29
2017
2017. január 29.  |  01:26

Lelépte a Falco az Alba Fehérvárt

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY-ALBA FEHÉRVÁR 89-61 (21-17, 21-16, 22-21, 25-7)
Szombathely, 2500 néző. V: Győrffy, Farkas G., Török R.
FALCO: Medford 2, Govens 9/3, VÁRADI B. 23/15, PUSZTAHVAR 21/15, ZSIGERANOVICS 13. Csere: Tóth N. 8, Bognár 2, Kovács P. 3/3, Barham 5/3, Simon K., Hódi 3/3, Kovács B. Edző: Szrecsko Szekulovics
FEHÉRVÁR: B. Taylor 10/6, Edwards 7/3, Shepard 11/3, LÓRÁNT 22/3, Keller Á. 4. Csere: Keller I. 4/3, Farr, Tóth P., Burgess 3/3, Nshimba. Edző: Dzunics Braniszlav

Statisztika:

A várakozásoknak megfelelően nagy küzdelmet hozott a listavezető Alba Fehérvár szombathelyi vendégjátéka. Zsigeranovics és Váradi vezérletével a hazaiak uralták az első negyedet, igaz a kék-fehérek sem szakadtak le, az első etap után 21-17 volt az állás. A folytatásban is a Falco akarata érvényesült, hiába játszott jól Lóránt, nem akadt társa, a félidőben 42-33 volt az állás.

A fordulás után Taylor távoli kosaraival tízen belülre került az Alba, a hazaiaknál gyenge napot fogott ki az amerikai irányító-páros, de a harmadik negyed végén még így is 64-54-re vezettek. Váradi és Pustahvar tarthatatlan volt, kezdtek elhúzni a sárga-feketék. Az utolsó felvonásban nem találta a ritmust a Fehérvár, a végére nagyon megléptek a szombathelyiek. Innen már nem volt visszaút, a Falco megérdemelten győzte le, még ilyen arányban is a listavezetőt.

Nem volt esélye a Kecskemétnek Szolnokon

SZOLNOKI OLAJ KK-KTE-DUNA ASZFALT 88-61 (24-7, 21-14, 27-17, 16-23)
Szolnok, 1300 néző. V: Pálla, Pozsonyi, Balogh Gy.
SZOLNOK: PAVLICSEVICS 16/12, VOJVODA 12/3, Barnies 6, EILINGSFELD 14, ANDRIC 13. Csere: BORISZOV 12/6, Wittmann 8/6, Bryant 6, Hajdú, Rudner, Csák 1, Anda. Edző: Kmézics Zorán
KECSKEMÉT: Djukanovics 7/3, Pongó Martin 10/6, Djeraszimovics 2, IVOSEV 10, Karahodzsics 13. Csere: Hegedűs G. 8/6, Pongó Máté, Dobos L. 9, Mészáros M. 2, Molnár D., Fehér. Edző: Forray Gábor

Kipontozódott: Dobos L. (39. p.)

Hamar jelezte a bajnoki címvédő, hogy vissza akar vágni a Kecskemétnek a tavaly év végi vereségért. Vojvoda az első tíz percben 7 pontig jutott, mint ahogyan a KTE is, 24-7-et mutatott az eredményjelző a nyitó negyed végén. A második etapban sem változott a játék képe, tovább növelte előnyét az Olaj. A vendégekben Ivosev próbálta tartani a lelket, de egyedül kevés volt ahhoz, hogy szoros legyen a meccs. A félidőben már majdnem harminc volt közte (45-18).

Ami késik, nem múlik, a harmadik negyedben Pavlicsevics triplájával már harminc volt a különbség a két csapat között (53-23). Esélye sem volt a Kecskemétnek, a harmadik negyedet is tíz ponttal megnyerte a Szolnok (72-38). Az utolsó tíz percre már többnyire a cseresor kapott lehetőséget mindkét oldalon, a végére egy picit tudott kozmetikázni az eredményen a KTE, ám ez a lényegi dolgokon már nem változtatott.

