Folytatódott a férfi másodosztályú bajnokság
08
2017
2017. január 8.  |  22:45

Keleten egy, nyugaton pedig két rangadóval kezdődött az új esztendő a férfi másodosztályban. A MEAFC és az Oroszlány hazai pályán, a Veszprém pedig Győrben nyert fontos mérkőzést.

KELETI CSOPORT

MEAFC-Váráshelyi Kosársuli 87-82 (24-24, 23-19, 21-25, 19-14)

A harmadik negyed után döntetlenre álltak a felek a rangadón, sőt a 33. percben mindkét csapat hetvenkedhetett 70-70-nél. A záró etap közepén egy 4-0-lal fordított a Máté Balázs (24/6 pont, 6 lepattanó), Drahos Gábor (17/3 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) és Szojka Gábor (13 pont, 12 lepattanó) vezette MEAFC.  A vendégek Szabó Péter (24/6 pont, 4 gólpassz), Rotás Imre (14 pont, 5 gólpassz), Kelemen Balázs (12 pont, 9 lepattanó) és Varga Zalán (11/3 pont) révén mindent megtettek a győzelemért, de az utolsó percben a hazaiak 4-ből 4 büntető értékesítve végül nagy csatában föléjük kerekedtek.

Tiszaújvárosi Phoenix - EKE Eger KOK 72-68 (10-18, 19-9, 21-20, 22-21)

A vendégek remek kezdésükkel elsősorban Tóth Zoltán (16/9 pont), Illés Balázs (14 pont, 4 lepattanó), Csákvári Csaba (11/3 pont, 6 lepattanó), valamint Varga Imre (10 pont, 7 lepattanó) vezetésével alaposan ráijesztettek az esélyes hazaiakra. A második negyed a borsodi gárdáé volt,  félidőben már a Madár András (19/9 pont, 3 gólpassz), Debreceni Dániel (18 pont, 8 lepattanó) és Pöstyéni Zoltán (10 pont, 15 lepattanó) vezette Phoenixnél volt az előny. A második félidőben végig fej-fej mellett haladtak a felek. A 39. perc elején még a vendégek vezettek, ám 68-67-es egri vezetésnél Madár triplájára nem volt válasz, így a vártnál jóval nagyobb küzdelemben született meg a Tiszaújváros sikere.

NYUGATI CSOPORT

MOTAX Pápai KC - SMAFC-NYME 95-82 (30-27, 21-17, 25-14, 19-24)

Kosáresővel kezdődött az újév Pápán. Félidőben 7 pont előnye volt a Nikola Majicsot nélkülöző, Kálmán László (20/9 pont, 6 gólpassz), Keresztes Rafael (17 pont, 9 lepattanó), Szanati Mátyás (16 pont, 7 lepattanó) és Horváth Attila (15/12 pont) vezette hazai gárda, amely végérvényesen a 3. negyedben döntötte el a meccset a maga javára. A befejező 10 percben az első számú magas embere, Kovács Benedek nélkül játszó fiatal soproni együttes a két Rátvay-fivér, Tamás (19/9 pont) és Balázs (17 pont, 9 lepattanó) vezérletével "kozmetikázott" vereségén, de szorossá tenni már nem tudta a meccset.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győr - HOYA Pannon Egyetem Veszprém 70-76 (16-15, 21-21, 12-22, 21-18)

Az idei első játéknap nyugati rangadója is a 3. negyedben dőlt el. A kiegyenlített első félidő után Körtélyesi Gergely (21/6 pont, 7 lepattanó), Nebojsa Pavlovic (17/3 pont, 5 lepattanó), Kámán Tamás (11/3 pont, 7 lepattanó), valamint a hatalmas mezőnymunkát végző Hegedűs Attila (8/3 pont, 13 lepattanó, 3 blokk) vezérletével elhúzott a vendég Veszprém. A Ruják Bence (20/9 pont, 4 lepattanó), Nárai Bence (16/3 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda), Puszta Dávid (15/3 pont, 4 szerzett labda) és Gombás Gábor (12/6 pont, 10 lepattanó) vezette vendéglátók már nem tudták szorossá tenni a rangadót. 2 perccel a befejezés előtt 12 ponttal ment a Veszprém, az ekkor kivágott 7-0-s győri roham már túl későinek bizonyult.

Metal-Work Bonyhádi KSE - PVSK Kronosz Kiadó 80-76 (23-15, 22-17, 13-13, 14-27, 8-4)

Három negyed után biztos győztesnek látszott az ismét nagyot alakító Tömösváry Máté (33/6 pont, - igaz 26 rádobásból - 16 lepattanó), valamint Baki Sándor (21/6 pont, 8 lepattanó), Braun Bence (12 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Ugrinic Sinisa (9/3 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) vezette, ekkorra 13 pontos előnyt felépítő hazai gárda. A vendég pécsi fiatalok azonban Antóni Csanád (19/9 pont - 15 rádobás), Krajanski Boris (18 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz), Demeter Attila (14 pont, 10 lepattanó), Veljko Dragasevic (11/6 pont, 7 lepattanó) és Popgyákunik Balázs (10/9 pont) jóvoltából, azaz igazi csapatmunkával parádés 4. negyedet produkálva ledolgozták hátrányukat, sőt a győzelem megszerzéséhez is labdájuk volt a rendes játékidő végén. A túlórában azonban új erőre kaptak a hazaiak, s végül megnyerték a váratlanul izgalmasan alakuló találkozót.

OSE Lions - MTK Törökbálint 91-74 (21-17, 18-18, 24-18, 27-21)

A légióshoz méltón vezéregyéniségként kosarazó Jester Lewis (31/6 pont, 7 szerzett labda, 9 gólpassz), valamint Wehner Zoltán (12/3 pont, 4 lepattanó) és Kiss Kornél (10/3 pont, 5 gólpassz) vezérletével nyerte meg a rangadót az Oroszlány. A jól küzdő, s helyenként jól is játszó, a feladathoz felnövő Horváth Kristóf (20/9 pont, 5 lepattanó), Jakab Péter (18/6 pont, 4 gólpassz), Szabó Tibor (12 pont, 5 gólpassz) és Boinitzer Dávid (10 pont, 6 lepattanó) vezette törökbálintiak jól tartották magukat, de nem vplt esélyük nyerni az oroszlányi katlanban.

Fotó: oselions.hu