2017
2017. január 26.  |  21:05
TTT Riga - VBW CEKK Cegléd 61-57 (12-21, 18-9, 10-17, 21-10)

Cegléd: MEDGYESSY 13, Katona 4, SKORICS 19, Nagy-Bujdosó 7, MAKSZIMOVICS 11. Cs.: Kányási 2, Serbán 1, Ruttner Zs., Kobolák.

Cegléden 73-66-ra győztek Cziczás László tanítványai, tehát 7 pontos előnnyel érkeztek a rigai visszavágóra. Az első percekben úgy tűnt: a ceglédiek nem akarnak semmit a véletlenre bízni, remek csapatmunkával egy 8-0-s 3 perccel indították a találkozót, összesítésben 15 pontosra növelve előnyüket. A 8. percben már 17-5-re, majd 21-7-re vezetett a parádésan kezdő magyar együttes. A hazaiak a negyed végén kezdtek éledezni s egy 5-0-lal 10 ponton belülre kerültek.

A második szakaszt Medgyessy és Skorics vezérletével 6-0-lal indítva 27-12-re lépett el a Cegléd, kevesen gondolták ekkor, hogy a magyar csapat számára akár szoros is lehet a vége. A második szakasz közepén egy 7-0-lal közelített a Riga, Cziczás ekkor időt kért. Nem igazán használt, a lendületbe jövő hazaiak a negyed hajrájában egy 11-3-mal kiegyenlítettek, de a Cegléden szerzett 7 pontos előny még mindig megvolt. A Riga egy 18-3-as 8 és fél percet repesztett a második negyedben.

Szünet után 3-0-lal indítottak a hazaiak, összesítésben 4 pontra zsugorodott az előny. Szerencsére rendezte a sorokat Cziczás, a negyed közepéig váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A szakasz második felében új erőre kapott a Cegléd, 38-38 után egy 9-2-vel 7 pontos előnyt szerzett a negyed végére.

Ezt a záró szakasz elején egy bő 3 és fél perces 7-0-lal ledolgozta a Riga. Több, mint 4 perc elteltével Makszimovics révén szerezte negyedbeli első pontjait a CEKK. Óriási volt a küzdelem, bő másfél perccel a vége előtt Skorics 1 jó büntetőjével 1 ponttal a magyar együttes vezetett. A továbbjutás kapujában megzavarodott, több labdát eladott a Cegléd - talán itt jött ki a nemzetközi tapasztalat hiánya -, és egy villámgyors, 22 másodperc alatt elővezetett 5-0-lal egy triplányira kerültek a továbbjutástól a lettek.

Érdekesen alakult a végjáték, Makszimovics 1, majd Medgyessy 2 büntetőt dobott be, 35 másodperccel a vége előtt 1 pontra zsugorodott a rigai előny, összesítésben pedig 6 volt a Ceglédnek. Hazai időkérést gyors dupla, majd még gyorsabb fault követett. Skorics 1 büntetőt dobott be, a rutinos Basko pedig 20 másodperccel a játékidő vége előtt triplát dobott - összesítésben 2-re csökkentve a magyar előnyt. Skorics újra csak 1 büntetőt dobott be, majd a ceglédiek is szabálytalankodtak, 6 másodperccel a vége előtt. A hazaiak légiósa, Carter keze nem remegett a vonalon, 6 másodperccel a vége előtt 1 pontra csökkent összesítésben a CEKK előnye. Jött az újabb gyors hazai szabálytalanság, Skorics ekkor már mindkét büntetőjét értékesítette. 3 pont volt összesítésben az előny, s az érkező hazai triplakísérletet Katona Szidónia blokkolta, így óriási, hatalmas fordulatokat hozó, a végletekig kiélezett, izgalmas párharcban a Cegléd 130-127-s összesítéssel továbbjutott a legjobb 8 közé.