Fölényes soproni siker a női csúcsrangadón
15
2017
2017. január 15.  |  10:14

A Cegléd és a Sopron fölényes győzelmet aratva vágott vissza a ZTE-nek és a Szekszárdnak az őszi vereségért. A PEAC sikere nem forgott veszélyben a BEAC ellen.

VBW CEKK Cegléd - ZTE NKK 90-63 (31-12, 26-17, 16-18, 17-16)

Remek csapatmunkával lényegében egy negyed, de inkább egy félidő alatt eldöntötte a meccset a Cegléd. Maja Skorics (19/3 pont, 7 lepattanó), Nagy-Bujdosó Nóra (18/9 pont, 8 lepattanó), a hatalmas mezőnymunkát végző, s a CEKK játékát újfent remekül szervező Medgyessy Dóra (16 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 15 gólpassz), Katona Szidónia (14/3 pont, 3 gólpassz) és Kányási Veronika (13/3 pont, 5 gólpassz) jó játéka révén szünetben közel 30 ponttal (57-29) vezetett. Szünet után talán már a jövő heti Európa-kupa találkozóra gondolva Cziczás László próbált mindenkinek bőven játéklehetőséget adni. A második félidőt Kirby Burkholder (15/3 pont, 10 lepattanó), Böröndy Vivien (11 pont) és Őri Györgyi (10 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) vezérletével kiegyenlítetté tette a játékot a ZTE, de a fölényes hazai siker egy pillanatig sem forgott veszélyben.

PEAC-Pécs - BEAC-Újbuda 76-61 (22-14, 26-16, 11-6, 17-25)

A kosarakban gazdag első félidőben dominált az esélyes hazai csapat, amely Siksniute (19 pont), Kuster (17/3 pont, 9 lepattanó) és Juhász (9-9 pnt és lepattanó) eredményessége, valamint Mandics (5/3 pont, 6 gólpassz) szervező munkája révén közel 20 pontos előnyt szerzett. A küzdelmes harmadik negyed után 20 pont fölé nőtt a különbség. A BEAC-ot dicséret illeti, volt tartása. Süle Krisztina (18/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz), Barnai Judit (13 pont 5 lepttanó) és Gocsmann Ágota (10/6 pont) ponterősségének köszönhetően a záró szakaszban a 10 pontos lélektani határ közelébe jött fel, megnyerte a második félidőt, de a PEAC győzelmét nem tudta kétségessé tenni.

Uniqa Sopron - Atomerőmű KSC Szekszárd 79-53 (21-19, 27-13, 12-14, 19-7)

Egy negyeden át tudott ellenállni a Szekszárd a bajnoknak. Az első negyedben fej-fej mellett haladt a tabella két első helyezettje, jobbára szűken a hazaiak vezettek. A második szakaszt 7-0-lal kezdte a bajnok, a negyed közepén Turner (24/15 pont) és a hétközi Euroliga meccset kihagyó, pihent George (14/6 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével 10 pont fölé nőtt a soproni előny. Szünetig tovább nyílt az olló, félidőben 16 ponttal vezetett az Uniqa.

Térfélcsere után összekapta magát a Szekszárd, a 3. negyedet elvitte, mivel azonban Eva Lisecen (18/3 pont, 9 lepattanó) kívül más támadásban nem igazán tudott felnőni a csúcsrangadó szintjére - Maja Erkic 9/3 pontig jutott, de 15 mezőnykísérletből, és a magyar magból pedig csupán a jó hatékonysággal dolgozó Gereben Lívia (7/3 pont, 3/4 mezőnyből) dicsérhető - igazi, érdemi felzárkózásról nem beszélhettünk. A záró szakaszban újra rátett egy lapáttal a Sopron - ekkor Johnson (17/6 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) volt dicsérhető - és amely végül fölényes győzelmet aratott, s összesítésben nagyobb különbséggel nyert, mint amennyivel a szezon elején Szekszárdon kikapott.