Férfi NB I B: a MEAFC nyerte a borsodi derbit
23
Jan
2017
2017. január 23.  |  02:11

Ellentétes félidők meccsén a MEAFC nyerte a borsodi derbit a férfi másodosztály keleti csoportjában. Nyugaton a dunántúli csúcsrangadón káprázatos negyedik negyedével a Veszprém tetemes hátrányból felállva tudott fordítani Oroszlányban.

KELETI CSOPORT

MEAFC - Tiszaújvárosi Phoenix 87-82 (20-17, 30-22, 21-22, 16-21)

Ellentétes félidőket hozott a borsodi rangadó. Az első 20 percben Szojka Gábor (20 pont, 6 lepattanó) és Drahos Gábor (22/12 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda) eredményességének, valamint Szögi Ádám (6 pont, 4 szerzett labda, 14 (!) gólpassz) remek szervező játékának köszönhetően 11 pontos előnyt szerzett a MEAFC. Szünet után Madár András (26/12 pont, 4 szerzett, 3-3 eladott labda és gólpassz), az új szerzemény, az amerikai center, Dangelo Hill, valamint Debreceni Dániel (12 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda) vezérletével fokozatosan faragott hátrányán a Tiszaújváros, a hajrában 2 pontra feljött, de a végjátékban a hazaiak újítani tudtak, s megnyerték a megyei rangadót.

NYUGATI CSOPORT

Budafok - Alba Fehérvár 108-57 (26-17, 24-13, 27-15, 31-12)

A hazaiak a találkozó során Tóth Szabolcs (20 pont, 9 lepattanó), Verbényi Kálmán (18 pont, 10 lepattanó), Lados Erik (15 pont, 4 lepattanó), Péterfai Richárd (13 pont) és Drevenka Dávid (7 pont, 10 lepattanó, 6 gólpassz) vezetésével végig rákényszerítették akaratukat a fehérvári fiatalokra. A vendégek közül Joel Nshimba (17 pont),  Varga Máté (15/3 pont, 5 szerzett labda) és Somogyfoki Péter (12/3 pont) játéka emelkedett ki. A statisztika szerint a lepattanóharcot 47-10-re nyerték a hazaiak.

MOTAX Pápai KC - Bonyhádi KSE 81-66 (28-12, 16-21, 22-22, 15-11)

Lehengerlő kezdése révén Nikola Majics (29 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Kálmán László (17 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 8 gólpassz), Szanati Mátyás (14/3 pont, 4-4 lepattanó és gőlpassz) és Keresztes Rafael (11 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 7 blokk) vezetésével lényegében az első negyedben eldöntötte a meccset a maga javára a Pápa. A második negyedtől ugyan a pontszerzésben időnként magára maradó Tömösváry Máté (25/3 pont, 16 lepattanó) és Baki Sándor (9/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) jóvoltából ugyan kiegyenlítetté tette a játékot a Bonyhád, de a meccset igazán szorossá nem tudta már tenni.

SMAFC-NYME - PVSK Kronosz 64-89 (16-29, 15-21, 16-22, 17-17)

A csapatként remekül működő pécsiek a kitűnő dobóformát kifogó Antóni Csanád (22/18 pont, 6/8 tripla), valamint Veljko Dragasevic (19/3 pont, 5-5 gólpassz, szerzett és eladott labda), Demeter Attila (16/3 pont, 11 lepattanó, 6 gólpassz), Krajanski Boris (15/3 pont, 5 lepattanó) és Berkics Bence (11/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) jó és eredményes játéka révén végig irányította a játékot. A hazaiaktól Rátvay Tamás (27/6 pont, 8 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) kiemelkedően játszott, Karácsonyi Gergely (11/6 pont) pedig átlagon felüli teljesítményt nyújtott, de ez kevés volt a pécsi fiatalokkal szemben.

OSE Lions - HOYA Pannon Egyetem Veszprém 80-87 (18-16, 16-16, 31-21, 15-34)

Az első negyedben váltott vezetéssel haladtak a felek, majd a másodikban a káprázatosan kosarazó Jester Lewis (36/9 pont, 6 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz), valamint Kiss Kornél (12/3 pont, 5 gólpassz, 6 eladott labda) és Zsíros Péter (8-8 pont és lepattanó) jóvoltából állandósított egy néhány pontos vezetést, amelyet a félidő vége előtt 2 pontosra faragott a Veszprém. A harmadik negyedben Lewis ismét sziporkázott, s a záró szakasz előtt 12 ponttal vezetett az OSE.

A negyedik negyed az addig történtekhez képest hihetetlen fordulatot hozott. A hazaiak talán tudat alatt már elhitték, hogy megvan a meccs, a Veszprém pedig a Nebojsa Pavlovic (31/3 pont, 12/15 büntető, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz. 10 kiharcolt fault) - Körtélyesi Gergely  (21/9 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda, 3 gólpassz) - Kámán Tamás (16/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) trió tagjainak káprázatos játéka révén egy szédületes 13-0-s három és fél  perccel a maguk javára fordították az állást. Bár ekkor Lewis dobott egy triplát, azonnal felelt rá Körtélyesi, s ez egy újabb 10-1-s veszprémi részhajrá kezdetét jelentette, azaz a záró etap első 7 percét felét 23-4-ra nyerte a Veszprém, s ezzel célba ért, azaz nyerni tudott az éllovas Oroszlány otthonában.