Női NB I: győri siker Zalaegerszegen
22
2017
2017. január 22.  |  23:32
Első irányítója, Kiesel nélkül egy fordulatos mérkőzésen tudott győzni a Győr Zalaegerszegen.

ZTE NKK - CMB Cargo-UNI Győr 67-74 (12-18, 20-16, 16-17, 19-23)

ZTE: Nagy D. 5/3, Böröndy D. 4, BURKHOLDER 26/9, ŐRI 10, Bays 7/3. Cs.: Horváth Zs. 2, Szalay V. 2, BÖRÖNDY V. 6, Orsó 5/3. Edző: Gáspár Dávid.

UNI Győr: Laklóth 5/3, LIKHTAROVIC 16, Török Á. 2, HRUSCAKOVÁ 10, GOREE 17. Cs.: SIMON ZS. 17, Markó, Varga Zs. 7/3. Edző: Völgyi Péter.

Őri Györgyi (10 pont, 4 szerzett labda) bátor, ügyes játéka révén 6-2-vel kezdtek a hazaiak, majd a győriek átvették az irányítást, s a Hruscaková (10 pont, 7 lepattanó)-Simon (17 pont, 3 lepattanó, 7 eladott labda)-Goree (17 pont, 11 lepattanó) trió vezetésével egy 16-6-os bő 6 percet produkálva 6 pontos előnyt szereztek a negyed végére.

A második negyed igazi hullámvasutazást hozott. Előbb feljött 1 pontra a ZTE, majd ellépett 9-cel a Győr, szünetig pedig Burkholder (26/9 pont, 5-5 lepttanó és eladott, 3-3 gólpassz és szerzett labda) remek megmozdulásainak köszönhetően 2 pontra olvadt a vendég együttes előnye.

Térfélcsere után váltott vezetéssel haladtak a felek, a záró szakasz előtt 3 ponttal vezetett a Győr. Ennek elején egy 8-0-t repesztve fordított, s 5 pontos előnyt szerzett a hazai együttes. Ezt követően azonban a Győr egy Lihtarovics vezette 15-2-vel döntő csapást mért a zalai együttesre, s bebiztosította a győzelmet.