Férfi NB I: szegedi győzelemmel indult a 15. forduló
27
2017
2017. január 27.  |  02:45
A Szeged és a Pécs február közepén egymás ellen találkozik majd a Magyar Kupa negyeddöntőjében, ám ma este előtte még a bajnokságban is összemérte erejét a két együttes.

A hazaiak kezdtek jobban, az első negyedet 25-17-re meg is nyerték. A folytatásban csak még tovább nyílt az olló, hiába kért többször is időt Csirke Ferenc edző, Boltics, Lilov és Sulovics megállíthatatlan volt. Kétszer annyi pontnál járt a Szedeák, mint a PVSK, macska-egér játék folyt a pályán. A félidőben 58-31 volt az állás.

Nagy csoda a fordulás után sem történt, továbbra is szenzációsan dobtak, és magabiztosan vezettek a hazaiak. Óriási volt a különbség a csapatok között, 82-49-ről indult a záró felvonás. Minden lényegi kérdés eldőlt. A végére még Révész Ádám is parádézott, a századik pontot is a fiatal szegedi center szerezte, meglepően sima győzelmet aratott a Naturtex, zsinórban negyedszer kapott ki a PVSK.

Naturtex-SZTE-Szedeák - Pécsi VSK-PANNONPOWER 101-62 (25-17, 33-14, 24-18, 19-13)

Szeged, Újszegedi Sportcsarnok, 1000 néző

V.: Győrffy P. A., Frányó P., Jakab L. (dr. Valovics I.)

Szeged: Boltics 15/3, Lilov 20/12, Csirics 12/6, Juhos 11/3, Sulovics 22/3. Csere: Vágvölgyi 2, Wirth 7/3, Révész 12.

PVSK: Nelson 4, Supola 4, Smith 20/6, Budimir 2, Sejfic 2. Csere: Halász 3, Harazin 13, Antoni 5/3, Bíró 5/3, Bödör -, Krnjajszki -, Demeter -.