Idegenben nyert a Paks

MAFC-ATOMERŐMŰ SE 68-81 (14-21, 16-12, 24-31, 14-17)
Gabányi-csarnok, 900 néző. V: Benczur, Boros, Kulcsár
MAFC: M. SMITH 18/9, MISEK 15/12, Kovács Ádám 4, SIHOTA 16/9, Poscic 6. Csere: Polyák 7/3, Lakits, Pápai 2, Molnár Marcell. Edző: Jakab Máté
PAKS: HILL 11/9, Kovács Ákos 3/3, SAMENAS 23/15, GILBERT 14/3, TIBY 21/6. Csere: Will 6, Illés 3/3, Plézer. Edző: Teo Cizmic

Kipontozódott: Hill (37. p.)

Az alsóházban két közvetlen rivális játszott egymással rangadót, a MAFC fogadta a Paksot. Az ASE kapta el hamarabb a fonalat a kezdés után, a fővárosiak gyengén támadtak a vendégek zónavédekezése ellen, az első negyed után 14-21 állt a táblán. A folytatásban megrázták magukat az újbudaiak, feljöttek egészen két pontra, az egyenlítés azonban már nem jött össze. Pedig az utolsó támadásnál megvolt rá az esélyük, de Smith utolsó másodperces triplakísérlete kimaradt (30-33).

Eleinte kosárra kosár volt a válasz a második félidő elején, majd meglépett tíz ponttal az ASE (36-46). Hiába próbálkoztak Polyákék, a különbség állandósult, 54-64-ről indult az utolsó etap. Többször is lett volna lehetőségük a fővárosiaknak arra, hogy visszajöjjenek a meccsbe, de nem tudtak élni azzal, hogy a paksiak első kosarára több, mint négy percet kellett várni. A hajrát okos, taktikus játékkal hozta le Teo Cizmic együttese, amely az edzőváltás óta szárnyra kapott.

Remekül védekezett a Kaposár

KAPOSVÁRI KK-EGIS KÖRMEND 77-66 (18-19, 15-14, 28-13, 16-20)
Kaposvár, 900 néző. V: Cziffra, Hegedüs T., Balog Gy.
KAPOSVÁR: Wisseh 10/3, FRAZIER 9/3, COOKE 18/6, HENDLEIN 17/3, SIMMS 11. Csere: Grebenár, Fodor M. 6, Baki 6/6, Papp P. Edző: Fekete Ádám
KÖRMEND: PETTY 16, L. Smith 10/6, Ferencz, Allen 11, Horti B. 5. Csere: Csorvási 4, Loveridge 5/3, Gibbs 15/9, Németh Á. Edző: Gasper Potocnik

Kipontozódott: Petty (40. p.)

Hullámzó játékot és váltott vezetést hozott a Kaposvár-Körmend rangadó első negyede. A vasiak kezdtek jobban, a somogyiak nehezen lendültek bele, de aztán sikerült fordítaniuk. Sokáig azonban nem örülhettek, Gibbs azonnal válaszolt, így 18-19-es állással mentek kisszünetre a csapatok. A folytatásban egyre harcosabbá vált a hazai együttes, s a védekezése is kezdett összeállni, ennek pedig meg is lett az eredménye. Továbbra is főleg Gibbs tartotta a lelket a Körmendben, a félidőben 33-33-as döntetlent mutatott a tábla.

A KKK ellenfele hibáiból élt a folytatásban, és újra meglépett. A piros-feketék rövidzárlata tovább folytatódott, hiába kért időt Potocnik. Sorra maradtak ki a vasi dobások, ezeket pedig a somogyiak kíméletlenül kihasználták. A záró felvonásnak 61-46-ról vágtak neki a felek. Egy utolsó hajrát indított az MTE, tízen belülre értek Ferenczék, sőt két perccel a vége előtt még három pontra is megközelítették ellenfelüket. Ekkor azonban jött az újabb fordulat, a kulcspillanatokban rendre rontott a Körmend, a kaposváriak végül 77-66-ra győzni tudtak.

A harmadik negyed döntött Zalaegerszegen

ZALAKERÁMIA ZTE KK-VASAS BUDAPEST 97-81 (25-18, 16-22, 30-16, 26-25)
Zalaegerszeg, 1300 néző. V: Kapitány, Szabó G., Hervay
ZTE: Ubilla 18/9, NORFLEET 19/12, Benke Sz. 12/6, Szabó Zs. 11/3, Drungilas 15. Csere: Mohácsi 11/6, KERPER-FRONIUS 11/3, Fekete V., Kis R., Olasz. Edző: Bencze Tamás
VASAS: R. Taylor 9, Horváth Á. 11/9, Thompson 11/3, PACHER 15/3, WRIGHT 16. Csere: Moravcsik 6, Katona R., Faragó 9/9, Völgyi 2, Boros 2, Kozma N. Edző: Sárosi Bulcsú

Kipontozódott: Drungilas (35. p.)

