A BEAC nyerte a Hepp-kupát
30
2017
2017. január 30.  |  00:22

Otthon tartotta a női Hepp-kupát a rendező ELTE-BEAC Újbuda csapata, amely a Gabányi-csarnokban rendezett négyes döntőben, a fináléban fokozatosan felőrölve a nyíregyháziak ellenállását magabiztos győzelmet aratott. A bronzérmet a TFSE szerezte meg.

A 3. HELYÉRT

Bajai NKK - TFSE 52-80 (17-24, 17-12, 11-23, 7-21)

Baja: Nagy, Kovács 13, Kucsora 4, Szöllösy 12/6, Ferencz 22/12. Cs: Hilcz 1, Novotnik, Szarka.

TFSE: Mányoky 5/3, Miháczi 15, Karlócai 12, Varga 17/6, Németh 20. Cs.: Bodnár 6, Sándorfi R. 4, Sándorfi D. 1, Gereben, Magyar.

A bronzmeccsen a Baja Ferencz Anna (22/12 pont - 22 mezőnykísérlet - 3-3 lepattanó és eladott, 2 szerzett labda), Kovács Dóra (13 pont - 18 mezőnykísérlet - 6 lepattanó) és Szöllősy Boglárka (12/6 pont, 6 lepattanó) révén az első félidőben még tartotta a lépést a TFSE együttesével, félidőben csupán 2 ponttal vezettek a fővárosiak.

A második félidő már elég egyoldalú játékot hozott, Németh Alma (20 pont, 13 lepattanó), Varga Barbara (17/6 pont, 8 lepattanó), Miháczi Dia (15 pont, 8 lepattanó) és Karlócai Julianna (12 pont, 18 lepattanó) vezérletével a lepattanózást 60-33-ra nyerve fölényes, 80-52-es győzelmet aratott a TF.

Boros Zoltán (TFSE): A második félidőben sikerült támadásban és védekezésben is jobban koncentrálnunk, ez hozta meg a bronzérmünket.

Tamás Zoltán (Baja): A mai mérkőzésen is bebizonyosodott, hogy sajnos kevesek vagyunk egy ilyen négyes döntőhöz. Amíg erővel bírtuk, addig egál volt a mérkőzés, a félidőben két pont hátrányban voltunk csak. Utána sajnos elfogytunk. Mindenkinek gratulálok, a szervezőknek külön is, nagyon színvonalas kupadöntőt rendeztek.

DÖNTŐ

Nyíregyházi Kosársuli - ELTE-BEAC Újbuda 67-90 (19-23, 17-23, 16-20, 15-24)

Nyíregyházi Kosársuli: Papp 14/3, Popenko 13/9, Páll 8, Fekete 9/3, Farkasinszki 15. Cs: Takács 8.

ELTE-BEAC Újbuda: Pusztai 18, Lelik 17/3, György 8, Suppán 23/6, Barnai 4. Cs: Király, Kocsis 5, Gocsman 9/6, László 6, Karagits

A fináléban egészen a 7. percig váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A negyed hajrájában a BEAC Gocsmann Ágota és Kocsis Fanni révén 2 triplát szerezve 4 pontos előnyt szerzett.

A második negyed koreográfiája hasonló volt: Farkasinszki Orsolya (15 pont - 15 mezőnykísérlet - 11 lepsttanó, 4-4 eladott labda és gólpassz), Papp Klaudia (14/3 pont - 17 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 6 gólpassz), Popenko Karolina (13/9 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) és Páll Vivien (8 pont - 16 mezőnykísérlet - 12 lepattanó, 5 gólpassz) vezetésével a a félidő hajrájáig remekül tartották magukat a szabolcsi lányok, ám a negyed végén a BEAC az élvonalban edződő fiataljai egy 8-0-lal szünetig 10 pontos előnyt szereztek. A finálé a 3. negyed hajrájában dőlt el. Szívós munkával 7 pontra még felküzdötte magát a Nyíregyháza, de 55-48 után egy 11-2-vel megnyugtató előnyt szerzett a BEAC.

A záró negyedre a jól küzdő nyírségi együttes belefáradt hosszabb kispaddal rendelkező ellenfele üldözésébe, a BEAC végül a remeklő, dupla-duplát elérő Suppán Anna (23/6 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz), a BEAC játékát kitűnően szervező Pusztai Petra (18 pont, 7 gólpassz), valamint a sokoldalúságát ismét bizonyító Lelik Réka (17/3 pont, 4 szerzett labda, 6 gólpassz) jó és eredményes játékára építve végül 90-67-re győzött, s ezzel megnyerte a Hepp-kupát, de - és ez a nyíregyháziak dicsérete - ezért a látszólag nagy különbségű diadalért nagyon meg kellett dolgozniuk Balogh Judit tanítványainak.

Balogh Judit: Tudunk mi a legjobbak lenni - csak meg kell találni a nekünk való versenyt.

Farkasinszki Gyuláné: Küzdelmes meccsen három negyeden át bírtuk a BEAC tempóját, a végére elfáradtunk. Gratulálok a csapatomnak, szenzációs teljesítményt nyújtottak! Gratulálok a BEAC-nak a kupagyőzelemhez!