Magabiztosan nyert a bajnok a fővárosban

BEAC ÚJBUDA-UNIQA SOPRON 67-98 (17-26, 15-25, 13-21, 22-26)

Budapest, Gabányi-sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Pozsonyi, Válé, Varga-Záray

BEAC: Pál 6, PUSZTAI P. 15/3, Süle 12/12, György 2, Barnai 9. Csere: Szabó F. 4, Király L. 4, Lelik 7/3, László 2, Kocsis F., Suppán 6, Gocsman. Edző: Balogh Judit

SOPRON: TURNER 14/6, WENINGER 10, JOHNSON 22/6, CRVENDAKICS 19/3, HATÁR 14. Csere: Krnjics 4, Dubei 9/3, Czukor 6, Bakó. Edző: Sterbenz László

Kipontozódott: György (39. p.), Határ (40. p.)

A meccs elején 5-2-re még a BEAC vezetett, ám Alekszandra Crvendakics (19/3 pont, 12 lepattanó, 8 gólpassz) és a Sopronba való visszatérése után most debütáló Shenise Johnson (22/6 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz) vezérletével egy 17-0-t repesztett a bajnok. A második negyed elején még egy 14-3-at bemutatva 20 ponttal vezetett az Uniqa, ezzel eldöntve a meccset. Szünet után Pusztai Petra (15/3 pont), valamint Süle Krisztina (12/12 pont, 5 lepattanó) eredményessége révén időnként kiegyenlítetté tette a játékot a BEAC, ám a vendégektől Yvonne Turner (14/6 pont), Határ Bernadett (14 pont, 4 lepattanó) és Weninger Virág (10 pont 6 gólpassz) is ponterősen játszott, így Fegverneky és George nélkül is simán érvényre juttatta a papírformát a bajnok.

A PEAC kispadja hozta a győzelmet a Vasas ellen

PINKK-PÉCSI 424-VASAS AKADÉMIA 72-57 (16-26, 18-10, 10-10, 28-11)

Kozármisleny, 350 néző. Vezette: Kulcsár T., Vida, Goda

PÉCS: Sánta 5, Ruják 5/3, Benke 5/3, Bozóki 6, KOVALCSIK 8. Csere: RISZTICS 11/9, MARKOVICS 10/6, GÉMES-SAROK 20/12, Martonosi, Sera 2. Edző: Halmai Gábor

VASAS: CSOLICS 10/3, Bachvarova 8, DÚL 15, Mérész 4, ROCHEL 15. Csere: Bajnóczi 3/3, Dobos 2. Edző: Igor Skocovszki

Kipontozódott: Bozóki (37. p.)

A Vasas az újabban a felnőttek között is egyre markánsabb teljesítményt nyújtó Dúl Panka (15 pont, 7 lepattanó), Cassandra Rochel (15 pont, 6 lepattanó), valamint a gyenge dobóformát kifogó, de hatalmas mezőnymunkát végző Snezena Csolics (10/3 pont, 3/19 mezőnyből, 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 6 gólpassz) vezetésével 10 pontos előnyt szerzett az első negyedben. Az ekkor dobott 26 pontjára a hátralévő 30 percben alig többet, 31-et tudtak hozzátenni a vendégek.

A PINKK a talán élete meccsét játszó Sarok Nikolett (20/12 pont, 4/5 tripla, 9 lepattanó), valamint Katarina Ristic (11/9 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), Nevena Markovics (10/6 pont, 2/2 tripla) révén szünetig 2 pontra faragta hátrányát, s  a 3. negyed után is ugyanez volt a helyzet. A záró szakasz Rochel 2 jó büntetőjével indult, ám 48-44-es Vasas vezetés után Ristic hármasa egy 8-0-s, fordítást jelentő hazai rohamot indított útjára. Ebből még visszajött, visszaszerezte a vezetést a Vasas, ám az utolsó bő 6 percben - ahogy mondani szokás - csak egy csapat volt a pályán: a hajrát 20-4-re nyerte a PINKK, amelyben az említetteken kívül Kovalcsik Emese (8 pont, 9 lepattanó) és Ruják Nóra (5/3 pont, 6 gólpassz) is hasznosan játszott, sokat tett azért, hogy a baranyai együttes egyről a kettőre jusson a győzelmek tekintetében.

