Női NB I: papírforma-győzelmek
21
2017
2017. január 21.  |  22:40
Ki könnyebben, ki nehezebben, de az esélyesek hozták a kötelező győzelmeket a női élvonal szombati játéknapján.

Aluinvent DVTK Miskolc - Vasas Akadémia 89-50 (31-5, 21-23, 15-10, 22-12)

Hamar lerendezte ezt a találkozót a Diósgyőr a bolgár Bachvarovát nélkülöző Vasas ellen. Rasheed Rita (17/3 pont, 5 szerzett labda, 4 gólpassz) triplája és két sikeres büntetője után az ismét a Vasas legjobbjának bizonyuló Dúl Panka (17/9 pont, 3 lepattanó) még dobott egy triplát, de ezt követően a vendéglátók Rasheed, Czank Tímea (16/9 pont, 6/7 mezőnyből), az ezúttal a mezőnymunkában jeleskedő Jovanovics (7 pont, 10 lepattanó) és Horváth Bernadett (9/9 pont, 4 gólpassz) vezérletével egy 19-0-s száguldást mutattak be. Egy negyed után közel 30 ponttal vezetett a Diósgyőr, amely a vártnál könnyebben hozta a kötelező győzelmet.

VBW Cegléd - BEAC-Újbuda 79-58 (17-23, 24-8, 15-15, 23-12)

Talán a csütörtöki Európa-kupameccs utóhatásaként elég tompán kezdett a Cegléd, s ezt a bátran, ügyesen játszó BEAC az első negyed közepén egy 7-0-s rohamot bemutatva Süle Krisztina (19/3 pont, 6 szerzett, 5 eladott labda. 4 gólpassz) és az ezúttal roppant sokoldalúan kosarazó Barnai Judit (14 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz) vezetésével remekül kihasználva 6 pontos előnyt szerzett a nyitó szakasz végére. A második negyedben azt a játékot vette elő a Makszimovicsot nélkülöző Cegléd, amellyel a nemzetközi porondon is sikereket ért el. 2 és fél perc alatt egy Maja Skorics (20 pont, 7 lepattanó) vezette 8-2-vel ledolgozta hátrányát, s szünetben 10 ponttal már vezetett a CEKK.  A folytatásban már nem forgott veszélyben a hazai siker, a kiegyenlített 3. negyedet követően a záró szakaszban Medgyessy Dóra (18 pont, 11 gólpassz), valamint a dobást nem hibázó Ruttner Zsóka (11/3 pont, 3/3 dupla, 1/1 tripla, 2/2 büntető) vezetésével magabiztos győzelmet aratott.

MTK Budapest - PEAC-Pécs 57-66 (14-29, 11-15, 17-11, 15-11)

Az első negyedben lehengerlően játszott a vendég PEAC-Pécs, amely Mandics (12/6 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) vezérletével 11-0-lal kezdett, a 8 és fél perc elteltével pedig már 28-8-ra vezetett. A gyors 20 pontos előny megszerzéséből Jessica Kuster (15 pont 6 lepattanó) Juhász Dorka (11 pont, 12 lepattanó) is kivette részét. A negyed végén kezdett elsősorban Jankó Flóra (9 pont, 5 lepattanó) révén életjeleket mutatni az MTK. A második negyedben Fűrész Dia (10/6 pont) villanásaival tovább nőtt a vendég együttes előnye.

A pécsiek ezzel lényegében lerendezettnek gondolták a találkozót. Az MTK-t dicséret illeti, mert nem adta fel, s a fonalat a hajrára elkapó, több triplát beemelő Székely-Horváth Zsuzsanna (16/12 pont - 15 mezőnykísérlet - 8 lepattanó), Szabó Bettina (9/3 pont) és Túróczi Nikolett (8-8 pont és lepattanó) vezetésével fokozatosan faragva a hátrányt a hajrában 10 ponton belülre került, de a pécsi siker egy pillanatig sem forgott veszélyben.

PINKK Pécsi 424 - Uniqa Sopron 67-80 (22-20, 16-26, 11-16, 18-18)

4-4 után a Nevena Markovics (14/3 pont, 8 lepattanó), Bozóki Bettina (13/3 pont, 3 lepattanó) centerpár jóvoltából egy 6-0-t mutatott be a PINKK, és e részhajrának köszönhetően megnyerte az első negyedet az ekkor Aleksandra Crvendakics (19/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) vezette bajnok ellen. A félidő hajrájáig fej-fej mellett haladt a két együttes, majd 38-38 után Yvonne Turner (16 pont, 6 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz) vezérletével szünetig egy 8-0-t futott a Sopron.

Az ekkor szerzett előnyét a 3. negyed közepéig tartotta a bajnok, amelyben ekkor Shenis Johnson (13 pont, 6 lepattanó) és Fegyverneky Zsófia (11 pont, 5 lepattanó) lépett elő, s egy újabb 8-0-lal gyakorlatilag el is döntötte a meccset.