Férfi NB I: négy meccs után nyert ismét a Szeged
05
2017
2017. január 5.  |  03:46
7-0-val kezdtek a hazaiak, akik szinte az utolsó pillanatig parádésan, 100 %-kal dobtak. A vendégeket Karahodzsics vitte a hátán, az első tizenkilenc kecskeméti pontból tizenegyet ő szerzett (később kiderült, hogy ezzel el is lőtte minden puskaporát). Ivosev büntetőivel alakult ki az első negyed vége (28-23). Boltics sorra osztotta ki a gólpasszokat társainak, Lilov újabb triplájával pedig a tizenegyedik percben már 18 pontnál járt. A bolgár később sem állt le, a félidőben 46-41 volt az állás.

A fordulás után is őrizte előnyét a Szedeák, a KTE azonban nem adta fel. Mindkét oldalon elsősorban a légiósok villogtak, 67-60-ról indult a záró felvonás. Nagy változás már nem történt a lefújásig, Nikola Lazics együttese négy vesztes meccs után felállt a padlóról, megérdemelt győzelmet aratott, és ezzel megmaradt az esélye arra, hogy ott legyen a Magyar Kupa nyolcas döntőjében.

Naturtex-SZTE-Szedeák - KTE-Duna Aszfalt 86-77 (28-23, 18-18, 21-19, 19-17)