Férfi NB I B: újabb nagy skalp az egriek övén
16
2017
2017. január 16.  |  00:10

Három mérkőzést rendeztek pénteken a férfi másodosztályban, s ezek közül kettőn hajszálra ugyanaz az eredmény született: a győztes gárda 83 pontot szerezve 3 pont különbséggel győzött. Jöjjenek a részletek:

KELETI CSOPORT

Tiszaújvárosi Phoenix KK - Vásárhelyi Kosársuli 80-83 (22-20, 23-20, 19-17,  16-26)

Három szoros negyed után - szűken mindegyiket megnyerve 7 ponttal vezetett az ismét Madár András (30/12 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), valamint az eredményessége mellett nagyon hasznosan is kosarazó Debreceni Dániel (17 pont, 11 lepattanó, 6 gólpassz) vezette hazai gárda. A befejező szakasz hihetetlenül érdekesen, izgalmasan alakult. Feljött 3 pontra a Vásárhely, majd egy 5-0-lal a negyed közepén 8 ponttal ellépett, s szinte győztesnek látszott a hazai csapat. 69-61 után azonban két lépésben fordítottak a vendégek. Szabó Péter (28/9 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz),  Momir Genal (13 pont, 4 lepattanó), és Kelemen Balázs (12/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével előbb egy 7-0-lal 1 pontra felzárkóztak a vendégek, majd miután még újított, s 5 ponttal újra ellépett a Phoenix, egy 12-1-gyel lehajrázta vendéglátóját a vendég Vásárhely.

NYUGATI CSOPORT

HOYA Pannon Egyetem Veszprém - MTK Törökbálint 77-69 (20-17, 19-20, 22-14, 16-18)

A harmadik negyed közepéig remekül tartotta magát Horváth Kristóf (26/6 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda), Szabó Tibor (18 pont, 7 lepattanó), Bihari Máté (9 pont, 6 lepattanó) és Jakab Péter (9/3 pont - 11 mezőnykísérlet - 4-4 szerzett és eladott labda) jóvoltából a vendég vendég MTK Törökbálint. A harmadik negyed közepén 47-45-ös vezetése után robbantott a Körtélyesi Gergely (14 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Nebojsa Pavolvic (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet - 4 lepattanó), Helmeczi András (12 pont) és Jilling László (10/3 pont, 2 szerzett labda, 3 gólpassz) vezette Veszprém. Egy 11-0-lal elhúztak a hazaiak, s ezt követően a törökbálintiak sokáig nem tudtak igazán közel kerülni a hazaiakhoz. A végén Horváth két triplájával 6 pontra ugyan feljöttek a vendégek, de a hazai győzelem nem forgott veszélyben.

Bonyhádi KSE - SMAFC-NYME 83-80 (12-19, 30-21,24-19, 17-21)

Fordulatos meccsen a vártnál jóval nehezebben kerekedett fiatal soproni ellenfele fölé a Bonyhád. Az első negyed hajrája a bátran, ügyesen kosarazó, Berneczei László (17/6 pont, 9 lepattanó), Werner Viktor (17 pont, 7 lepattanó), Nagy Gergő  (12 pont, 6 gólpassz) és Forrai Dániel (11/6 pont) vezette SMAFC csapatáé volt, amely egy 8-3-mal 7 pontos előnyt szerzett a szakasz végére. A második negyed elején bő 3 perc alatt Tömösváry Máté (23 pont, 17 lepattanó), Braun Bence (egy 11-4-gyel (15 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Baki Sándor (14 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) hatékony játéka révén ledolgozta hátrányát a Bonyhád. Egy ideig fej-fej mellett haladtak a felek, majd 29-27-es soproni vezetés után a szakasz közepén egy 9-0-t repesztve ellépett a Bonyhád. A félidő vége azonban a soproniaké volt, szünetben 2 ponttal vezettek a hazaiak. Térfélcsere után a Bonyhád akarata érvényesült, fokozatosan ellépett riválisától a vendéglátó, volt már 10 pontos előnye is, a befejező etap előtt 7-tel mentek a hazaiak. A SMAFC nem adta olcsón a bőrét, a záró szakaszt 8-0-lal kezdve fordított. Váltott vezetéssel haladtak a felek,  a záró szakasz közepén 74-71-es vendég vezetést mutatott az eredményjelző. Ekkor egy 9-2-vel fordítottak a hazaiak. Berneczei triplája fokozta az izgalmakat a végjátékban, végül a rutinosabb bonyhádiak kerekedtek felül egy változatos, fordulatos, izgalmas meccsen.

Szombaton nagyüzem volt az NB I B keleti csoportjában. Újabb élcsapatot kapott el az egyre markánsabban teljesítő egri legénység, amely ezúttal a MAEFC-ot múlta felül. Parádésan sikerült a jelentősen megerősített DEAC új edzőjének debütálása. Vesztett helyzetből fordított Békésen a Nyíregyháza, a Salgótarján pedig a Honvéd ellen javított a MAFC otthonában elszenvedett vereség után.

