U16-os fiú Eb: hosszabbítás után kaptunk ki az angoloktól
12
Aug
2016
2016. augusztus 12.  |  20:38
Pénteken Anglia ellen folytatta szereplését a szófiai B-divíziós Európa-bajnokságon a magyar U16-os fiú kosárlabda-válogatott.

A találkozó elején még mi vezettünk, ám egy 2-13-as szériával fordítottak a britek, és az első negyedet 21-12-re megnyerték. A folytatásban egyre tovább nőtt a különbség, a félidőben már 22-39 állt az eredményjelzőn.Váradi Attilának sikerült rendet tennie a fejekben a szünetben, a harmadik negyedet tíz ponttal megnyertük, ezzel a záró felvonás előtt ismét látótávolságon belülre kerültünk (40-47).

Kevesebb, mint két perc volt hátra a rendes játékidőből, amikor Somogyi büntetőből kiegyenlített (52-52). Tizenegy másodperccel a vége előtt, 54-56-nál Váradi Attila időt kért, a dudaszó előtt nem sokkal pedig Dancsecs kiegyenlített, így jöhetett a hosszabbítás.Jól kezdtünk a ráadást, két perccel a vége előtt 61-58 volt ide. Pillanatok alatt kaptunk azonban két triplát, fordítottak az angolok, így hiába küzdött hatalmasat a magyar csapat, végül nem sikerült a bravúr.

Váradi Attila, a magyar válogatott szövetségi edzője: - Vereségünk ellenére gratulálok a csapatnak, egy fizikálisan nagyon erős angol csapat ellen lepattanózásban fel tudtuk venni a harcot, sajnos a kemény védekezésüket nem tudtuk úgy feltörni, hogy könnyű dobóhelyzeteink legyenek, sokszor emberről kellett vállalkoznunk, aminek következtében a támadás befejezésünk gyengébbé vált. Készülünk a következő mérkőzésre. Ha ott akarunk lenni a legjobbak között, a csoportban hátralévő három mérkőzésen nem hibázhatunk, ezért mindent meg fogunk tenni.

Magyarország U16 - Anglia U16 61-66, h.u. (12-21, 10-18, 18-8, 16-9, 5-10)