Női Amatőr Nemzeti Bajnokság: ez történt az elmúlt héten
17
2017
2017. január 17.  |  00:45

A múlt héten hétközi mérkőzéseket is rendeztek, több csapat is duplázott. A Diósgyőr fiataljai mindkét meccsüket megnyerték, az MTK második csapata és az Ajka viszont mindkétszer alulmaradt. Az északkeleti rangadón a Nyíregyháza visszavágott a Debrecennek.

KELETI CSOPORT

Aluinvent DVTK U23 - MTK Budapest 59-46 (16-11, 16-15, 10-7, 17-13)

Küzdelmes mérkőzésen 9-2-vel kezdtek és Bach Boglárka (14/3 pont, 8 lepattanó, 6 szerzett labda, 3 gólpassz) és Sikora Emőke (13 pont, 4 lepattanó) eredményességére alapozva végig vezetve győztek a diósgyőri fiatalok az MTK erős összetételben pályára lépő - Wéber Fruzsina (15/3 pont, 14 lepattanó) és Tarnai Kata (10 pont, 4 lepattanó) vezette - második csapata ellen.

Nyíregyházi Kosársuli - DEAC 81-63 (24-15, 24-10, 17-20, 16-18)

A káprázatosan kosarazó, tripla-dupla közelében teljesítő Papp Klaudia (27/18 pont, 11 lepattanó, 9 szerzett labda, 5 gólpassz), illetve Farkasinszki Orsolya (22 pont, 13 lepattanó) és Páll Vivien (11 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével az első félidőben eldőlt: a Nyíregyháza visszavág a Debrecennek eddigi egyetlen vereségéért. A második félidőt ugyan megnyerte a Molnár-Vida Anna (14 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) személyében korábbi válogatott játékossal erősödő DEAC, amelyben még Göttlinger Anna (13/3 pont, 8 lepattanó) és Foltin Bianka (13 pont, 5 lepattanó) játéka dicsérhető.

MAFC-MTK Budapest 96-40 (30-4, 24-9, 22-13, 20-14)

Félidőben több, mint 40 ponttal vezetett a Fülep Csilla (14/6 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz), Abaházy Anna (12-12 pont és lepattanó, 3-3 gólpassz és blokk), Tápai Andrea (11/9 pont), Rozsics Lilla (11/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 4 gólpassz), Tillmann Dóra (10 pont, 7 gólpassz) és Szabó Dóra (10 pont, 3 lepattanó, 5-5 szerzett labda és gólpassz) vezette MAFC ezen az igen egyoldalú mérkőzésen. Az ezúttal tartalékos felállásban játszó vendégektől Horváth Anna 9 ponttal és 6 lepattanóval zárt.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - Vasas Akadémia 68-52 (22-19, 19-6, 13-17, 14-10)

Remek második negyedének és több átlagon felüli egyéni teljesítményének köszönhetően nyerte meg az utánpótlás csapatok rangadóját Sikora Emőke (17 pont, 18 lepattanó), Bach Boglárka (16 pont - 16 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz), Vörösházi Jázmin (11 pont - 11 mezőnykísérlet - 5 lepattanó), Kalocsai Dorina (10 pont - 13 mezőnykísérlet -  13 lepattanó, 4 gólpassz) és Vasas Orsolya (10 pont -11 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével a lepattanózásban ellenfelét 56-41-re felülmúló   Diósgyőr. A fővárosiak részéről leginkább Solymosi Noémi (14 pont -16 mezőnykísérlet - 9 lepattanó), Kara Helga (11 pont, 5 lepattanó) és Mérész Beatrix  (10 pont - 15 mezőnykísérlet - 6 lepattanó) nehezítette meg a diósgyőri fiatalok dolgát.

Kecskeméti KC - Kiss Lenke KS 78-88 (15-21, 21-21, 15-21, 27-25)

Kosarakban gazdag, látványos játékot hozott a mérkőzés, amelyen  több játékos is kiemelkedő egyéni  teljesítményt nyújtott. A vendégek két vezére Nagy Andrea (26/3 pont, 12 lepattanó) és Szabó Enikő (17/12 pont - 4/4 tripla - 3-3 lepattanó és gólpassz) volt, rajtuk kívül Básti Gabriella (16 pont, 6 lepattanó, 7 eladott labda, 4 gólpassz) és Orosz Anett (13/3 pont, 5 lepattanó, 8 szerzett 5 eladott labda) is eredményesen, hasznosan játszott.  Hazai részről Pogány Vivien 27/3 ponttal, 4-4 lepattanóval és szerzett labdával, Sipos Zsófia 15/12 ponttal zárt, Farkas Petra pedig ugyan 10 mezőnykísérletből csupán 8/6 pontig jutott, de leszedett 13 lepattanót és szerzett - de el is adott - 5 labdát.