EKE Eger KOK - MEAFC 73-65 (13-21, 22-16, 24-19, 14-9)

A vendég miskolci gárda kezdett jobban, és Lippai Szabolcs (15 pont, 9 lepattanó), Szögi Ádám (15/3 pont, 8 szerzett, 6 eladott labda), valamint Drahos Gábor (13/3 pont, 3 szerzett, 5 eladott labda) vezérletével tetemesnek mondható előnyt szerzett. A folytatásban azonban egyértelműen a védekezését rendbe tevő egri gárda akarata érvényesült. Bár félidőben még 2 ponttal a MEAFC vezetett, szünet után a Tóth Zoltán (27/12 pont, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Illés Balázs (15 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda), Csákvári Csaba (12 pont, 14 lepattanó, 3 gólpassz) és Jakab Zsolt (11/9 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 6 eladott labda) kvartett tagjainak jóvoltából fordított és megérdemelten nyert az Eger. Érdekesség, hogy a statisztika a 16 hazai gólpasszal szemben csupán 2 asszisztot jelez vendég oldalon, s a triplákat lényegesen jobban dobták a hazaiak (8/21, 38,1% ill. 5/25, 20%), így aztán még az is belefért az Egernek, hogy az eladott labdák tekintetében is 25-19-re.

DEAC-Nagykőrösi Sólymok SE 121-42 (40-14, 29-6, 27-13, 25-9)

Gálázott az új edző, Berényi Sándor premierjén a közelmúltban jelentősen megerősített DEAC, amely közel 80 pontos verést mért az ősszel néhány bravúrt is elérő nagykőrösiekre. Félidőben közel 50 ponttal - 69-20 - vezetett a 28/6 ponttal (11/12 mezőnyből), 4-4 lepattanóval és gólpasszal visszatérő Szabó Miklós, Farkas Attila (23/3 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz), a debütáló légiós, Jahmal Jones (16/3 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz, 6 szerzett labda), Velkey János (16/6 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett labda) és Molnár András (12/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) vezette DEAC. A kevés ellenállást kifejtő nagykőrösiektől Jurászik László 7/6 és Tóth Viktor 7 ponttal volt a legeredményesebb.

Calle PubFood Békés - Nyíregyháza Blue Sharks 79-88 (20-20, 29-21, 12-18, 18-29)

Nem először maradt alul nagyobb előnyről a Békés. A kiegyenlített első 10 perc után a másodikat Danijel Krsztics (28/12 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Koma Dániel (20 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz), Nagy Balázs (15/3 pont, 9 lepattanó) és Kertész Dániel (8 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 7 gólpassz) vezérletével uralta, s szünetig 8 pontos előnyt szerzett a vendéglátó viharsarki gárda. Szünet után rendezte védekezését a Nyíregyháza, s támadásban több átlagon felüli teljesítmény akadt a vendégeknél, akik Emani Gant (25 pont, 12 lepattanó), Czura Attila (19/6 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), Fazekas Csaba (16/6 pont), Oláh Zoltán (11/3 pont, 6 lepattanó) és Bus Iván (10 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) hatékony játéka révén a záró szakasz közepén 71-68-as hazai vezetés után egy 12-0-s száguldással fordítani tudtak és értékes idegenbeli győzelmet arattak.

Salgótarjáni KSE - Bp. Honvéd 71-60 (13-13, 10-6, 25-24, 23-17)

Küzdelmes első és látványos második félidő után tudott javítani a MAFC otthonában elszenvedett vereség után az átalakulóban lévő Salgótarján. Félidőben olyan állás virított az eredményjelzőn, amely akár egy negyed után is állhatott volna: 23-19. A Honvédnál nem akadt igazi vezér, bár Pintér Dávid 13/6 pontig és 5 lepattanóig jutott, Kerpel Fronius Gáspár 10/6 ponttal, 5 lepattanóval és 4 gólpasszal zárt, Szalay Ákos és Stefán Dávid is 10-10 pontot tett a közösbe, előbbi ezt 3 gólpasszal, utóbbi pedig 5 lepattanóval fejelte meg, jobbak voltak a vendéglátók. Blaskovits László 22/9 pontjával és 8 lepattanójával sokat tett a nógrádi diadalért, a Moore helyére szerződtett új légiós, Dashan Karon Harris pedig érdekes tripla-duplával debütált: 15 mezőnykísérletből mindössze 11/3 pontot dobott, ám leszedett 12 lepattanót és kiosztott 11 gólpasszt társainak. A Kecskemétről igazolt Jakab Péter is sikeresen debütált, 18/6 ponttal és 3 lepattanóval, s hármójuk átlagon felüli teljesítménye elég volt most a győzelemhez a Salgótarjánnak.

Fotó: Soltész Tamás László