Női Amatőr Nemzeti Bajnokság, 14. forduló
24
2017
2017. január 24.  |  01:10
A Női Amatőr Nemzeti Bajnokság keleti csoportjában a Kiss Lenke Kosársuli alaposan megnehezítette a tartalékos Vasas-fiatalok dolgát. Nyugaton a PINKK elkapta a BEAC szintén több kulcsjátékosát nélkülöző második csapatát, a veretlen TFSE pedig megint játszott a tűzzel, de végül nem égette meg magát.

KELETI CSOPORT

Debreceni Egyetem Atlétikai Club - Kecskeméti Kosárlabda Club 82-57 (18-15, 17-6, 28-20, 19-16)
A Pogány Vivien (26/3 pont)-Farkas Petra (15/3 pont, 14 lepattanó) duó jóvoltából a nyitó és a záró negyedben felnőtt a feladathoz, azaz partiban volt a debreceniekkel a Kecskemét. A két középső negyedet azonban a volt válogatott Vida Anna (18/6 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz), valamint Foltin Bianka (16 pont, 14 lepattanó), Göttlinger Anna (12/6 pont, 6 lepattanó) Papp Alexandra  (10/6 pont) és Földvári Andrea (10 pont, 7 lepattanó) vezérletével uralta a lepattanó harcot 52-26-ra nyerő DEAC, és fölényesen győzött.

MTK Budapest -Szegedi KE 40-71 (14-8, 8-22, 6-22, 12-19)
Nehezen melegedett játékba a Szeged, így egy negyed után még Lutche Klaudia (8/3 pont, 3 lepattanó), Aradi Zsanett (7/3 pont - 13 mezőnykísérlet - 6 lepattanó) és Gróf Tímea (7 pont - 8 mezőnykísérlet) jóvoltából az ezúttal ismét tartalékos felállásban játszó hazaiak vezettek. A folytatásban Horváth Zsanett (16 pont), Földi Alexandra (13/3 pont, 4 lepattanó) és Kőházi Fanni (9/3 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz) vezérletével fölénybe került a Szeged és érvényesítve a papírformát biztosan győzött.

Kiss Lenke KS - Vasas Akadémia 71-76 (30-19, 11-19, 11-16, 19-22)
Az első negyedben a remek dobóformát nyújtó hazaiak Nagy Andrea (19/6 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz, 5 eladott labda), Szabó Enikő (18/12 pont, 5-5 lepattanó és szerzett labda), valamint Nagy Zsófia (12 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda) vezérletével alaposan meglepték a Vasast fiataljait. A folytatásban az ezúttal több - az élvonalbeli együttesnél is számításba vett - játékosát nélkülöző Vasas két extra egyéni teljesítménynek - Bernáth Rékának (31/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda) és Varga Alíznak (22 pont, 11 lepattanó, 6 szerzett labda) köszönhetően fokozatosan dolgozta le hátrányát, s a végén a maga javára fordította ezt a színvonalas találkozót.

NKE SE - MAFC 42-70 (13-22, 14-15, 8-19, 7-14)
Abaházy Anna (14 pont, 6 lepattanó, 4 blokk, 3 gólpassz), Fülep Csilla (13 pont, 5 lepttanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Tillmann Dóra (12 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda), Horváth Enikő (10 pont) és Gorácz Eszter (7 pont, 10 lepattanó) vezetésével minden negyedet elvitt, és ennek megfelelően biztosan győzött a MAFC. Az NKE Kulcsár Bianka (16/9 pont, 6 lepattanó) és Hercze Szandra (12 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és eladott labda) révén csupán a második negyedben nőtt fel a feladathoz, és tudott egyenrangú ellenfele lenni a MAFC-nak.

Szolnoki MÁV - Nyíregyházi Kosársuli 47-81 (15-25, 8-21, 11-28, 13-7)
Az ismét a Farkasinszki Orsolya (23 pont, 10 lepattanó), Papp Klaudia (19/9 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) duó vezette - akikhez ezúttal Fekete Dóra (11/3 pont, 5 gólpassz) nőtt fel - Nyíregyháza az első félidőben eldöntötte a találkozót, s hozta magabiztosan az újabb kötelező győzelmet. A záró szakaszt megnyerő hazaiaktól Dávid Dóra (20/9 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), valamint Bozsó Katica (13/6 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda) emelkedett ki.

