Férfi NB I B: két rangadót rendeztek szombaton
24
2017
2017. január 24.  |  00:11

Szombaton a férfi NB I B-ben két rangadót rendeztek, mindkettőn vendégsiker született. A keleti csoortban a jelentősen megerősített DEAC fölényesen nyert Nyíregyházán, a nyugatiban pedig a Győr egy fordulatokban gazdag meccsen tudott diadalmaskodni Törökbálinton.

KELETI CSOPORT

Nyíregyháza Blue Sharks - DEAC 64-100 (18-25, 15-24, 19-37, 12-14)

A Farkas Attila, Molnár András, valamint Szabó Miklós személyében immáron 3 korábbi válogatott játékost felvonultató DEAC végig irányítva a játékot a légiós Jahmal Jones (19/3 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), illetve Szabó (15 pont, 7 lepattanó), Farkas (13/3 pont, 8 lepattanó) és Kósa Tamás (12/12 pont) vezetésével fölényesen nyert Nyíregyházán. A hazaiak súlyos vereségüket elsősorban igen gyenge dobóformájuknak (3/20, 15% tripla) köszönhették.  A hazaiaktól Emani Gant 16 ponttal, 7 lepattanóval, Bus Iván 15/3ponttal, 4 lepattanóval, 7 eladott labdával és 3 gólpasszal, Fazekas Csaba pedig 14/6 ponttal és 4 gólpasszal zárta az összecsapást.

Óbudai Kaszások - Salgótarjáni KSE 80-70 (23-17, 26-14, 13-16, 18-23)

A Joseph Prophet (21 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz),  Van der Meer Lóránd (17/3 pont, 7 lepattanó) Nagy Szabolcs (12/6 pont, 7 lepattanó) trió vezetésével gyakorlatilag 20 perc alatt eldöntötte a meccset a szünetig közel 20 pontos előnyt szerző Kaszások.

Szünet után a hazaiak a kelleténél valamivel tovább maradtak az öltözőben, s a második félidőt 11-2-vel indítva a 3. negyed közepén 10 ponton belülre került a Jakab Péter (26/9 pont, 8 lepattanó), Blaskovits László (14/3 pont, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz), Dashan Harris (13/3 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 7 gólpassz) vezette Salgótarján. Ezt követően azonban a hazaiak magukhoz tértek, s egy 10-2-vel lerázták magukról riválisukat, s ettől kezdve már nem fenyegette veszély sikerüket.

NYUGATI CSOPORT

MTK Törökbálint - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győr 79-83 (20-15, 20-24, 13-24, 26-20)

Az első percek váltott vezetése után egy 8-2-vel megugrottak a hazaiak, s az ekkor szerzett előnyüket megtartották a negyed végéig. A második negyed elején Horváth Kristóf (26/15 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) és Bihari Máté (18 pont, 8 lepattanó) eredményessége révén fokozatosan ellépett ellenfelétől a törökbálinti együttes. A félidő hajrája Bartuta-show-t hozott, a győriek cserejátékosa 38-23-as hazai vezetés után 4 triplát beemelve vezette 16-2-es rohamra csapatát, amelynek köszönhetően szünetig 1 pontra feljött a Győr.

A második félidő elején  fej-fej mellett haladtak a felek, majd a negyed középső periódusában Ruják Bence (20 pont, 6 lepattanó, 8 gólpassz) lépett elő a vendégeknél, s Kovács Soma (20/6 pont, 8 lepattanó) és Nárai Bence (15/3 pont, 8 lepattanó) is felnőtt mellé. A 23. és a 28. perc között a Győr úgy tűnt, döntő csapást mér vendéglátójára egy 15-5-ös roham formájában, sőt a negyed végén Nárai triplájával kerek 10 pontosra nőtt a vendégelőny. Egészen a hajráig biztos győzteseknek látszottak a vendégek, akik a negyed közepén már 17 ponttal vezettek, és talán elhitték: zsebben a meccs. A hazaiak azonban mindent egy lapra feltéve Jakab Péter (16 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) és Boinitzer Dávid  (15/3 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) egy hihetetlen 15-0-s sorozatot produkálva 2 pontra feljöttek, ám a végjátékban Kovács Soma az első büntetőjét bedobta, majd ugyan kihagyta a másodikat, de a lepattanót Nárai szerezte meg, majd ő is egy büntetőt értékesített, így érdekes, fordulatos meccsen fontos idegenbeli győzelmet aratott a Győr.

Tehetséges Fiatalok Budapest - Bajai Bácska FKE 95-48 (27-14, 17-17, 23-2, 28-15)

Az első negyedet uralta a Somogyfoki Szabolcs (24 pont, 8 lepattanó), Nyulasi Bence (13/6 pont), Beák Gábor (12/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Szobi Dániel (12/3 pont, 5 lepattanó)  és Szabó Domokos (11/3 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda, 6 gólpassz) vezette hazai együttes. A második negyedet Milos Vukicsevics (21 pont, 12 lepattanó, 4 eladott labda), Piukovics Bálint (11/3 pont) és Braun Bence (10 pont, 8 lepattanó, 6 eladott labda) révén kiegyenlítetté tette a Baja, de a 3. negyed hihetetlen egyoldalú játékot hozott: a vendégeknek szinte semmi nem sikerült, s a 23-2-re végződő etap után nem maradt vitás kérdés e találkozó kapcsán.

Fotó: Mészáros Dániel