Férfi NB I B: négy mérkőzés maradt vasárnapra
2017
2017. január 16.  |  23:32

KELETI CSOPORT

MAFC-Óbudai Kaszások 103-81 (21-22, 21-17, 29-18, 32-24)

A vendégek sokkal jobban, élesebben kezdtek, a nyitó etap közepén Lakosa Ákos (22/6 pont - 22 mezőnykísérlet - 4-4 lepattanó és eladott labda, 7 gólpassz), Nagy Szabolcs (19/3 pont) és Korona Zsolt (16/12 pont) vezérletével 17-6-ra vezetett az Óbuda. Ezt követően magukra találtak a hazaiak, s a negyed végére csaknem ledolgozták tetemes hátrányukat. Szünetben már 3 ponttal a MAFC fiataljai vezettek, akik a 3. negyed hatékony támadójátékával Molnár Marcel (25/3 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz), Kucsora Csaba (20/12 pont, 6 gólpassz), Siklós Olivér (20/3 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) és Király Zalán (10 pont) eredményessége révén eldöntötték a meccset a maguk javára. Pápai Máté (7-7 pont és lepattanó, 6 gólpassz) nagy mezőnymunkával járult a lepattanózást 55-33-ra nyerő hazai gárda fölényes győzelméhez.

NYUGATI CSOPORT

Alba Fehérvár - Tehetséges Fiatalok Budapest 51-84 (14-22, 10-28, 7-25, 20-9)

Egy negyed után is vezettek a fővárosiak, a két középső negyedet pedig 53-17-re nyerve Beák Gábor (12/12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Buzás Bence (12/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), Somogyfoki Szabolcs (11 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Kerkai Ákos (10 pont, 4 szerzett labda) vezetésével magabiztos győzelmet arattak. A záró szakaszban a veresége arányán kozmetikázó hazai csapatból  Somogyfoki Péter (19/9 pont, 6 lepattanó, 7 eladott labda) és Joel Nshimba (15/6 pont, 13 lepattanó) játéka emelhető ki.

Bajai Bácska FKE - Budafok 78-67 (17-22, 25-9, 22-14, 14-22)

A vendégek kezdtek jobban, és Drevenka Dávid (16/6 pont - 18 mezőnykísérlet - 8 lepattanó, 4 gólpassz), Mészáros Bence (10/6 pont) és Tóth Szabolcs (10 pont 5 lepattanó) eredményessége révén végig vezettek a nyitó szakaszban. A döntő fordulat a félidő hajrájában következett: a második negyed első felében gyakorlatilag ledolgozta hátrányát a  Baja, majd mint kiderült döntőnek bizonyult a második negyed második felében Milos Vukicsevics (26/6 pont, 14 lepattanó), Piukovics Bálint (19/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda), Nagy Dániel (14 pont, 3 lepattanó) és Pálkerti Tamás vezérletével bemutatott 18-6-os roham. A 3. negyedben még rátett egy lapáttal a Baja, s bár a záró szakaszt megnyerte, a meccset nem tudta szorossá tenni a Budafok.

PVSK Kronosz Kiadó - MOTAX Pápai KC 78-64 (26-15, 19-19, 19-14, 14-16)

A Kálmán László nélkül Pécsre érkező pápaiakkal szemben lényegében az első negyedben dönteni tudtak a hazaiak (képünkön), akik Demeter Attila (16/3 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz), Veljko Dragasevic (15/6 pont, 6 lepattanó), Kővágó-Laska Márk (15 pont, 14 lepattanó) és Krajanski Boris (12 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezetésével tízen túli előnyt szereztek. A folytatásban ugyan Szanati Mátyás (20/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Keresztes Rafael (18 pont, 4 lepattanó) eredményessége révén kiegyenlítetté tudta tenni a játékot a Pápa, de a pécsi fiatalok rajt-cél győzelmét nem tudta megakadályozni.

Fotó: pvsk-panthers.hu