NYUGATI CSOPORT

Ajka - Szombathelyi Egyetem 78-47 (19-18, 23-6, 20-3, 16-20)
Hiába volt partiban az első, s nyerte meg a záró szakaszt Szabó-Haklits Zsuzsanna (12/9 pont, 5 lepattanó) és a mindössze 5 játékperc alatt 9/9 pontig jutó Orsós-Bogdán Lívia vezetésével a Szombathely, a két középső negyedet 43-9-cel magának gyakorlatilag kisajátító Ajka Zólyomi Karina (18/6 pont, 3 lepattanó), Fabini Borbála (16 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz), Balsay Rita (12/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Balsay Anna (11-11 pont és lepattanó, 4 szerzett labda, 6 gólpassz) és Csikász Anna (10 pont, 6 lepattanó) vezérletével a lepattanózást 49-37-re megnyerve fölényes győzelmet aratott.

Dávid Kornél KA - Tatabányai KC 55-66 (11-20, 11-19, 17-13, 16-14)
Az első félidőben a Hevesi Mercédesz (17 pont, 10 lepattanó), Sipos Mirjam (16/15 pont, 3 szerzett labda, 2 gólpassz), Csicsai Kata (16/12 pont, 6 lepattanó) trió vezette Tatabánya megnyugtató előnyt szerzett. Szünet után ugyan elsősorban Blasay Dalma (18 pont, 6 lepattanó), Rozsics Teodóra (10 pont, 8 lepattanó, 6 eladott labda), Pap Regina (10 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), valamint Müller Melinda (9 pont, 7 lepattanó) jóvoltából feljavultak a hazaiak, de a vendégek sikerét nem tudták kétségessé tenni.

PINKK SE - ELTE-BEAC Újbuda 58-55 (19-12, 18-16, 10-13, 11-14)
Több meghatározó játékosa - Barnai, László, Lelik, - nélkül lépett pályára  a BEAC második csapata. Az első félidőben a Benke Sára (19/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz)-Zsilinszky Lilla (16 pont - 17 mezőnykísérlet - 11 lepattanó)-Séra Nikolett (15 pont, 8 lepattanó) trió vezette hazaiak irányították a játékot, s 9 pontos előnyt szereztek. Szünet után a fővárosiak Suppán Anna (11 pont, 3 lepattanó, 2-2 szerzett labda és gólpassz), valamint a hatalmas mezőnymunkát végző Pusztai Petra (10/6 pont - 14 mezőnykísérlet, 9 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz) vezetésével minden megtettek hátrányuk ledolgozása érdekében, 1 pontra felzárkóztak, de a végén Benke büntetőivel bebiztosította győzelmét a PINKK.

TFSE - BKG DSE 61-60 (15-21, 19-10, 15-15, 12-14)
A Tatabánya elleni kétszeres hosszabbítás ráadásának hőse, Kováts Gabriella a bemelegítésnél, Miháczi Diána pedig a második félidő elején sérült meg, a vendégek pedig Shirina Fatimét, valamint Gundel-Takács Annát nélkülözték. Ennek ellenére bátran, ügyesen kezdtek a szigetszentmiklósiak, akik - az előző csapata ellen nagy kedvvel, jól játszó - Lakatos Dóra (20/6 pont), valamint Ruttner Réka (12/6 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz) és Baliga Barbara (11 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz) eredményessége, hatékony játéka révén egy negyed után 6 ponttal vezettek. A második negyedben Mányoky Judit (16/12 pont, 7 gólpassz), Karlócai Julianna (15/9 pont, 18 lepattanó) és Varga Barbara (10 pont, 5 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) vezérletével fordított a TF.
Szünet után is kifejezetten szellemesen, ügyesen játszottak a vendégek, s nemhogy tartották a lépést a hazaiakkal, hanem 8-2-vel kezdve szünet után vissza is szerezték a vezetést. Egy 6-0-s TF roham következett, miközben a pályán a szép számú közönség kemény, igazi presztízscsatát láthatott.
A záró szakaszban úgy tűnt érvényre jut a TF fizikai, erőnléti fölénye, a 38. percben 9 ponttal vezettek a hazaiak. Lakatos és Baliga vezérletével azonban labdákat szerezve egy 8-0-s hajrát repesztett a BKG, 1 pontra feljött, de fordítani már nem tudott ebben a váratlanul szorosan alakuló, mindkét együttes fejlődését remekül szolgáló mérkőzésen. A TF egy újabb roppant kiélezett mérkőzésen őrizte meg veretlenségét.