25
2017
2017. január 25.  |  23:14

Bourges Basket (francia) - Uniqa Sopron 80-59 (21-11, 20-18, 20-15, 19-15)

A beteg Dubeit és a nemzetközi porondon 3 Európán kívülinek számító játékosa közül ezúttal George-ot nélkülözve 3-0-lal indított az Uniqa. A nagy erőfölényben lévő hazaiak Alexander a soproni palánk alatt szerzett lepattanók utáni kosaraival egy 9-2-es rohamot indítottak el, majd percekig állt 9-5 az eredményjelzőn. A hosszú kosárcsendet Bojovic szakította meg, aki duplája után egy hármast is beemelt. Elhúzott a Bourges, Tanqueray triplájával 10 pontra nőtt a hazai előny. Az első negyedben a lepattanóharcot 19-5-re nyerte a Bourges.

Turner kosarával indult a második negyed, Krnjic pedig 6 pontra hozta föl a Sopront. A fiatal Chartereau hármasa egy 16-4-es hazai roham kezdetét jelentette, a magyar bajnok hátránya közel 20 pontosra nőtt. A félidő hajrájában átmenetileg magas szerkezetben (egyszerre volt a pályán Crvendakic, Krnjic és Határ) sikerült egy 8-2-vel a 10 pontos lélektani határ közelébe kerülni a Sopronnak.

A második félidő elején Salagnac triplája a szurkolóknak jó hangulatot, a Bourges-nak lendületet adott. A hazaiak egy 9-0-s 4 perccel kezdtek szünet után, s előnyük 20 pont fölé nőtt. Ezzel lényegében eldőlt a meccs, később amikor feljött 15 pont környékére, vagy azon belülre az Uniqa , a hazaiak mindig újítottak, s 20 pontosra, vagy nagyobbra növelték előnyüket, s biztosan nyertek, visszavágva soproni vereségükért.

Sopron: Fegyverneky 6, TURNER 25/12, Johnson 14, Crvendakic 5, KRNJIC 7. Cs.: Határ 2, Weninger.