Hiába szerzett előnyt a mérkőzés elején a Vasas, Bencze Tamás időkérése után Ubilla ponterős játékával az első negyed végén héttel már a ZTE vezetett (25-18). A folytatásban elhúztak tízzel a zalaiak, ám a szívósan küzdő vendégcsapat a félidő végére egy pontra visszajött (41-40).

Úgy tűnt, a szünetben rendezni tudta sorait a Zalaegerszeg, amely védekezésváltással megtalálta a Vasas magasembereinek ellenszerét. Három perc alatt tizenhét-négyes szériát futottak a kék-fehérek, hiába próbáltak sok mindenen változtatni az angyalföldiek, ez sem vezetett eredményre. Elkapta a fonalat a hazai csapat, hosszú időre gólképtelenné vált a Vasas, a harmadik negyed végére eldőlt a találkozó. 71-56-ról indult az utolsó játékrész. A végén mindkét csapat felküldte a fiatalokat is, a második félidő alapján teljesen megérdemelt hazai győzelem lett, a ZTE csapatjátékkal múlta felül az újoncot, és hozta a kötelezőt.

A Sopron ellentmondást nem tűrően kosarazott

SOPRON KC-JP AUTO-JKSE 99-62 (25-21, 18-9, 29-12, 27-20)
Sopron, 1200 néző. V: Földházi, Söjtöry, Minár
SOPRON: B. JOHNSON 13/3, Ruják A. 8, Takács N. 8/6, Dufault 7/3, SPICA 13. Csere: Mills 5/3, Dénes 6, MYLES 15, TÓTH G. 16/6, Lakosa, Kántor 8/6, Élő. Edző: Dragan Alekszics
JÁSZBERÉNY: ARRINGTON 9/3, Williams 12, Brbaklics 5, SZTAMENKOVICS 13/9, Bojics 13. Csere: Bazsó 7/3, Cseh 3, Mándoki, Czirbus. Edző: Stevan Tot

Eleinte fej-fej mellett haladtak a csapatok a Sopron-Jászberény találkozón. A hazaiak igazi csapatként muzsikáltak, a vendégeknél főként Sztamenkovics parádézott. Az első negyed 25-21-es eredménnyel zárult. A második felvonás ott folytatódott, ahol az előző abbamaradt: az SKC fokozatosan növelte előnyét, miközben Csehék egyszerűen képtelenek voltak betalálni. A különbség hamar kétszámjegyűre nőtt, és hiába talált magára a negyed második felében a JKSE, a Sopronnak minden kosárra volt válasza, így a félidőre már 43-30-as állással mentek pihenőre a csapatok.

A nagyszünetet követően aztán pár perc után el is dőlt minden kérdés. A soproniak támadójátéka ellenállhatatlan volt, a két csapat közti differencia 20 pont fölé nőtt. Bár Arrington és Williams minden tőle telhetőt megtett, az olló még tovább nyílt, a negyed végén már 30 pont volt a két csapat között (72-42). A záró játékrész már csak formalitás volt, lehetőséget kaptak a fiatalok is a bizonyításra. A Sopron végül egy híján száz pontnál állt meg, és ilyen arányban is megérdemelten nyert.

Csütörtökön játszották:

Naturtex-SZTE-Szedeák - Pécsi VSK-PANNONPOWER 101-62 (25-17, 33-14, 24-18, 19-13)
Szeged, Újszegedi Sportcsarnok, 1000 néző
V.: Győrffy P. A., Frányó P., Jakab L. (dr. Valovics I.)
Szeged: Boltics 15/3, Lilov 20/12, Csirics 12/6, Juhos 11/3, Sulovics 22/3. Csere: Vágvölgyi 2, Wirth 7/3, Révész 12.
PVSK: Nelson 4, Supola 4, Smith 20/6, Budimir 2, Sejfic 2. Csere: Halász 3, Harazin 13, Antoni 5/3, Bíró 5/3, Bödör -, Krnjajszki -, Demeter -.