Fordulatos meccsek a férfi második vonalban
29
2017
2017. január 29.  |  03:30
Pénteken három mérkőzést játszottak a férfi másodosztályban. Keleten az Eger hátrányból fordított a Nagykőrös ellen, a Nyíregyháza pedig Tiszaújvárosban tudott nyerni. A nyugati csoportban a Győr aránylag biztosan nyerte a Tehetséges Fiatalok elleni rangadót.

KELETI CSOPORT

EKE Eger KOK - Nagykőrösi Sólymok 77-66 (21-26, 19-12, 17-14, 20-14)

Az első percek valóságos kosáresőt hoztak, váltott vezetéssel haladtak a felek.  A negyed második felében, 15-15 után Mácsai Károly (21/3 pont, - 26 mezőnykísérlet - 19 lepattanó) és Tóth Viktor (13 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda) vezérletével 5 pontos előnyt szereztek a vendégek. A második szakasz elején növelte előnyét a Nagykőrös, de 28-21-es vezetése után a Tóth Zoltán (24/12 pont, 6 lepattanó)-Csabák Balázs  (16/6 pont, 5 lepattanó) duó vezérletével egy 16-7-es 4 percet bemutatva átvették a vezetést a hazaiak. A félidő hajrájában váltott vezetéssel haladtak a felek, az utolsó szó Jakab Zsolt (16/6 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) triplája formájában a hazai csapaté volt, amely 2 pontos előnnyel térhetett pihenőre. Térfélcsere után jó ideig újra a vendégek akarata érvényesült, átvette a vezetést, sőt 6 ponttal meglépett a Nagykőrös. Döntőnek bizonyult a 3. negyed hajrája, a hazaiak egy 11-0-s utolsó 3 percet bemutatva 5 pontos előnyt szereztek. A záró etap elején még feljött 1 pontra  a vendég gárda, de 57-56 után az Eger egy 11-2-vel megadta a kegyelemdöfést jól küzdő ellenfelének.

Tiszaújvárosi Phoenix - Nyíregyháza Blue Sharks 76-84 (13-16, 21-13, 20-20, 22-35)

A küzdelmes első negyed után a vendégek, a látványosabb másodikat követően pedig a vendégek által egyébként féken tartott Madár András (15/3 pont), Dangelo Hill (15/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó), Papp Bendegúz (13/9 pont, 3 szerzett labda), Kilyén Örs (10/6 pont) és Debreceni Dániel (10 pont, 4 lepattanó) vezette hazai alakulatnál volt az előny, méghozzá 5 pontos. A harmadik 10 perc után ugyanez maradt a helyzet. A záró szakasz elején aztán a remek csapatmunkát nyújtó vendégek, akiknél hat játékos szerzett legalább 10 pontot egy 11-0-lal fordítottak, majd egy ideig tapadt rájuk a hazai legénység. A végét azonban az Emani Gant (19 pont - 18 mezőnykísérlet - 15 lepattanó), Czura Attila (15/3 pont - 16 mezőnykísérlet), Bus Iván (14/3 pont, 4 lepattanó), Nagy Krisztián (13 pont, 8 lepattanó), Fazekas Csaba (12/6 pont, 4 lepattanó) és Oláh Zoltán (10/6 pont) vezetésével jobban bírták a vendégek, így megérdemelten nyerték a fordulatos összecsapást.

NYUGATI CSOPORT

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győr - Tehetséges Fiatalok Budapest 82-68 (23-20, 12-16, 21-13, 26-19)

A kiegyenlített játékot hozó első félidő után még Beák Gábor (18/12 pont - 18 mezőnykísérlet, 4 lepattanó), Szobi Dániel (15/3 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Somogyfoki Szabolcs (13/3 pont, 7 lepattanó) és Kerkai Ákos (12/6 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda) vezérletével a vendégek vezettek. Szünet után aztán egyértelműen a vendéglátó győri gárda akarata érvényesült, amely Kovács Soma (23/6 pont, 9 lepattanó), Nárai Bence (18/3 pont, 7 lepattanó), Ruják Bence (17/3 pont, 8 lepattanó, 7 gólpassz, 4 eladott labda), Hegedűs Gergely (11/9 pont) és Gombás Gábor (10/3 pont,10 lepattanó, 5 gólpassz) jó játéka révén végül biztosan nyerte a rangadót.