15
Aug
2016
2016. augusztus 15.  |  00:20
A 2015-ös Európa-bajnokság 20. helyezett csapata, Észtország ellen zárta a romániai négyes tornát a magyar férfi kosárlabda-válogatott.
Sztojan Ivkovics ma is kilenc embert rotált, Keller Ákos, Ferencz Csaba, Jarrod Jones és Wittmann Krisztián át sem öltöztek, Vojvoda Dávid pedig a harmadik negyedtől pihenőt kapott.
Az első negyedet 13-19-re elveszítettük, a másodikat viszont hasonló arányban megnyertük, így a félidőre szoros eredménnyel vonultak öltözőbe a csapatok (28-29). A második játékrészben is folytatódott a nagy küzdés, eleinte még őrizték minimális előnyüket az észtek, de aztán Perl és Váradi vezérletével 44-44-re feljöttünk a záró felvonásra.
Innentől már szinte végig a mi akaratunk érvényesült, a 38. percben ugyan még fordítottak az észtek (51-53), de Perl Zoltán duplájának, és egy értékesített büntetőjének köszönhetően a magyar válogatott egy pontos sikert aratott, ezzel két győzelemmel és egy vereséggel zártuk a romániai tornát.

Sztojan Ivkovics, a magyar válogatott szövetségi kapitánya:
Nemcsak a jelent, a jövőt is megpróbáljuk építeni. Kilencfős rotációt próbálgattam ma is, ezért nem játszott Keller, Wittmann, Jones és Ferencz sem, Vojvoda pedig a harmadik negyedtől pihenőt kapott. Akárcsak eddig, ma is mindenki megtett mindent a győzelemért. Úgy gondolom, hogy a torna legerősebb csapata az észteké, úgyhogy különösen büszke vagyok arra, hogy le tudtuk őket győzni. Nagyon kemény kosárlabdát játszanak, igazi brusztolós, kőkemény meccs volt. Az elmúlt négy évben bíztunk egy rendszerben, és ez a rendszer most is hozza az eredményt. Remélem, most már mindenki megérti, amit eddig is mondtam, hogy a négy évvel ezelőttihez képest a magyar válogatott sokkal előbbre tart. Nem véletlen, hogy a második kalapból sorsoltak minket a selejtezőkön. Persze ez nem jelent semmit, ettől még nem adják ingyen az Eb-re való kijutást, csak nem kell elájulni, ha az ellenfélnél rangos bajnokságokban szereplő, nagy nevek játszanak, mert a mi fiaink is jók. Hajrá magyarok!

Magyarország – Észtország 54–53 (13–19, 15–10, 16–15, 10–9)
Kolozsvár, edzőmeccs
Magyarország: Ruják 3/3, Kovács P. -, Vojvoda 13/3, Tóth N. 2, Csorvási 9. Csere: Eilingsfeld 5/3, Tóth Á. 4, Perl 11, Váradi 7.