Szerdai mesterhármas a nemzetközi kupákban
11
2017
2017. január 11.  |  23:04
Kmézics Zorán vezetőedző a Zielona Gora elleni Bajnokok Ligája mérkőzésen irányította először a Szolnoki Olaj csapatát. Remekül kezdett csapata, 7-0 után időt kértek a lengyelek. Agresszíven védekezett a magyar bajnok, az ellenfél csak a negyedik percben talált be először. Az első negyed után 24-12 volt az állás. A folytatásban rátett még egy lapáttal az Olaj, a játékrész derekán aztán varázsütésre megváltozott a játék képe, a Zielona Gora visszajött a meccsbe, a félidőre 37-33-as állással vonultak öltözőbe a csapatok.

Az ex-szolnoki James Florence vezérletével egyre közelebb került a hazaiakhoz a Zielona Gora, amely a harmadik negyed végére ki is egyenlített. Sőt a negyedik negyed elején Koszarek triplájával már a vendégek vezetettek, a Szolnok azonban még időben eszmélt. A piros-feketék visszavették az előnyt, és elhúztak ellenfelüktől. Az utolsó néhány perc már fieszta volt, a Szolnok megszerezte második győzelmét a Bajnokok Ligájában.

Szolnoki Olaj KK - Stelmet Zielona Gora 86-75 (24-12, 13-21, 18-22, 31-20)

Bajnokok Ligája, E-csoport, 12. forduló

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok

Szolnok: Pavlicsevics 18/12, Vojvoda 5/3, Barnies 16/9, Eilingsfeld 2, Andric 19/3. Csere: Wittmann 9/3, Boriszov 12/3, Tóth Á. 5, Hajdú -, Csák -, Rudner -.

Zielona Gora: Koszarek 10/6, Zamojski 5, Gruszecki 9/3, Dragicsevics 18, Vaughn 2. Csere: Florence 19/6, Moore 6, Kelati 2, Hrycaniuk 3.

Statisztika:

Magabiztos Körmend

Teltház előtt játszott a Körmend a Nanterre-rel a FIBA Europe Cup sorozatban. Terry Allen vezérletével a hazaiak kezdtek jobban, már tíz ponttal is vezettek, végül Invernizzi utolsó másodperces triplájával 26-19 állt az eredményjelzőn a negyed végén. Terry Allen lendületben maradt, a hazaiak nagyon elkapták a fonalat. A hajrára tíz ponton belülre kerültek a vendégek, és a nagyszünetre is maradt a kilenc egység a gárdák között.

A Körmend a szünet után is jól játszott, a vendégek továbbra is bajban voltak, nem találták a vasiak játékának ellenszerét. Gibbs duplája után már 20 ponttal vezettek a piros-feketék. Bár mindent megpróbáltak a franciák, nem tudtak igazán közel kerülni az MTE-hez. Gasper Potocnik együttese 17 ponttal nyert, ezzel egymás elleni eredményben is jobban áll a Nanterre-rel szemben.

Egis Körmend - Nanterre 91-74 (26-19, 20-18, 22-12, 23-25)

FIBA Europe Cup, 2. kör, 4. forduló

Körmendi Városi Sportcsarnok, 2000 néző

Körmend: Petty 19/9, Smith 17/6, Ferencz 8/6, Allen 27/15, Horti - Csere: Csorvási 6, Gibbs 12, Loveridge 3.

Nanterre: Warren 7/3, Morency 4, Riley -, Schaffartzik 22/18, Lessort 15 Csere: Butterfield 5/3, Conklin 10, Invernizzi 9/9, Zanna 2.

Nagy csatában nyert az Alba

Eleinte a Kolozsvár akarata érvényesült a fehérváriakéval szemben, Taylor duplájával, majd triplájával aztán fordítottak a vendégek, végül döntetlennel ért véget az első tíz perc. A folytatásban sem tudott ellépni egyik fél sem a másiktól. Egy 8-0-ás magyar etapra 9-0-val feleltek a románok, így 48-43-ra vezetett félidőben az U-BT Cluj Napoca.

A szünet után is folytatódott a nagy küzdelem, továbbra is felváltva vezettek a csapatok. A játékvezetői hármas néhány ítélete borzolta a kedélyeket a vendégeknél. A remeklő Lóránt vezetésével az Alba megnyerte a negyedet, de a záró felvonás előtt még egypontos hátrányban volt (64-63). Remekül védekezett, de támadásban pontatlan volt a magyar listavezető az utolsó negyed elején. Már-már úgy tűnt, a kolozsváriak megnyerik a meccset, amikor Justin Edwards büntetői után Farr dobott egy hármast. Rasic háromból csak kettő szabaddobást értékesített, Taylor és Lóránt keze viszont nem remegett meg, így az Alba Fehérvár nagyszerű győzelmet aratott, amivel a csoport élére ugrottak.

U-BT Cluj Napoca - Alba Fehérvár 81-86 (21-21, 27-22, 16-20, 17-23)

FIBA-EC, 2. csoportkör, 4. forduló, Kolozsvár.

U-BT Cluj Napoca: Adamovic 15/9, Dykes 13, Rasic 17/15, Török -, Barro 8. Csere: Pustozvonov 23/9, Tóth A. 5, Gheorghe -, Jucan -.

Alba Fehérvár: Taylor 13/9, Edwards 16/3, Shepard 9, Lóránt 19/3, Keller Á. 4 Csere: Farr 12/6, Markovics 8/6, Burgess 5/3, Tóth P. -.

Fotó: fiba.com