U16-os fiú Eb: tizenharmadik lett a magyar válogatott
20
2016
2016. augusztus 20.  |  22:30
Lejátszotta utolsó mérkőzését a magyar fiú U16-os kosárlabda válogatott a szófiai B-divíziós Európa-bajnokságon. A mieink Koszovóval találkoztak.

A mérkőzés elején a szegedi Meleg Gergő vette vállára a csapatot, bár ekkor még az ellenfél is tartani tudta a lépést. Az első negyedet kilenc ponttal nyertük (20-11), a folytatásban pedig csak tovább nőtt a különbség. A félidőben 20-36-os állást mutatott az eredményjelző.

A fordulás után sem változott a játék képe, csak még tovább nyílt az olló. A záró játékrésznek 32-56-ról vágtak neki a csapatok, csak formalitás volt a hátralévő játékrész. A végére harmincat is átlépte a különbség, a mieink ezzel a B-divíziós Eb 13. helyén zártak.

Koszovó U16 - Magyarország U16 46-80 (11-20, 9-16, 12-20, 14-24)