U16: V. Szent István Kupa 2017
27
2017
2017. január 27.  |  09:22

Csütörtökön Székesfehérváron megkezdődött az V. Szent István U16-os kupa, amelyen ezúttal is sztárgárdák utánpótlás játékosai küzdenek majd az aranyéremért az Alba Regia Sportcsarnokban.  2017-ben is nyolc csapat méri össze tudását a tornán, ahol az Alba Fehérvár-DKKA-n és az U16-os magyar válogatotton kívül többek között a Real Madrid és az FC Barcelona is pályára lép.

A torna összes meccsét ingyenesen tekinthetik meg az érdeklődők.

Horváth Orsolyának, az U16-os fiúk technikai vezetőjének beszámolója az első két napról:

Magyarország U16 - Stellazzurra Rome 79 - 84

(16-25, 23-21, 21-13, 19-25)

Magyarország: Krasovec 4, Pintér 11/3, Verasztó 11/6, Valerio-Bodon 10, Kovács B. 18/12 Cs: Kiss M., Bolden 4, Kiss B., Fekete 8/3, Kovács K. 2, Pallai 9, Dokmanovic 2

Gyenge védekezéssel és pontatlan támadásokkal kezdett a magyar csapat. Az első negyed végére a rómaiak már tetemes előnyre tettek szert. Az első félidő hátralévő részében sem sokat változott a játék képe, így az olasz csapat előnyével zárult az első játékrész. A harmadik negyedben rendezte sorait válogatottunk, ledolgozta hátrányát és nyílttá tette a mérkőzést. A végjátékban sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, de az utolsó percekben a rómaiak akarata érvényesült és megérdemelt győzelmet arattak.

Váradi Attila, szövetségi edző:
Ahhoz, hogy nehéz csatákat is meg tudjunk nyerni, elsősorban a mentalitásunkon kell változtatni. Meg kell tanulnunk harcolni és küzdeni a pályán.

Szent István Kupa - 2. nap

Cibona Zagreb - Magyarország U16  98 -67 (21-17, 24-20, 29-11, 24-19)
Magyarország U16: Krasovec 7/3, Fekete 5, Pintér 6, Verasztó 15/9, Valerio-Bodon 3/3 Cs: Bolden 6, Kiss B. 5/3, Gilszki 3/3, Anyanwu 12/3, Kovács K., Pallai 2, Dokmanovic 3

A Szent István Kupa mindig nagyon jó felkészülés a válogatottnak, hogy összeszokott, egy évvel idősebb nemzetközi szinten jegyzett csapatok ellen tudjunk felkészülni. Az idén sincs másként erős, Európa élvonalához tartozó csapatokkal találkoztunk, akárcsak a mai játéknapon is. Az első félidőben sikerült még helyenként komoly ellenállást kifejteni a Cibona rohamaival szemben, de már itt is sok hiba jellemezte játékunkat. A harmadik negyedben a horvát csapat nagyon jó védekezésének köszönhetően sok gyors támadást vezethetett és a szakasz végére tetemes előnyre tett szert. Összességében ilyen arányban is megérdemelt Cibona siker született.

Ellenfelünk agresszív védekezése ellen nagyon gyámoltalanul, pontatlanul vezettük támadásainkat, de sajnos védekezésünk ezen a napon még ennél is gyengébb volt. A mérkőzésen 68 pontot kaptunk átmenetekből és rossz 1-1 védekezésekből, sajnos így nem tudtunk komoly ellenállást kifejteni. Elsősorban küzdenitudásunkon, a védekezéshez való hozzáállásunkon kell javítanunk.