NYUGATI CSOPORT

Ajka - TFSE 65-72 (24-15, 12-14, 16-23, 13-20)

Nem először ragad be a rajtnál a TFSE, az első negyed most is ellenfeléé, a Balsay Rita (18 pont, 4 lepattanó, 8 eladott labda), Balsay Anna (12/3 pont, 10 lepattanó, 7 gólpassz), Zólyomi Karina (12/3 pont - 18 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 3 szerzett labda) és Fabini Borbála (10 pont, 4 gólpassz) vezette ajkai együttesé volt, amely még félidőben is vezetett 7 ponttal.

Szünet után már egyértelműen fölényben játszott a TF, amely végül Gereben Dorka (18/9 pont, 3 gólpassz), Németh Alma (15 pont), Mányoky Judit (14/6 pont - 16 mezőnykísérlet - 4-4 lepattanó és gólpassz) és Miháczi Dia (12 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz) eredményessége révén fordított, s megőrizte veretlenségét.

Kanizsai Vadmacskák - Tatai SE 63-48 (16-3, 20-20, 15-15, 12-10)

Az első negyedben döntött a Fuisz Viktória (19 pont - 20 mezőnykísérlet - 8 lepattanó, 5 gólpassz), Fekete Csilla (17/9 pont - 17 mezőnykísérlet - 13 lepattanó, 6 szerzett labda), Zsámár Lili (13 pont, 5 lepattanó, gólpassz) és Bánhelyi Beatrix (9 pont - 10 mezőnykísérlet - 12 lepattanó) vezette hazai csapat, amely úgy aratott rajt-cél győzelmet, hogy játékosai a triplákat (3/17) és a büntetőket (6/18) is elég gyengén dobták. A tataiak a második negyedtől Lendér Lilla (16/3 pont - 20 mezőnykísérlet - 16 lepattanó, 7 eladott labda, 10 kiharcolt fault) és Kiss Judit (11/3 pont) eredményessége révén kiegyenlítetté tették a játékot, de a kanizsai sikert nem tudták kétségessé tenni.

ELTE-BEAC Újbuda - Dávid Kornél Akadémia 94-51 (30-14, 12-19, 25-12, 27-6)

Szokásukhoz híven jól kezdtek a BEAC fiataljai, akik elsősorban Gocsmann Ágota (19/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), László Boróka (17 pont, 7 lepattanó, 4 blokk), Suppán Anna (16 pont, 10 lepattanó), Barnai Judit (13 pont, 12 lepattanó) és Boros Dorka (10 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) révén megnyugtató előnyt szereztek. A fehérváriak Pap Regina (16 pont - 20 mezőnykísérlet - 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda) és Rozsics Teodóra (12 pont, 8 lepattanó, 11 eladott labda, 4 gólpassz) vezetésével magukra találtak, s a második szakaszban tíz ponton belülre kerültek. Ezzel azonban ellőtték puskaporukat, a második félidőben nyomasztó fölényben játszott a lepattanózást 53-35-re nyerő BEAC, amely végül a papírformának megfelelően simán nyert.

Tatabányai KC - Ajka 69-48 (17-8, 15-13, 14-12, 23-15)

Az első negyedben megnyugtató előnyt szerzett, s végül a vártnál könnyebben, nagyobb különbséggel nyert Sipos Mirjam (20 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 7 gólpassz), Csicsai Kata (16 pont, 4 lepattanó), Hevesi Mercédesz (15 pont, 12 lepattanó) és Szamosi Rita (11/9 pont, 10 lepattanó, 6 gólpassz) jó és eredményes játékának köszönhetően a Tatabánya. Az ajkaiak Zólyomi Karina (13 pont - 16 mezőnykísérlet - 3 lepattanó) és Balsay Anna (11/3 pont, 11 lepattanó, 6 gólpassz) révén a két középső negyedben felnőttek a feladathoz, de a hazai sikert egy pillanatig sem tudták kétségessé tenni.