Hanga Ádám volt a mezőny legjobbja a csúcsderbin
04
2017
2017. január 4.  |  04:48

Már az újév harmadik napján pályára lépett a magyar válogatott kiválósága és csapata a Baskonia a spanyol bajnokságban. Az ellenfél a címvédő és jelenleg is listavezető Real Madrid volt, amely világsztárok sokaságával érkezett Vitoriába, és amelyet rekordszámú 14316 szurkoló várt.

A mérkőzésen azonban a hazaiak akarata érvényesült, és végig remekül védekezve (mindössze 62 pontot engedélyezve Európa egyik legjobb támadógépezetének) magabiztos győzelmet arattak. A nagyszünetben ötpontos előnnyel (32-27) mehetett a baszk csapat az öltözőbe, ám fordulás után Rudy Fernandez vezetésével a fővárosiak egyenlítettek. Ám ekkor egy szenzációs 15-0-s rohammal (amelyből Hanga parádés szerelésekkel és gólpasszokkal vette ki a részét) a Baskonia ellépett riválisától, sőt a harmadik negyed végére 23 pontra növelte előnyét. A záró felvonás így már csak a lelkes hazai közönségnek szóló jutalomjáték maradt, végül 77-62-es hazai siker született.

Hanga Ádám parádés statisztikai mutatókkal zárt: 16 pont (3/4 dupla, 2/5 tripla, 4/4 büntető), 3 gólpassz, 2-2 lepattanó és szerzett labda fűződik a nevéhez. Emellett volt 3-3 beütött személyi hibája és eladott labdája, valamint 5 kiharcolt faultja, így bő 24 percnyi játékidő alatt 18 VAL-lal zárt - hatékonyságban és pontokban is a mezőny legjobbja lett.

Baskonia - Real Madrid 77-62 (20-19, 12-8, 33-15, 12-20)

Statisztika:

A szoros élmezőnyben 14 forduló után a Real - veresége ellenére - első maradt (11-3), míg a Baskonia az ötödik helyet foglalja el (9-5).

Fotó: baskonia.com