Jan
2017
2017. január 5.  |  00:05
Kiesett a BL-ből a Szolnok

Sokat hibáztak a csapatok a Partizán Belgrád-Szolnoki Olaj Bajnokok Ligája mérkőzés első negyedében. Sokáig a vendégek akarata érvényesült, de a hajrához érkezvén aztán fordítottak a szerbek, tíz perc után 17-15 volt az állás. Hullámzóan alakult a folytatás, három perc alatt 7-0-val kezdett a Partizán, átlépte a tízet is a differencia, aztán lendületbe jött a magyar csapat, a félidő végére azonban ismét elmentek tízzel a szerbek (35-25).

A fordulás után sem sokat változott a játék képe. Az új center, Andric vezérletével kapaszkodni kezdett a Szolnok, aztán megint elment több mint tízzel a Partizán, majd megint visszajött az Olaj. Vojvoda vette vállára a piros mezeseket, az ő kosara zárta a harmadik negyedet is (55-50). A záró felvonásra állandósult a különbség, hiába próbálkozott az Ivkovics-legénység, csak a tisztes helytállásra futotta erejéből. A tízedik vereséggel pedig az is eldőlt, hogy már matematikai esélye sincs a BL-továbbjutásra a Szolnoknak.

Partizán Belgrád - Szolnoki Olaj KK 77-67 (17-15, 18-10, 20-25, 22-17)

Bajnokok Ligája, E-csoport, 11. forduló

Hala Pionir

Partizán: Hatcher 12/3, Vrabac 7, Andrics -, Bircsevics 11/3, Lukovics 14.

Csere: Pot 13/3, Marinkovics 6/6, Jovanovics -, Velicskovics 11, Koprovica 3. .

Szolnok: Kinney 5/3, Vojvoda 21/15, Barnies 3/3, Boriszov 12/9, Tóth Á. 8. Csere: Pavlicsevics 3/3, Wittmann -, Andric 13, Eilingsfeld 2.

Simán kikapott az Alba

A francia bajnokság egyik élcsapatának, a Pau-Lacq-Ortheznek a vendégeként kezdte a 2017-es évet az Alba Fehérvár. Felváltva vezettek a csapatok az elején, bár a negyed utolsó duplája a hazaiaké volt, de így is a magyarok vezettek (19-22). Sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok a folytatásban is, 38-34 után viszont megtört az Alba lendülete, a félidőre kilencpontos előnyt harcolt ki magának az Orthez (43-34).

A harmadik negyed második felétől egyre jobban kezdett nyílni az olló, a 27. percben Cooper hárompontosa után már több mint hússzal vezetett a Pau. Az utolsó játékrész előtt eldőlt a találkozó (70-47). A csoda elmaradt a végén, a franciák becsületből még a negyedik negyedet is megnyerték, az Alba ezzel elszenvedte első vereségét a második csoportkörben.

Pau-Lacq-Orthez - Alba Fehérvár 89-63 (19-22, 24-12, 27-13, 19-16)

FIBA Europe Cup, 2. csoportkör, 3. forduló

Pau, Palais de Sports de Pau

Pau-Lacq-Orthez: Cooper 15/12, Goods -, Bokolo 4, Robinson 13/6, Koffi 17. Csere: Okobo 8/3, Cavaliere 4, Chikoko 6, JK Edwards 2, Mipoka 20/12.

Alba: Taylor -, Edwards 16/12, Shepard 16, Lóránt 5, Keller Á. 6. Csere: Burgess 1, Markovics 4, Farr 10/3, Tóth P. 3/3, Keller I. 2.

Izraelben győzött a Körmend

Nehezen lendültek bele a csapatok a Herzlija-Körmend találkozón a pontgyártásba. Az izraeli csapat kapta el hamarabb a fonalat, amely tíz perc alatt kilencpontos előnyt harcolt ki magának (21-12). Kellett egy kis idő, mire belerázódott az MTE, a második negyedet parádésan kezdték a vasiak, 30-33-nál már náluk volt az előny, a nagyszünetre pedig hétpontos fórt harcolt ki magának a Potocnik-legénység (35-42).

A nagyszünet után elemében volt Ferencz Csaba, pillanatok alatt tíz pont fölé kúszott a Körmend előnye. Magabiztosan vezettek a vendégek, a Herzlija nem találta a fogást a magyar gárdán. A hazaiak számára már nem volt visszaút, a piros-feketék végül 17 ponttal, 87-70-re nyertek.

Bnei Herzlija - Egis Körmend 70-87 (21-12, 14-30, 17-25, 18-20)

FIBA Europe Cup, 2. kör, 3. forduló

Herzlija, Hyuvel Hall

Bnei Herzlija: Green 10/6, Leumi 12/6, Zelkovits 3/3, Kanacevic 9, Adrien 14 Csere: Jacko 7, Dennis 9/3, Sharp 6/6.

Körmend: Petty 10, Smith 13/9, Ferencz 26/18, Allen 15/3, Horti 6 Csere: Loveridge 13/9, Doktor -, Csorvási 4, Németh -.

Fotó: fiba.com