Vereség az osztrákok ellen
24
2016
2016. augusztus 24.  |  22:34

Szerdán este utolsó felkészülési találkozóját játszotta a magyar férfi kosárlabda-válogatott az Európa-bajnoki selejtezősorozat előtt, a mieink ellenfele Ausztria volt a kecskeméti Messzi István Sportcsarnokban.Először számíthatott minden játékosára Sztojan Ivkovics szövetségi kapitány. Az első negyed után a jobban védekező vendégek vezettek, aztán a folytatásban feljavultak a magyarok, a nagyszünetben azonban az ellenfél vezetett 26-24-re.

A második félidő 6-0-ás magyar rohammal indult, fordítottunk, és az utolsó felvonásnak már magyar előnnyel - ha nem is naggyal - vághattak neki a csapatok. A hajrában aztán 51-46-ról az osztrákok egy 11-0-ás sorozattal fordítottak, ezt a hátrányt még ledolgoztuk (61-61), de Hopfgartner a dudaszó pillanatában volt eredményes távolról, így végül kikaptunk 64-61-re.

MAGYARORSZÁG-AUSZTRIA 61-64 (12-17, 12-9, 21-15, 16-23)

Kecskemét, 1000 néző. V: Papp P., Benczur, Praksch

MAGYARORSZÁG: Wittmann 6/3, VOJVODA 16/9, Hanga 15/3, Keller Á. 2, Jones 4. Csere: Tóth Á., Perl 4, Eilingsfeld, FERENCZ 14/12.

Szövetségi kapitány: Sztojan Ivkovics

AUSZTRIA: Schreiner 5/3, Klepeisz 4, Murati 2, Lamesic 5, MAHALBASIC 6. Csere: Trmal, Lanegger 6, Kramer 6, HOPFGARTNER 7/3, RADOS 16, Vieider, Shaw 7/3, Koch

Szövetségi kapitány: Kemzura Kestutis

Kiállítva: Keller Á. (29. p.), Trmal (29. p.)

Sztojan Ivkovics: - Ez kevés lesz a selejtezőkön. Biztató volt viszont, hogy Hanga és Jones, akik eddig nem tudtak együtt játszani, a második félidőben már elkapták a ritmust. A kiállítás és a közjáték kicsit megzavart bennünket. Most két napot pihennek a srácok, utána lesz még négy napunk a britek elleni meccs előtt.

Az Eb-selejtezők első mérkőzésére augusztus 31-én 18 órától kerül sor Kecskeméten.