Csütörtökön két mérkőzést rendeztek a férfi másodosztályban
28
Jan
2017
2017. január 28.  |  03:18
Két meccset játszottak csütörtökön a férfi másodosztályban. Az egyiken érvényesült a papírforma, a Veszprém gond nélkül verte a Budafokot. A másikon viszont nagy meglepetés született: a Bonyhád új játékosa remek debütálásával elkapta az Oroszlányt.

HOYA Pannon Egyetem Veszprém - Budafok 82-62 (26-15, 27-23, 19-13, 10-11)

Gond nélkül hozta a kötelezőt a Veszprém, amely jó kezdésével 10 pont fölötti előnyt szerzett az első negyedben. A folytatásban ezt Nebojsa Pavlovic (17 pont, 8 lepattanó), Kámán Tamás (11/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Simon László (11 pont, 3-3 eladott labda és gólpassz), valamint Hegedűs Attila (10 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz. 2 blokk) vezérletével tovább növelték. A jól küzdő budafokiak Mészáros Bence (14/6 pont), Drevenka Dávid (12/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), valamint Steier Krisztián (10/3 pont, 3 lepattanó) vezetésével jól tartották magukat, de egy pillanatig sem tudták kétségessé tenni a hazai sikert.

Bonyhádi KSE - OSE- Lions 92-85 (24-15, 29-22, 17-20, 22-28)

Káprázatosan sikerült a héten Paksról Bonyhádra kerülő Sömenek Martin premierje. A magasbedobó 25/15 pontjával - amit szédületes, 9/10-es mezőnymutatóval szerzett - főszerepet játszott új csapata bravúros, ugyanakkor mégis magabiztos győzelmében az oroszlányi gárda ellen.

Az első félidőt egyértelműen a Bonyhád uralta, amelyben Sömenek mellett Tömösváry Máté (25 pont, 13 lepattanó) ismét hozta a szokásos dupla-duplát. Baki Sándor 19 pontot és 5 lepattanót tett a közösbe, Ugrinic Sinisa (10 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz) pedig hatalmas mezőnymunkát végzett. Az első félidő után 53-37-re vezetett a Bonyhád.

Szünet után az Oroszlány igazolta, miért vezette a játéknap előtt az NB I B nyugati csoportját. Jestin Lewis (30/12 pont - 29 mezőnykísérlet - , 6-6 lepattanó és gólpassz, 7 szerzett, 5 eladott labda) valamint Wehner Zoltán (21/6 pont, 7 lepattanó) és Kiss Kornél (11/3 pont, 4-4 gólpassz és eladott labda) ponterős játéka révén a 37. percben 2 pontra feljött. Ez azonban túl sokat kivehetett a vendégek játékosaiból,  a végjátékot 9-4-re nyerve a Bonyhád behúzta a meccset.

Érdekesség, hogy az Oroszlány 50-35-re megnyerte a lepattanócsatát, de játékosai csupán 32/80-as, azaz 40%-os találati aránnyal dobtak mezőnyből. A hazai mezőnymutató ennél jobb: 29/64, 45,3%. Szembetűnőbb a triplák közötti különbség: amíg a hazaiak majdnem 50%-kal (11/23, 45.8%) dobtak távolról, a vendégeknek ez kevésbé ment: 7/28, 25%. A büntetőknél fordított volt a helyzet mint a mezőnyből: a vonalról jobban dobtak a vendégek 14/18 (77,77%), gyengébben, de többet a hazaiak (23/34 67,6%). Az Oroszlány mindenesetre úgy tűnik, kissé megtorpant, hiszen a Veszprém elleni hazai vereség után most újra .