29 gólpassz jól jelzi.

A Honvéd Máté Márk (14/6 pont, 3-3 eladott labda és gólpassz) és Szalay Ákos (13/3 pont, 4 eladott labda) eredményessége révén a páros negyedekben felnőtt a feladathoz, de szorossá tenni a meccset nem volt esélye.

MAFC - Vásárhelyi Kosársuli 94-101 (21-24, 13-20, 35-24, 25-33)

A kosarakban gazdag, fordulatos találkozó szoros első negyedét követően a szenzációs napot kifogó Genal Momir (26/6 pont, 12/12 mezőnyből, 6 lepattanó), Szabó Péter (24/6 pont, 6 gólpassz), a szintén igen jó dobóformát kifogó Varga Zalán (14/12 pont, 4/5 tripla. 5 eladott labda), a hatalmas mezőnymunkát végző Kelemen Balázs (13/3 pont, 5 lepattanó, 6 szerzett labda, 4-4 gólpassz és eladott labda), valamint Pavlovics Vuk (11 pont, 4 lepattanó) vezérletével a második végére 10 pontos előnyt szereztek a vendég vásárhelyiek.

A harmadik negyedben Molnár Marcel (26/15 pont), Kucsora Csaba (22/12 pont, 3 gólpassz), Bordács Somna (19 pont, 13 lepattanó), és Siklós Olivér (15 pont, 6 eladott labda, 5 gólpassz) ponterősségére építve lehengerlő támadójátékkal fordított a MAFC. A záró szakasz azonban újra a tapasztaltabb vendégeké volt.

NYUGATI CSOPORT

PVSK Kronosz - MTK 52-70 (17-14, 13-26, 8-16, 14-14)

Egy negyed után még Krajanski Boris (16/3 pont, 4 gólpassz) és Popgyákunik Balázs (10/3 pont - 15 mezőnykísérlet - 8 lepattanó) jóvoltából a tartalékosan felálló pécsi együttes vezetett. A két középső negyedben azonban nyomasztó fölényben játszott a Bihari Máté (17 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda), Horváth Kristóf (16/12 pont, 6 lepattanó, 7 eladott labda), Jakab Péter (15/6 pont, 5 szerzett, 6 eladott labda, 4 gólpassz), Szabó Tibor (12 pont, 9 lepattanó) és Mohay Péter (10/6 pont, 5 lepattanó) ötösfogat vezette törökbálinti gárda, s ekkor el is döntötte a mérkőzést a maga javára.

Alba Fehérvár - SMAFC-NYME 64-77 (18-19, 10-24, 23-19, 13-15)

Egy igazán jó negyed - jelesül a második - elég volt  Berneczei László (23/6 pont, 8 lepattanó), Rátvay Tamás (17/6 pont, 6 lepattanó), Werner Viktor (16/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz)  trió vezérelte soproni egyetemi együttesnek a biztos győzelemhez. A másik három negyedben az Alba ugyan Varga Máté (19/12 pont, 6 lepattanó, 7 eladott labda), Joel Nshimba (19/6 pont, 16 lepattanó, 5 eladott labda) és Nyulász Barnabás (10/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) jóvoltából egyenrangú partnere volt a soproniaknak,  de az az egy egyoldalú negyed döntött a vendégek javára.

Fotó: debka. hu