U16-os fiú Eb: fölényes győzelem Skócia ellen
17
Aug
2016
2016. augusztus 17.  |  01:04
Skócia ellen játszotta utolsó csoportmeccsét az U16-os, B-divíziós Európa-bajnokságon kedden a magyar fiú kosárlabda-válogatott. Váradi Attila edző sérülés miatt már nem számíthatott Somogyi Ádám és Martinez Ralf játékára.

Ennek ellenére sikerült villámrajtot vennünk, öt perc után 14-0-val kezdtünk, az első negyedet 31-2-re megnyertük. Ezzel nagyon hamar el is dőltek a lényegi kérdések. A második negyedet négy ponttal elveszítettük, de így is 49-24-re vezettünk a félidőben.

A szünet után még tovább nőtt a különbség, a záró szakasznak 69-39-es állással vágtak neki a csapatok. Végül negyvenegy ponttal nyert a magyar válogatott, amely három győzelemmel és két vereséggel harmadikként zárt a csoportjában, így az alsó ágon, a 9-16. helyért folytatja szereplését az Eb-n.

Váradi Attila, a magyar válogatott szövetségi edzője: - Felkészültünk ellenfelünkből és az első negyedben annak megfelelően játszottunk, sajnos akárcsak minden mérkőzésünkön most is volt szinte érthetetlen rövidzárlatunk, ahol ellenfelünk élni tudott a felkínált lehetőséggel. Ahhoz, hogy jól felkészült, komoly csapatokat le tudjunk győzni ilyen periódusok nem lehetnek a játékunkban. Összességében gratulálok a csapatnak!

Magyarország U16 - Skócia U16 88-47 (31-2, 18-22, 20-15, 19-8)