U16-os fiú Eb: magabiztosan vertük az íreket
13
2016
2016. augusztus 13.  |  20:48
Szombaton Írország ellen folytatta szereplését a szófiai B-divíziós Európa-bajnokságon a magyar U16-os fiú kosárlabda-válogatott.

Az ellenfél szerezte meg a vezetést a feldobás után, ám ekkor vezettek először és utoljára a mérkőzésen. Uraltuk az első negyedet, melyet 27-17-re megnyertünk. A félidőre ugyan felzárkóztak a szigetországiak, de a magyar csapat vezetése nem forgott veszélyben. Húsz perc után 46-41 volt az állás.

A második félidő elején egy 7-0-s szériával ismét tíz fölé kúszott a különbség. A harmadik negyedben sikerült kétszer annyi pontot szerezni, mint az ellenfélnek, így 68-52-es, megnyugtató előnyről várhattuk a befejező szakaszt.

A végére még tovább nőtt a különbség, Váradi Attila fiai teljesen megérdemelten nyertek. Vasárnap szünnap, hétfőn pedig Izrael következik.

Váradi Attila, a magyar válogatott szövetségi edzője: A kötelező az sajnos nem mindig könnyű, volt egy kis kihagyásunk, de azt leszámítva uraltuk a mérkőzést, végig kézben tartottuk és irányítottuk. Ezzel a mérkőzéssel elkezdtük a felkészülést a pihenő nap utáni fontos összecsapásra. Gratulálok a csapatnak!

Magyarország U16 - Írország U16 90-66 (27-17, 19-24, 22-11, 22-14)