U16-os fiú Eb: vereség Portugáliától
19
2016
2016. augusztus 19.  |  00:17
A szünnap után Portugália ellen folytatta szereplését az alsóházban a szófiai U16-os, B-divíziós Európa-bajnokságon a magyar fiú kosárlabda válogatott.

A sérültek közül felépült Martinez, azonban Somogyi már nem játszhat ezen a tornán. Jól kezdtünk, három perc után 8-2-re vezettünk, egy időkérés után azonban kiegyenlítettek, majd fordítottak is a luzitánok. Az első negyed után 17-21-es hátrányban voltunk. A második negyed elején még egyszer sikerült kiegyenlítenünk, de nem sokáig örülhettünk, az ellenfél visszaverte felzárkózási kísérleteinket, sőt még növelni is tudta előnyét a félidőre (31-37).

A harmadik negyedben sem jutottunk közelebb a portugálokhoz, 40-47-es állásról indult a záró felvonás. A nagy hajrá és a fordítás elmaradt, a végére elfáradtunk. Ezzel a vereséggel eldőlt, hogy pénteken a román-grúz mérkőzés vesztesével folytatjuk a 13-16. helyért.

Váradi Attila, a magyar válogatott szövetségi edzője: - Elsősorban fizikálisan volt nagyon nehéz a mai mérkőzés, ellenfelünk mezőnybeli fizikális fölényét nagyon jól érvényesítette. Hiába nyertük meg a lepattanócsatát, hiába játszottunk hatékonyan felállt védelem ellen, átmeneti játékokban sok hibát követtünk el és a 27 eladott labdával megpecsételtük sorsunkat. Nehéz mérkőzés volt, a pályára lépő játékosaink maximálisan harcoltak, ehhez elismerésem, de sajnos védekezésben és támadásban többet hibáztunk ellenfelünknél.

Magyarország U16 - Portugália U16 58-65 (17-21, 14-16, 9-10, 18-18)