Hatalmas küzdelemben nyert rangadót a Szekszárd

ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD-PEAC PÉCS 64-56 (14-14, 15-15, 9-17, 26-10)

Szekszárd, 1200 néző. Vezette: Pálla Z., Tőzsér D., Gyuris P.

ATOMERŐMŰ: Gereben, Studer Zs., Bálint R. 2, ERKIC 20/12, Lisec 8. Csere: THEODOREÁN 10/6, Studer Á. 4, PIRSIC 17, Mansaré, Scsekics 3/3. Edző: Djokics Zseljko

PEAC: MANDICS 13/6, Kuster 12, Raksányi 5/3, JUHÁSZ D. 10, Siksniuté 3. Csere: Licskai, FŰRÉSZ 12/12, Szűcs R., Szűcs L. 1. Edző: Borisz Majlkovics

Az első félidőben a két jól védekező csapat kemény küzdelmében fej-fej mellett haladtak a felek. Szünet után a beteg Zele Dorinát nélkülöző pécsiek Sanja Mandics (13/6 pont, 7 szerzett labda, 4 gólpassz) Jessica Kuster (12 pont, 4 lepattanó), Fűrész Dia (12/12 pont),valamint Juhász Dorka (10 pont, 7 lepattanó) révén magukhoz ragadták az irányítást, s 8 pontos előnyt szereztek.

Izgalmasan alakult a záró szakasz. Fokozatosan csökkentette hátrányát a remek dobóformát kifogó szlovén bedobó Maja Erkic (20/12 pont, 4/5 tripla, 3-3 lepattanó és gólpassz), valamint a Szekszárdon masszív dupla-duplával debütáló honfitársa, Snadra Pirsic (17 pont, 12 lepattanó), valamint Theodoreán Alexandra (10/6 pont, 3-3 lepattanó, szerzett labda és gólpassz) és a játékot ügyesen szervező Studer Ágnes (4 pont, 7 gólpassz) jóvoltából a Szekszárd, de a 38. perc elején még 56-53-ra a PEAC vezetett. Az utolsó 3 percben azonban hengereltek, s egy 11-0-s rohammal a maguk javára fordították a meccset a vendéglátó tolnaiak.

Bravúros győzelmet aratott a Cegléd Miskolcon

ALUINVENT DVTK-CEKK CEGLÉD 72-75 (19-21, 17-25, 17-14, 19-15)

Miskolc, 1100 néző. Vezette: Győrffy, Ádám J., Fodor A.

DVTK: Horváth B., Czank 7/3, RASHEED 19/9, Tomlinson 9/3, JOVANOVIC 16. Csere: PRAHALIS 13/6, Győri, Szécsi 8/6. Edző: Maikel Lopez

CEGLÉD: KÁNYÁSI 12/6, Medgyessy 12, Makszimovics 12, SKORIC 15/6, BUJDOSÓ 12. Csere: Serbán 3/3, Katona 9. Edző: Cziczás László

Kipontozódott: Skoric (39. p.)

Ellentétes félidők meccse lett a rangadó. Az első félidőt remek csapatmunkával uralta a vendég Cegléd, amely szünetig Maja Skorics (15/6 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Jelena Makszimovics (12-12 pont és lepattanó), Medgyessy Dóra (12 pont, 7 gólpassz), Nagy-Bujdosó Nóra (12 pont, 9 lepattanó) és Kányási Veronika (12/6 pont, 3 gólpassz) vezérletével 10 pontos előnyt szerzett.

Szünet után, a 3. negyedben 3 pontot faragott hátrányán a Rasheed Rita (19/9 pont, 11 kiharcolt fault) Tina Jovanovics (16 pont, 17 lepattanó), valamint a debütálása alkalmával bizonyítani próbáló, sokat vállaló Samantha Prahalis (13/6 pont, 4/20 mezőnyből, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 3 gólpassz) vezette Diósgyőr.

A záró szakasz közepén azonban ismét 9 pont volt a vendégek előnye. Ekkor Louella Tominson (9/3 pont, 10 lepattanó) triplája egy 7-0-s hazai roham kezdete volt, 2 pontra feljött a Diósgyőr, ám a kritikus, kiélezett pillanatokban valaki mindig átlendítette a holtponton a Ceglédet, amely újra megugrott 6 ponttal, s nyert, a végeredményt Prahalis állította be triplával.

Az MTK-Győr mérkőzést későbbi időpontban rendezik.