Női NB I: két hazai győzelem vasárnap
15
2017
2017. január 15.  |  21:19

Mindkét vasárnapi összecsapás a negyedik negyedben dőlt el a hölhgyeknél. A Győr a záró szakasz elején robbantott a PINKK ellen, a Vasas pedig a fővárosi derbin a 33. és a 37. perc között rázta le végleg magáról az MTK-t.

CMB Cargo UNI Győr - PINKK Pécsi 424  73-64 (18-16, 19-15, 15-21, 21-12)

Ahhoz képest, hogy a bajnoki tabellán 7 hely volt a két csapat között, alaposan megszenvedett a Győr (képünkön) a PINKK ellen. A vendég baranyaiak az első félidőben is jól tartották magukat, s csupán 6 pontos hátrányban voltak. Szünet után pedig a Katarina Ristic (17/9 pont, 3 gólpassz), Bozóki Bettina (15/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Nevena Markovics (12/6 pont, 6 lepattanó) trió vezérletével a 3. negyed végén át is vette a vezetést a baranyai alakulat, a záró etap előtt pedig 52-52-es döntetlenre állt a találkozó. A győriek a negyedik negyed elején vitték döntésre a dolgot. A szakasz első felét 12-2-re nyerte a Ceysha Goree (17 pont, 13 lepattanó) és a három Zsófi, Simon (17/3 pont, 4 lepattanó, 2 gólpassz), Hruscaková (11 pont, 3 lepattanó) és a születésnapján csapatát 10/3 ponttal és 2 lepattanóval győzelemhez segítő Varga vezetésével a Győr, amely végül a vártnál nehezebben, de hozta a kötelezőt.

Vasas Akadémia - MTK Budapest  66-54 (17-15, 14-15, 19-13, 16-11)

Közel három negyeden át két rutinos - Székely-Horváth Zsuzsanna (15/9 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz) és Zsovár Orsolya (11/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), valamint egy fiatal játékosa, Jankó Flóra (11/3 pont, 2 lepattanó) vezérletével remekül tartotta magát a Pasasrát-Városmajor szomszédvári rangadón az MTK a szerb Latinca Dusanics személyében a negyedik légiósát is leigazoló Vasas otthonában. A 28. perc végén csupán 44-43-ra vezettek a hazaiak, ám ekkor a negyedből hátralévő bő 2 percet 6-0-ra nyerve a záró etap előtt 7 pontos előnyt szerzett a Snezena Csolics (23/3 pont - 20 mezőnykísérlet - 10 lepattanó, 5 gólpassz) és Cassandra Rochel (14 pont, 12 lepattanó, 3 gólpassz, 2 blokk) duó vezette Vasas. Az összecsapás a 33. és a 37. perc között dőlt el. Ekkor 54-49-ről egy 9-0-lal 14 pontosra növelte előnyét a házigazda, amely a hajrára felőrölte ellenfele ellenállását. Dusanic 4/5-ös mezőnymutatóval 8 ponttal debütált a Vasasban, s Dúl Pankának (8/6 pont, 2-2 lepattanó és szerzett labda) ismét fontos szerepe volt a piros-kékeknél.